Dainininką šiltai priėmė ambasadoriai, sutiko lietuvių bendruomenė.
„Luktelk“ Malmėje skambėjo švedų kalba – dainos priedainį simboliškai sudainavo susirinkusieji.
Silvestro Beltės šokėjai mokė kūrinio choreografijos, galiausiai svečiams buvo patiekti gėrimai ir lietuviškos vaišės.
Silvester Belt pasitiko ir buvęs užsienio reikalų ministras, Lietuvos ambasadorius Švedijoje Linas Linkevičius. Jis neslėpė emocijų ir išreiškė palinkėjimą Silvester Belt.
„Čia ne toks atvejis, kad visi turėtų jaudintis kaip kas čia bus. Jau dabar yra labai gerai. Silvesteriui sakiau jau anksčiau – tai jam jau didžiulė pergalė, didžiulis laiptelis aukštyn jo karjeroje, geras postūmis ateičiai. Tuo reikia tik mėgautis. Kai jauti malonumą, o ne lažą, tai visada gali sukurti kažką gero.
Prisiminkime, kad pradžiai reikia patekti į finalą – juk tai toks garbės reikalas“, – neslepia Lietuvos ambasadorius Švedijoje.
Suvienija daugybė dalykų
Nors „Eurovizija“ kasmet suburia nemažai žmonių, šiemet L. Linkevičius įžvelgia ir daugiau priežasčių, kurios galėjo suburti lietuvius.
„Neišskirčiau „Eurovizijos“ kaip priežasties susivienyti – jų yra kur kas daugiau. Pagaliau ir artėjantis referendumas yra galimybė ir priežastis visiems susivienyti. Įdomu tai, kad balsuoja daugiausia tie, kurie jau turi Lietuvos pilietybę ar ją yra praradę.
Tos nuotaikos mane stebina – matau daug pavydo.Turėtume turėti truputį daugiau patriotizmo, suvokti, kad mūsų tauta maža ir vis mažėja, tad turėtume suvokti, kad kiekvienas, kad ir kur begyventų, yra svarbus.
O „Eurovizija“ yra proga visiems susirinkti, garsiai kalbėti apie Lietuvą. Lietuvių bendruomenė Švedijoje apima apie 20 tūkst. žmonių ir yra išsisklaidžiusi po visą šalį. Bet iki šiol turime išlaikę savas tradicijas“, – sako pašnekovas.
Prieš dainų konkursą labai susirūpinta ir saugumu – Švedijos policija įspėjo, kad saugumas bus sugriežtintas, teigdami, kad šioje pasiturinčioje Šiaurės Europos šalyje padidėjo terorizmo grėsmė.
Pastarosiomis savaitėmis Izraelio ir „Hamas“ beveik septynis mėnesius trunkantis karas visame pasaulyje sukėlė didelius protestus Jungtinių Valstijų universitetų miesteliuose ir už jų ribų. Manoma, kad panašių demonstracijų gali kilti ir dabar.
„Švedijoje yra gan radikali musulmonų bendruomenė. Kai Malmė buvo paskirta „Eurovizijos“ miestu, nebuvo jokių krizinių situacijų. Visoje Švedijoje įtampa tikrai juntama, tad šitų dalykų tikrai gali būti. Visgi tikiuosi, kad policija atsakingai atlieka savo darbą ir nuramins žmones. Tikėkimės, kad žmonių negąsdins įvairiomis demonstracijomis“, – svarstė jis.
O kokį palinkėjimą L. Linkevičius neša šių metų Lietuvos atstovui?
„Aš jau jam sakiau: tu jau laimėjai. Linkiu jam mėgautis visa patirtimi, visa tai priimti kaip likimo dovaną. „Eurovizijos“ dalyvio vaidmuo yra tikrai rimtas, jis visada bus įrašytas į istoriją. Tai regalijos, kurios kartu įpareigoja. Visi jam linki sėkmės, bet manau, kad ji jau jam šypsosi.“
Šiemet „Eurovizija“ Malmėje vyks gegužės 7-11 dienomis. Pirmasis pusfinalis – gegužės 7-ąją, antrasis – gegužės 9-ąją, o didysis finalas – gegužės 11 d.
Pirmajame pusfinalyje Silvester Belt pasirodys trečiu numeriu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!