Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
38
Mantas Katleris – apie šaudymą ginklu, pagalbą Ukrainai ir svarbią šventę: „Dabar labai reikia patriotiškumo“ (nuotr. TV3)

Šių metų liepos 6-oji itin svarbi. Pašonėje karas, Lietuvoje sunki ir įtempta situacija, todėl „Tautiškos giesmės“ giedojimo renginys neš svarbią žinutę – nesvarbu, kur ir su kuo esate, prisidėti prie per visą šalį nuvilnijančio reiškinio kviečiami visi.

38

Šių metų liepos 6-oji itin svarbi. Pašonėje karas, Lietuvoje sunki ir įtempta situacija, todėl „Tautiškos giesmės“ giedojimo renginys neš svarbią žinutę – nesvarbu, kur ir su kuo esate, prisidėti prie per visą šalį nuvilnijančio reiškinio kviečiami visi.

REKLAMA

Giedoti himną sostinės gyventojai ir miesto svečiai liepos 6-ąją 21 val. tradiciškai kviečiami iš Vinco Kudirkos aikštės. O laukiant šios didingos akimirkos, žiūrovų laukia dar nematytas žaidimas.

Esame vieninteliai pasaulyje, kurie gali džiaugtis turintys tokią tradiciją, todėl šiais metais, kai mūsų visų laisvė ir vienybė tapo dar svarbesnė, kasmetinis bendras himno giedojimas pavirs į istorinę žinomų žmonių dvikovą žaidime apie Lietuvą! Išskirtiniam, šventiniam žaidimui diriguos Mindaugas Stasiulis, dalyviais taps gausus būrys žinomų žmonių, o liudininkais – ištikimiausi žiūrovai.

REKLAMA

Tarp žaidimo dalyvių – puikiai žinomi veidai. Merūnas Vitulskis, Marijus Mikutavičius, Mindaugas Kuzminskas – tik keletas jų. Žiūrovai išvys jau pamiltus televizijos veidus, žinomus sportininkus bei atlikėjus, o jų vykdomos užduotys bus pagardintos muzikiniais elementais, specialiais klausimais ir kitais netikėtais iššūkiais.

Šventės veidu tapo ir puikiai žinomas TV laidų vedėjas, juokelių negailintis komikas Mantas Katleris (35). Pats jis tikina, kad lietuviškas šventes ji visada stengiasi paminėti – kad ir kaip paprastai tai padaryti išeitų.

REKLAMA
REKLAMA

„Neturiu draugų Mindaugų, bet aš lietuviškas šventes visada stengiuosi paminėti, ypač dabar, kai labai reikia patriotiškumo. Mano minėjimas dažnai būna tiesiog išvažiavimas su motoroleriu pasivažinėti po Lietuvą. Visada stengiuosi išvykti į gamtą, o vakare išeit kur nors su draugais“, - šypteli Mantas.

Paklaustas, kas geriausiai primina apie Lietuvą ir mūsų tradicijas, komikas nedvejoja – tai neabejotinai maistas.

„Manau, kad šiuo metu labai reikia švęsti lietuviškas šventes, puoselėti lietuviškas tradicijas ir, aišku, valgyti lietuvišką maistą. Visiškai pritariu minčiai, kad lietuvišką dvasią atgaivina šaltibarščiai. Yra dar ir senesnių receptų, negu šaltibarščiai. Per maistą, per skrandį gali puikiai pažinti tiek kitas, tiek savo kultūrą“, - pripažįsta vyras.

Komikais didžiuojasi

Prasidėjus karui Ukrainoje, Rusijos agresiją kenčiantiems ukrainiečiams skiriama ir finansinė, ir humanitarinė parama. Abejingais neliko ir Lietuvos komikai, kurie nuolat remia kenčiančius nuo karo. Kaip sako pats M. Katleris, komikai yra puikus pavyzdys, kaip savo darbais ir scena galima pasinaudoti norint skleisti žinutę.

REKLAMA
REKLAMA

„Patriotiškumą komikai tikrai skleidžia. Pavyzdžiui, mano ir daugumos kitų bajeriai, daugiausia mano, išversti į anglų kalbą tikrai neveikia ir yra nebe tokie, nes aš kalbu apie tai, kas suprantama lietuviams. Yra smagu lietuviams daryti lietuvišką turinį apie Lietuvą, apie tai, kaip čia užaugai – čia mūsų inside jokes (liet. vidiniai juokeliai). Užsienietis daugumos bajerių tiesiog nesupras“, - tikina jis.

Visai neseniai Lietuvos komedijos bendruomenė susivienijo paramos vakarui „Stand-up for Ukraine“. Organizatoriai tikino, kad tai – vienintelė tokia naktis Lietuvoje, kur viena scena dalinosi visi šalies komikai. Į renginį susirinko aktyviai ukrainiečiams paramą teikiantis Olegas Šurajevas, Rolandas Mackevičius, Mantas Stonkus, Emilis Jokūbas, Mantas Bartuševičius ir kiti.

„Komikai šitoje srityje labai vieningi. Pabrėšiu, kad Olegas Šurajevas labai daug dirba šiuo klausimu, visi kiti irgi buvome susivieniję kaip kumštis į renginį, kurio visą pelną skyrėme Ukrainai. Per vieną naktį iš žmoniš ištraukėme virš 30 tūkstančių eurų, – juokiasi jis. – Ir viską skyrėme Ukrainai. Aš komikais labai džiaugiuosi – jie  labai patriotiški ir visi teisingoje barikadų pusėje.“

REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad kiekvienam prie pagalbos Ukrainai reikia prisidėti taip, kaip tik gali. Ne kiekvienas gali prisidėti fiziškai, ne kiekvienas moka bėgti ir kariauti atsikėlus nuo sofos. Ne visiems sekasi ir priimti taktinius sprendimus. Pinigais dauguma galime prisidėti, bet reikia viską daryti su protu – negali perlenkti lazdos“, – užsimena vyras.

Didėjant spaudimui ne tik Ukrainoje, bet ir mūsų šalyje, pats komikas irgi nesnaudžia. Visai neseniai jis išbandė naują veiklą – mokosi šaudyti ginklu.

„Aš pats išmokau šaudyti ginklu – tuo trumpavamzdžiu šautuvu, bet kelsiu savo profesionalumą. Prisiruošiau eiti į šaudyklą, kur gausiu pašaudyti didesnio kalibro ginklu. Manau, kad bet kokiu atveju atsarga gėdos nedaro. Tikrai puiku mokėti bent kažkiek šaudyti iš ginklo ar turėti bent kažkokias bazines žinias apie gynimą. Mano kolega Rolandas eina į šratasvydžio treniruotes, tam tikra prasme „žaidžia karą“. Vyrams tas yra įdomu, kol tai nepavirsta rimtu dalyku. Manau, kad tiek vyrai, tiek moterys turėtų būti pasiruošę“, – pabrėžia jis.

REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad šiuo metu bet kuo yra gerai užsiimti, kad tik per daug neužimtum savo galvos negatyviomis mintimis. Dabar kaip niekad reikia gyventi šiandiena“, – samprotauja pašnekovas.

14 metų – būtent tiek TV3 žiniasklaidos grupė kasmet liepos 6-ąją kviečia praleisti kartu. Žiniasklaidos grupės inicijuotas „Tautiškos giesmės“ giedojimas Valstybės dienos proga ilgainiui tapo visame pasaulyje išsibarsčiusius lietuvius vienijančiu reiškiniu, kasmet primenančiu, kiek daug gali mūsų bendrystė. Būtent todėl šiais metais žiūrovai kviečiami tai atšvęsti – pasinerkime į intriguojantį žaidimą su „Himno giedojimo švente“!

Renginio metu puikią nuotaiką palaikys gyvo garso grupė, o malonia staigmena žiūrovams taps faktas, jog žaidimo metu jie galės išvysti ir save. Visą savaitę TV3 reporteriai keliavo po Lietuvą ir bandė išsiaiškinti, kuris kraštas apie mūsų visų mylimą šalį žino daugiausiai!

„Himno giedojimo šventę“ liepos 6-ąją stebėkite nuo 19.30 val. tik per TV3, o himną giedokime kartu nuo 21 val. Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje!

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų