REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Meilės trikampio paslaptis

Seksologai rado mokslinį meilės trikampio paaiškinimą. Pasirodo, žmogaus smegenyse yra trys su meilės išgyvenimais susiję centrai, atsakingi už aistrą, romantinius jausmus ir prieraišumą.

REKLAMA
REKLAMA

Psichologai mano, jog šie centrai nebūtinai sinchroniškai tampa aktyvūs bendraujant su tuo pačiu partneriu. Kitais žodžiais kalbant, žmogus vienam partneriui gali jausti prieraišumą, o kitam - aistrą ar romantinius jausmus. Tokiu būdu mūsų psichika verčia mus užmegzti įvairius meilės santykius, skelbia „Fox News“.

REKLAMA

Pažymėtina, jog ir senovės Graikijoje buvo naudojama keletas sąvokų meilės jausmui apibūdinti.

Pavyzdžiui „eros“ reiškė meilę, kurios pagrindas - fizinis patrauklumas ir stiprūs išgyvenimai. „Agape“ - tai meilė kaip pasiaukojimas.

„Storge“ - meilė, kaip prisirišimas, primenanti draugystę ir partnerystę, „pragma“ - meilė pagal išskaičiavimus, kai partneris pasirenkamas remiantis tam tikrais kriterijais.

Be to, senovės graikai dar turėjo tokią sąvoką kaip „ludus“ - meilė kaip flirtas ir žaidimas, bei „manija“ - aistringa meilė, lydima pavydo.

REKLAMA
REKLAMA

Medikai nustatė, jog įsimylėjus organizmas ima gaminti didesnį hormono dopamino kiekį. Ši medžiaga skatina žmogų mobilizuoti visas savo jėgas vienam tikslui pasiekti. Būtent todėl įsimylėjėliai atsiriboja nuo viso pasaulio ir skiria dėmesį tik vienas kitam.

Šiuolaikinė santuokos institucija tik patvirtina žmogaus gebėjimą vienu metu turėti keletą meilės ryšių. Net ir gyvendami santuokoje vyrai ir moterys išlaiko tam tikrą laisvę ir nevengia užmegzti romanų.

Tai, jog žmogus vienu metu gali mylėti skirtingus žmones, nėra nieko smerktino. Tačiau ekspertai įspėja, jog praktikoje tokia gyvenimo pozicija yra pavojinga. Psichologai pastebėjo, jog turėti daug meilės ryšių yra linkę rimtiems santykiams nepasirengę žmonės. Tai lengvabūdžiai žaidėjai, kuriems romantiniai santykiai apsiriboja tik seksu.

Psichologai vis dėlto nepataria šiuo „meilės trikampio“ modeliu vadovautis tiems, kurie nori patirti tikrą ir gilią meilę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų