Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienį prasidėsiantis ir bemaž mėnesį vyksiantis tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis jau šeštą kartą iš eilės rimtosios muzikos mylėtojus pakvies atverti sielą klasikinei muzikai. Plungiškių draugijos rengiamame festivalyje dalyvaus pasaulinį pripažinimą pelnę Lietuvos ir užsienio simfoniniai orkestrai bei meno kolektyvai.

REKLAMA

Mykolo Oginskio festivalio organizatoriai šiais metais ketina išskirtinį dėmesį skirti kompozitoriaus, tapytojo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybai. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijai (UNESCO) 2011 metus paskelbus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio metais, tai bus dar viena puiki proga iš naujo atrasti žymaus muziko kūrybą.

Festivalio atidarymo šventėje bus galima išgirsti Lietuvos Nacionalinės filharmonijos simfoninio orkestro atliekamas M. K. Čiurlionio simfonines poemas „Jūra“ ir „Miške“. Iškilmingo šventės atidarymo metu Mykolo Oginskio dvaro žirgyne Plungės miestui bus padovanotas ir specialus skaitymo suolelis. VšĮ „Terra Publica“ skaitymo suolelį miestui dovanoja už gražiai prižiūrimą miesto aplinką, jaukią atmosferą, meilę knygai ir savo istorinėms šaknims. Pasak leidyklos direktorės Danguolės Kandrotienės, dovanojamas skaitymo suolelis – tai pagarbos ženklas žmonėms, kurie yra neabejingi knygai, krašto istorijai, kultūros paveldo saugojimui ir visam menui plačiąja prasme.

REKLAMA
REKLAMA

Planuojama, kad stilingas skaitymo suoliukas su užrašu „Skaitymo suolelis“ netrukus atras savo vietą miesto bibliotekoje, kur atsipūsti po darbų ir pasinerti į platų lietuviškos ir užsienio literatūros pasaulį galės kiekvienas norintis.

Skaitymo suoleliai už gerą turizmo infrastruktūrą, kalbos, knygos ir skaitymo puoselėjimą, jau yra iškeliavę į Birštoną, Trakus, Jurbarką, bei Kauno ir Kretingos rajonus. Dovanodami skaitymo suoliukus leidyklos atstovai drąsina visuomenę skaityti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų