Leščiauskaitė nori atsiskirti nuo Bažnyčios: jokia paslaptis, kad esama ir kunigų, gyvenančių dvigubus gyvenimus

Pastaruoju metu socialinėje erdvėje itin daug dėmesio sulaukė Stambulo konvencija. Vieni žmonės ją palaiko, o kiti – priešingai nusiteikę. Žmonės, kurie nepalaiko šio dokumento mano, jog konvencija neva kelia grėsmę tradicinei šeimai. Žurnalistė Fausta Marija Leščiauskaitė taip pat dažnai pasidalina savo mintimis ir šį kartą pranešė, jog prašo atsiskyrimo nuo Bažnyčios.

Apie tai moteris pranešė feisbuke.

F. M. Leščiauskaitė rašė. „Apsisprendžiau. Nevadinu savęs ateiste, tačiau dievą man lengviau rasti ten, kur žmonių neskirsto. Nemanau, kad kažkam skaudės, tačiau tai mano apsisprendimas nepriklausyti tam, su kuo savęs tapatinti nenoriu“, – brūkštelėjo moteris ir pasidalijo dokumento nuotrauka.

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su moterimi, ši atskleidė, kas būtent paskatino žengti šį žingsnį.

„Aktyvia bažnyčios dalimi nebuvau veikiausiai niekada. Tai nereiškia, kad netikinti – tačiau organizuotoje religijoje aktyviai nedalyvavau niekada – taip, kad norėčiau, suvokčiau, matyčiau joje prasmę. Per ilgus metus dėjosi įvairios nuomonės ir nutikimai iš bažnyčios pusės, kuriems nepritariau: pedofilijos skandalai, nuomonės dėl abortų.

Galutinis taškas buvo negebėjimas gerbti dviejų tos pačios lyties žmonių meilės, ne tik, kad atsisakant pripažinti ją santuokos sakramentu – bažnyčios atstovai pradėjo viešai vadinti homoseksualius žmones iškrypėliais, kai jokia paslaptis, kad esama ir kunigų, gyvenančių dvigubus gyvenimus, taip pat ir išsitepusių pedofilijos skandalais.

Tai yra veidmainiška. Nors kažkada tikėjau, kad bažnyčioje laukiamas kiekvienas, šių dienų įvykiai sako, kad bažnyčia skirsto žmones ne mažiau nei kokia turgaus boba.

Suvokiu, kad tikrai ne visa bažnyčios bendruomenė yra pikta, tamsi, žinau, jog esama nuostabių, kilniaširdiškų, priimančių tikinčiųjų bei dvasininkų. Simpatizuoju jiems ir gerbiu jų tikėjimą. Tačiau būti bažnyčios bendruomenės dalimi, kai garsiausiai šiandien iš jos girdisi mano bičiulių, draugų, kolegų ir niekuo dėtų žmonių žeminimas, nebenorėjau. Būtent todėl norėjau savo veiksmą išreikšti viešai: noriu pasakyti garsiai, kad nepritariu tam“, – sakė pašnekovė.

 

 

 

 


Rašyti komentarą...
a
ajoo
2021-03-04 13:05:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Brangioji, čia nori pasireklamuoti ir papozuoti... Niekas prie bažnyčių nėra pririštas ir niekas taves nelaiko tenai... Čia ne kokia Saudo Arabija, kad čadrą privalėtum užsitempusi būti,
Atsakyti
-3

S
SAN
2021-03-04 14:04:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
religija neprivaloma - ir atsiskyrinet jokiu rastu ir pareiskimu nereikia. sugalvojo, kaip pasireklamuoti :D nelabai kam ir rupi - atsiskirsi tu ar neatsiskirsi. iki lemputes
Atsakyti
0

r
religijoms ne
2021-03-04 13:33:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jokio prašymo atsiskirti nereikia. Nenori ir nepalaikai bažnyčios ir jos tarnų. Geriausia oficialiai statistikos departamento apklausoje, kuri buvo vykdoma internetu, pažymėti, kad nepriklausai jokiai religijai, ką aš, asmeniškai, ir padariau.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų