Tėvai Vozbutai - apie „Lietuvos talentai.Supervaikai“ nugalėjusį sūnų ir akordeono pergalę prieš futbolą

„Pasikalbėkim“ rubrikoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina TV3 projekto „Lietuvos talentai.Supervaikai“ nugalėtoją Joną Vozbutą ir jo tėvus – Rasą ir Dalijų Vozbutus. Sekmadienio vakarą per superfinalą paaiškėjo, kad keturiolikmetis akordeono virtuozas iš Mažeikių ne tik pavergė žiūrovų širdis, bet laimėjo ir didįjį prizą – 10 000 eurų. Šiuos pinigus berniukas skirs naujam akordeonui įsigyti – šiek tiek didesniam ir gerokai brangesniam. Pasak Jono, jis kainuoja apie 21 tūkst. eurų, todėl tikisi, kad prie pirkinio prisidės tėvai.

„Padėsim sūnui, kuo galėsim – kaip iki šiol padėjome, taip darysime ir toliau. Kai matai, kad vaikas yra patenkintas, kad jam sekasi, pinigai tampa nebe tokie svarbūs. Visgi, neslėpsiu, jų tikrai reikia nemažai, kad Jonas galėtų tinkamai mokytis, važinėti į tarptautinius konkursus, tobulinimosi stovyklas, bet ko tik dėl savo vaiko nepadarysi,“ – atvirai sako tėtis Dalijus.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jono Vozbuto pergalė ir gyvenimo akimirkos

Mama Rasa tikina, kad pergalė atnešė labai daug džiaugsmo į šeimą. Visos kelionės metu namo į Mažeikius netilo telefonai – artimieji, draugai, mokytojai – visi sveikino Joną ir tėvus su laimėjimu. 

„Prisipažinsiu, kad miegoti nuėjome labai vėlai ir dėl jaudulio, ir dėl to, kad kone visą naktį plūdo sveikinimų žinutės. Dėmesys džiugina ir aš tikrai matau, koks Jonas yra laimingas. Kai paaiškėjo, kad sūnus nugalėjo – net ašarą nubraukiau. Visada jaudinuosi turbūt už jį labiau, bet tokios jau tos mamos,“ – šypsodamasi sako Rasa.

Pats Jonas tikina nemanęs, kad taps nugalėtoju, nes varžėsi su labai stipriais konkurentais. Tačiau neslepia, kad norėjo laimėti ir nuoširdžiai stengėsi – ypač yra dėkingas savo akordeono mokytojai, kuri per visą dalyvavimą projekte labai padėjo berniukui.

„Visgi labiausiai už viską esu dėkingas savo tėvams. Jeigu ne mamos ir tėčio palaikymas, tikėjimas manimi, nežinau, ar galėčiau būti šiandien tuo, kuo esu. Jie visada skatino nepasiduoti, bet niekada nespaudė ir nevertė lankyti muzikos mokyklos. Nors tėtis svajojo, kad gročiau gitara, tikrai neatkalbinėjo, kai galutinai apsisprendžiau groti akordeonu,“ – pasakoja Jonas.

REKLAMA

Dalijus pripažįsta, kad labiausiai jam skaudėjo širdį, kai sūnui teko pasirinkti tarp muzikos ir futbolo, nes šioje srityje Jonui irgi labai gerai sekėsi. Abiejų dalykų suderinti nepavyko, nes grojimui reikėjo skirti vis daugiau laiko, bet iki šiol berniukas laisvalaikiu spardo kamuolį, žaidžia krepšinį ir aktyviai sportuoja.

„Aš pats labai mėgstu futbolą ir tikėjausi, kad Jonas taip pat pasuks į sportininko kelią. Bet dabar matau, kad sūnus pasirinko tai, kas jam iš tikrųjų puikiai sekasi ir dėl to nė kiek nebesijaudinam. Jonas yra labai atkaklus, užsispyręs ir be galo darbštus. Kai įdedi tiek pastangų ir darbo į savo mylimą veiklą, natūralu, kad paskui mėgaujiesi pergalėmis. Didžiuojamės sūnumi, nes jis mus su žmona irgi labai daug ko moko – pirmiausia kantrybės, pasitikėjimo. Dažnai vykstame su juo į konkursus, meistriškumo stovyklas ir aš savo akimis matau, kaip mano vaikas daug dirba. Jis tiesiog atsidavęs muzikai visa širdimi,“ – tikina Dalijus.

Rasa taip pat negaili komplimentų sūnui ir sako, kad kai kurie tėvai nežino, kaip paskatinti savo atžalas imtis kokios nors veiklos, o jiems tenka sukti galvą, kaip Joną atitraukti nuo akordeono, nes kartais būtina jam priminti, kad poilsis irgi svarbu.

„Dažnai organizuojame šeimos keliones ir bent tokiu būdu stengiamės jį prablaškyti. Visgi net per atostogas Jonas ne visada gali iškęsti be grojimo. Būna, kad pasako: žinai, mama, viskas kaip ir gerai, bet jeigu dabar šalia būtų akordeonas – būtų dar geriau,“ – juokdamasi pasakoja Rasa.

Jonas tikina, kad savo ateitį mato tik muzikoje ir toliau ketina atkakliai siekti profesionalaus akordeonisto statuso. Berniukas taip pat nesijaudina, kad dažnai yra lyginamas su vienu žymiausių Lietuvos akordeono virtuozų – Martynu Levickiu ir neslepia, kad pats žavisi jo darbais.

„Tai natūralu, kad mus lygina ir turbūt lygins, bet aš nekopijuoju Martyno. Stengiuosi atrasti savo kelią, savo stilių. Labai myliu klasikinę muziką ir galbūt labiausiai šioje srityje save matau. Visgi, kai Martynas laimėjo „Lietuvos talentus“, neslėpsiu, aš irgi pasvajojau, kad kada nors norėčiau tai pasiekti,“ – sako mažeikiškis.

REKLAMA

Prieš metus kitame TV3 projekte „Lietuvos garbė“ Jonas už unikalų talentą ir šalies vardo garsinimą buvo apdovanotas „Metų vaiko“ nominacija. Tada berniukas gautą stipendiją taip pat skyrė naujo akordeono pirkimui. 

Pokalbio metu taip pat išgirsite, kokių dar svajonių turi Jonas? Kas paskatino berniuką sukti į muziką? Galbūt jis paveldėjo talentą iš savo tėvų? 

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt rubrika, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi ir ką naujo atranda.

Pergalingą Jono Vozbuto pasirodymą superfinale žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų