bažnyčia

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bažnyčia“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bažnyčia“.

Šiandien Lietuvoje – neeilinė diena: kiti ją pamiršta

Šiandien, liepos 16, Lietuvoje minima ypatinga diena. Tai – Škaplierinės, kurių metu anksčiau būdavo pradedama rugiapjūtė. Šią dieną būdavo atliekami įvairūs ritualai ir atsigręžiama į dievybes.  Senoliai šiai dienai turėdavo ir savo prietarų.  Ypatinga diena Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia. Būdavo apeinami rugiai. Šeimininkas nupjaudavo pirmą sruogą rugių ir atnešdavo šeimai pasivaišinti.
2024-07-16

Naujovė bažnyčiose patinka ne visiems: „Jaučiuosi apgautas“

Į šalies bažnyčias beldžiasi vis daugiau naujovių: grynų pinigų neturintiems žmonėms bažnyčios įrengia kortelių skaitytuvus, kitos už auką duoda švęsto vandens. O kai kuriose bažnyčiose atsiranda ir dar viena naujovė: įprastas ugnimi uždegamas žvakutes keičia elektroninės – įmetei pinigėlį ir įsižiebė žvakutė su lempute.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Netrukus užsukę į bažnyčią prieš maldą uždegti žvakutę galim gerokai nustebti.

Ričardo Doveikos pamokslas sukėlė audras: paaiškino, iš kur kunigas paėmė duomenis apie žmonių baimę

Kunigą Doveiką, per Mišių pamokslą pasakiusį, kad 80 proc. lietuvių bijo reikšti savo nuomonę, internete dalis politikų bei visuomenininkų ėmė išjuokinėti, smerkti, vadinti „vatniku“, kaltinti melagienų skleidimu. Tačiau, pasirodo, tyrimas, kuriuo gyventojai apklausti dėl baimės kalbėti, išties buvo atliktas 2022-aisias. Ir 80 proc. respondentų pareiškė, kad mano, jog reikšti nuomonę tautiečiai išties bijo.  Kunigas Doveika per šv.

Popiežius įžeidė LGBTQ+ bendruomenę: „Popiežiau, tu – eretikas“

Popiežius Pranciškus vėl pateko į nemalonią situaciją. Anksčiau sakęs, kad neteisia homokseksualių žmonių, neseniai privačiame susitikime su Italijos vyskupais jis pareiškė, kad gėjams negalima leisti studijuoti seminarijose. Po kilusio ažiotažo pontifikas atsiprašė, tačiau LGBTQ+ bendruomenė jaučiasi įžeista. Katalikų bažnyčia visada kritiškai vertino LGBTQ+ bendruomenę. Nuodėmė, nedera, amoralu ir vulgaru, sakydavo kunigai.
2024-06-02

Ypatingas šaltinis Dzūkijoje traukia minias, Juozas džiaugiasi: „Bus 44 metai, kai aš net alaus nesu ragavęs“

Neįprastas šaltinis Dzūkijoje, Metelių regioniniame parke, viliote vilioja ne tik turistus, bet ir įtikėjusius, kad šio šaltinio vanduo – ypatingas. Ir taip jau daugiau nei tris šimtus metų žmonės traukia prie jo tikėdamiesi išsigydyti baisiausias ligas. Traukia čia ir tie, kas pritrūksta laimės, meilės ar net gerų emocijų. O atsidėkodami šalia šaltinio, pievoje, tikintieji palieka kryžių su padėka. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Egzorcistas papasakojo, ką mato savo darbe: skaitant kūnu eina šiurpai

Apie tai, kad kunigai atlieka egzorczimus, žino ne vienas. Tačiau daugumai smalsu, ką dvasininkai pamato egzorcizmų metu, su kuo jiems tenka kovoti ir kaip tai daroma. Žiūrint įvairius siaubo filmus neretai pasitaiko scenų, kuriose atliekami egzorcizmai. Tačiau, ar iš tikrųjų egzorcizmuose žmonės gali levituoti ir pradeda šnypšti demonų balsais? Apie tai papasakojo profesionalus egzorcistas iš JAV Vincent Lampert.
2024-05-19

Gyventojai sunerimo dėl plintančio vyskupų laiško: politologas perspėja visus – neužkibkite

Lietuvos vyskupai išplatino laišką, ragindami dalyvauti artėjančiuose prezidento, Seimo, Europos parlamento rinkimuose ir referendume dėl dvigubos pilietybės. Be raginimo būti aktyviems ir atsakingiems, vyskupai rinkėjams sufleruoja, už ką verta balsuoti. Lietuvos vyskupai savo laiške primena, kad šie metai „yra ypatingi ir Lietuvai, ir visai Europai“, mat 2023-aisiais turėsime trejus rinkimus ir referendumą.

Konstantinopolio stačiatikiai Lietuvoje steigs fondą, rinks lėšas maldos namų statyboms

Konstantinopolio patriarchatui pavaldūs Lietuvos stačiatikiai steigs fondą ir rinks lėšas maldos namų statyboms. Tokį sprendimą priėmė Vilniuje, Švč.Trejybės (Trinapolio) bažnyčioje, pirmą kartą posėdžiavusi egzarchato asamblėja – dvasininkų ir pasauliečių susirinkimas. „Sutarėme steigti fondą ir (...) rinkti paramą bažnyčios statyboms Vilniuje“, – BNS šeštadienį sakė kunigas Gintaras Sungaila.

Šilalės rajone pavogta Šv. Roko skulptūra ir kitos kultūrinės vertybės

Šilalės rajone, Degučių kaime, iš koplytstulpio pavogtos į kultūros vertybių registrą įtrauktos Šv. Roko ir skulptūrinės grupės skulptūrėlės. Kaip nurodo Policijos departamentas, apie vagystę pranešta penktadienį. Jog skulptūrėlės dingo, pastebėta kovo 27 dieną. Nuostolis nustatinėjamas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Kriminalai 2024-04-13

Nuo šiol bažnyčiose galima aukoti kortele: bet kokios sumos neišsirinksite

Tai, kad mokėjimo terminalai yra naudojami turguose, baruose, muziejuose, kitose įstaigose ir versluose nieko nestebina. Visgi ilgą laiką terminalų neturėjo bažnyčios. Nors iki šiol paaukoti mišių metu per mokėjimo terminalus tikintieji negali, aukoti už kitas bažnyčios paslaugas bankine kortele tapo įmanoma prieš metus. Mažai kas žino, kad nuo šiol už krikštynas, vestuves ir pan. kai kuriose Vilniaus bažnyčiose galima atsiskaityti kortele.
88 2024-04-05
REKLAMA
REKLAMA

Bažnyčią Kauno mieste apiplėšusiems asmenims – laisvės atėmimo bausmės

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose paskelbtas nuosprendis baudžiamojoje byloje dėl Kauno mieste esančios bažnyčios apiplėšimo. Kaip nurodo Kauno teismas, įrodyta, kad 3 teistumus turintis J. M. ir 18 kartų teistas A. V., veikdami kartu, 2023 m. gruodžio 16 d. apiplėšė Kauno mieste esančią bažnyčią. Asmenys, būdami neblaivūs, peiliais grasino nukentėjusiajam, atėmė jam galimybę priešintis, liepė atrakinti bažnyčios raštinės duris bei atiduoti ten buvusius pinigus.

Po saugumo tarnybos perspėjimų Švedija nutraukė paramą Rusijos stačiatikių bendruomenei

Švedijos agentūra, skirianti dotacijas religinėms institucijoms, ketvirtadienį pranešė nutraukianti paramą Rusijos stačiatikių cerkvei, nes Švedijos žvalgybos tarnyba perspėjo, kad bažnyčia naudojama žvalgybinei veiklai.
2024-02-29

Seksualinių kunigų nusikaltimų sukrėstas kardinolas prisipažino: „Ne viską padariau, kad būtų užkirstas kelias“

Kardinolas Audrys Juozas Bačkis pripažino, kad gailisi, nepadaręs visko, ką galėjo, kad užkirstų kelią seksualiniams kunigų nusikaltimams. Jo teigimu, kunigų piktnaudžiavimo šaknys glūdi menkavertiškume. Deja, anot kardinolo, praeis dešimtmečiai, kol pamatysime pokyčius.  „Ne viską padariau, kad būtų užkirstas kelias kunigų nusikaltimams ir dėl to labai gailiuosi.

Naujausia apklausa: lietuviai vis mažiau pasitiki bažnyčia

Viešojoje erdvėje vis pasigirstant kalboms apie dvasininkų seksualinį priekabiavimą, pasitikėjimas bažnyčia pastarąjį mėnesį krito 6 procentiniais punktais, rodo naujausia „Baltijos tyrimų“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Tuo metu labiausiai kilo pasitikėjimas teismais. Pastarieji, kaip rodo atliktas tyrimas, šiuo metu vertinami geriausiai nuo 2019 metų. Šių metų sausio 19–29 dienomis.

Vilniaus Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje kilo gaisras, įtariamas padegimas

Vilniaus Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje kilo gaisras, įtariamas padegimas, pranešė policija. Teisėsaugos duomenimis, antradienį, apie 17 val. Vilniuje, Rasų g., nenaudojamoje Vilniaus Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje, kilo gaisras, kurio metu apdegė medinės grindys. Įtariamas padegimas. Nuostolis – apie 5 000 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Kriminalai 2024-02-07

Maskvos patriarchato stačiatikių bažnyčios Estijoje vadovas antradienį išvyksta iš šalies

Estijos policijos ir sienų apsaugos departamentas pirmadienį oficialiai informavo Maskvos patriarchato stačiatikių bažnyčios Estijoje vadovą, Talino ir visos Estijos metropolitą Eugenijų, kad jo leidimas laikinai gyventi šalyje nebuvo pratęstas, remdamasis Bažnyčia pranešė portalas „Rus.Postimees“.  „Tai reiškia, kad leidimas gyventi Estijoje nustoja galioti vasario 6 dieną, todėl Rešetnikovas per šią dieną turi išvykti iš Estijos.
2024-02-06

Artėja ypatinga diena Lietuvoje: kiti ją pamiršta

Jau vasario antrąją dieną, penktadienį, lietuvių lauks neeilinė diena. Tai – Kristaus Paaukojimo šventė, kuri tapatinama su Grabnyčių švente.  Šią dieną bažnyčiose šventinamos graudulinėmis ar grabnyčiomis vadinamos žvakės, kurios vėliau uždegamos užėjus audrai ir perkūnijai. Tikėta, kad tokios žvakės padės apsisaugoti nuo audrų ir ligų. Nuo seno šią dieną lietuviai meldėsi Perkūnui. Anksčiau su tokiomis žvakėmis dar būdavo ir buriama.
64 2024-01-31

Tyrimas: Vokietijos protestantų bažnyčios išnaudojimo aukomis tapo iki 9 355 nepilnamečių

Atlikus tyrimą dėl vaikų lytinio išnaudojimo Vokietijos protestantų bažnyčioje apskaičiuota, kad aukomis tapo iki 9 355 nepilnamečių. Ketvirtadienį paskelbtame tyrime šis įvertis apskaičiuotas išnagrinėjus 2 225 dokumentais patvirtintus nederamo elgesio atvejus nuo 1946-ųjų ir nustačius 1 259 galimus kaltininkus.
2024-01-25

Rytoj – ypatinga diena Lietuvoje: stebėkite šiuos ženklus

Rytoj, sausio 25-ąją dieną, pažvelgus į kalendorių bus galima pamatyti, kad Lietuvoje – pusiaužiemis. Šis laikas ypatingas tuo, kad anksčiau senoliai pagal pusiaužiemį spėdavo orus ir prognozuodavo, kokie metai laukia. Sausio 25 diena liturginiame kalendoriuje skirta paminėti pirmųjų krikščionių persekiotojo Sauliaus stebuklingam atsivertimui. Jis tapo vienu uoliausių Kristaus mokslo skleidėjų tarp to meto pagonių, žinomas apaštalo Pauliaus (Povilo) vardu.
2024-01-24

Siūlo išpažintį atlikti kitaip: parašyti kunigui laišką

Yra žmonių, kurie drąsiai prieina prie kunigo ir užduoda jam klausimą. Yra žmonių, kurie paskambina telefonu ir gauna atsakymą arba kryptį, kur jo ieškoti. Yra žmonių, kurie tariasi dėl asmeninio pokalbio ir susitinka su kunigu. Yra žmonių, kurie dėl įvairių priežasčių negali, nedrįsta arba nenori susitikti ir kalbėtis gyvai. Kartais – atstumas per didelis, jaudulys, nes neįpratęs kalbėtis, nors norėtų pasikalbėti, pasiguosti, išsipasakoti, pasidžiaugti, pasitarti.
2024-01-17

Žiniasklaida: Maskvoje Bažnyčios teismas karo nepalaikantį dvasininką pašalino iš kunigų luomo

Maskvos Trejybės bažnyčios rektorius Aleksejus Uminskis, nepritariantis karui Ukrainoje, Maskvos vyskupijos teismo sprendimu buvo pašalintas iš kunigų luomo, šeštadienį rašo „Deutsche Welle“. Apie Maskvos vyskupijos teismo sprendimą pašalinti iš ortodoksų kunigų luomo buvusį Maskvos Trejybės bažnyčios Chochluose rektorių protojerėjų Aleksejų Uminskį šeštadienį platformoje „Telegram“ pirmoji pranešė nepriklausoma naujienų organizacija „Novaja Gazeta“. Jos cituojamame teismo sprendime rašoma, ka...
2024-01-14

Naujovė bažnyčioje: atsirado galimybė pranešti apie patirtą seksualinę prievartą Bažnyčioje

Vilniaus arkivyskupijoje pradeda veikti seksualinę prievartą Bažnyčioje patyrusiųjų išklausymo tarnystė. Pasak Vilniaus arkivyskupo Gintaro Grušo, seksualinės prievartos aukas išklausys tam parengti specialistai pasauliečiai, už kurių paslaugas sumokės Bažnyčia. Specialistai, įvertinę nukentėjusiųjų atvejus, informaciją perduos vyskupui ir teisėsaugai.

Popiežius ragina pasaulį uždrausti surogatinę motinystę

Popiežius Pranciškus pirmadienį paragino uždrausti surogatinę motinystę visame pasaulyje, sakydamas, kad praktika, kai moteris išnešioja kito asmens vaiką, yra smerktina. Savo naujametinėje kalboje Vatikane diplomatams 87 metų pontifikas sakė, kad tai yra „šiurkštus moters ir vaiko orumo pažeidimas“. Kalboje, kurioje dominavo raginimai nutraukti konfliktus visame pasaulyje, pasaulinės Katalikų bažnyčios vadovas pabrėžė: „Taikos kelias reikalauja pagarbos gyvybei.
2024-01-08

Į Lietuvą atvyksta Konstantinopolio stačiatikių egzarchato šalyje vadovas

Į Lietuvą penktadienį atvyksta Konstantinopolio patriarchato dvasininkas iš Estijos Justinusas Kiviloo – jis vadovaus šalyje baigiamai kurti šių stačiatikių bažnytinei struktūrai. Šeštadienį naujasis egzarchato vadovas ves pirmąsias pamaldas.
Aktualijos 2024-01-05

Kunigas fotografavo save nuogą ir siuntinėjo jaunuoliams gėjų pažinčių portale: vadino meiliuku – štai, ką siūlė

Dar vienam šalies kunigui nuodėmės troškimas sukėlė rimtų nemalonumų. Vyžuonų miestelio klebonas Sigitas Sudentas, laikantis pamaldas ir Vilniaus Aušros Vartų bažnyčioje, pakliuvo į velnio žabangus. Portalas Delfi.lt paviešino istoriją, kaip šešiasdešimtmetis kunigas, nufotografavęs save nuogą, siuntė nuotraukas su savo lytiniais organais vos pilnametystės sulaukusiam jaunuoliui gėjų pažinčių portale.

Vėgėlei palaikymą išsakiusio klebono bažnyčia sulaukė VRK klausimų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kreipėsi į Išlaužo bažnyčią, kurios klebonas mišių metu išsakė palaikymą prezidento posto siekti ketinančiam advokatui Ignui Vėgėlei. Už rinkimų organizavimą atsakinga institucija teiraujasi, kieno iniciatyva buvo išsakytas palaikymas, ar toks palaikymas dera su Kanonų teise bei prašo nurodyti, ar V. Sikorskis asmeniškai pažįsta I. Vėgėlę.

Konstantinopolio patriarchatas baigia kurti bažnytinę struktūrą Lietuvoje

Konstantinopolio patriarchatas šią savaitę baigs kurti stačiatikių bažnytinę struktūrą Lietuvoje – egzarchatą, trečiadienį pranešė vienas iš jo dvasininkų. Struktūra pagal kononinę teisę įsikurs į Lietuvą atvykus egzarchato vadovui kunigui iš Estijos Justinusui Kiviloo, teigia kunigas Gintaras Sungaila. „Su jo atvykimu bus baigta formuoti bažnytinė struktūra Lietuvoje“, – BNS sakė G. Sungaila.
Aktualijos 2024-01-03

Bažnyčios keičiasi: aukoti galima ir banko kortele

Išmaniosios technologijos jau žengia ir į bažnyčią. Savo socialinių tinklų paskyras turi ne tik popiežius, bet ir dažnas Lietuvos dvasininkas arba bažnyčia. Be to, vis daugiau bažnyčių tikinčiuosius aukoti kviečia dedant grynuosius ne į aukų krepšelius ar lėkšteles, o banko mokėjimo kortelėmis. Visai neseniai tokia galimybė suteikta Kėdainių Šv. Jurgio parapijos tikintiesiems. Bažnyčioje – naujovė Kaip „Rinkos aikštei“ pasakojo Kėdainių Šv.

Žemiški bažnyčios turtai: nuo butų, parduotuvių ir kavinių iki viešbučių ar poilsio namų – ir jokių mokesčių

Kaip žinia, bažnyčios, mečetės, vienuolynai ir kiti religiniai pastatai Lietuvoje yra atleisti nuo daugybės mokesčių. Vis tik religinės bendruomenės turi ir visai ne religijai skirto nekilnojamojo turto (NT), iš kurio gauna pajamų. Ir už tai, beje, irgi neturi mokėti mokesčių. Visoms religinėms bendruomenėms Lietuvoje priklauso 7997 religiniai (būtent religinės paskirties) NT, už kuriuos nėra mokamas nekilnojamojo turto mokestis, rodo Registrų centro duomenys.
2023-12-24

Penktadienį bus ypatinga diena: nepamirškite to padaryti

Penktadienį laukia ypatinga diena – paskutinis Advento penktadienis. Šią dieną yra laikomasi pasninko ir abstinencijos. Lietuvoje atgailos dienos yra visi metų penktadieniai ir Gavėnios laikas. Lietuvos vyskupų konferencijos instrukcijoje skelbiama, kad paskutinį Advento penktadienį žmonės turėtų susilaikyti nuo mėsiškų valgių. Šis abstinencijos įstatas saisto visus nuo 14 metų amžiaus.
2023-12-19

Šiandien – ypatinga diena: nepamirškite to padaryti

Šiandien ypatinga diena – pirmasis Advento penktadienis. Šią dieną yra laikomasi pasninko ir abstinencijos. Lietuvoje atgailos dienos yra visi metų penktadieniai ir Gavėnios laikas. Lietuvos vyskupų konferencijos instrukcijoje skelbiama, kad pirmąjį Advento penktadienį žmonės turėtų susilaikyti nuo mėsiškų valgių. Šis abstinencijos įstatas saisto visus nuo 14 metų amžiaus.
52 2023-12-08

Po kaltinimų slėpus lytinį išnaudojimą atsistatydino vokiečių protestantų bažnyčios vadovė

Vokietijos protestantų bažnyčios vadovė Annette Kurschus pirmadienį atsistatydino iš pareigų po to, kai buvo apkaltinta slėpusi savo kolegos galimai vykdytą lytinį išnaudojimą. A. Kurschus neigė žinojusi apie įtariamą išnaudojimą, tačiau sakė, jog atsistatydina, „kad nepadarytų žalos savo bažnyčiai“. 60-metė teologė atsidūrė skandalo sūkuryje žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams, kad ji žinojo apie įtarimus vienam jos kolegai Zygeno bažnyčios apygardoje, tačiau nieko nedarė.
2023-11-20

Ši naujovė bažnyčiose patinka ne visiems: „Ne, nelabai sąžiningai“

Kai kuriose šalies bažnyčiose atsirado naujovė tikintiesiems – aukoti bažnyčiai jie gali jau ne tik grynais ar pavedimu, bet ir naudodamiesi banko kortelėmis. Tam maldos namai nuomojasi ir įrengia atsiskaitymo aparatus. Tiesa, daugumoje jų minimaliausia auka – penki eurai. Kai kurie tikintieji džiaugiasi naujove, nes nereikia sukti galvos dėl grynųjų. Kiti žmonės priduria, esą atsiradus tokiems aparatams maldos namuose bus daugiau skaidrumo.

Lietuva – vis dar labai religinga, bet pokyčiai jau prasideda

Pastebima, kad Lietuvoje pasitikėjimas bažnyčia mažėja, tačiau nepaisant tokių pokyčių, Europoje mūsų šalies gyventojai vis dar lieka vieni religingiausių. Kokie pokyčiai ir kodėl vyksta Lietuvoje? Pasak sociologo Vlado Gaidžio, pasitikėjimo bažnyčia mažėjimas Lietuvoje yra platesnės Europos tendencijos dalis. „Pirmiausia reikia pastebėti, kad tai nėra unikali Lietuvos padėtis. Visose šalyse mažėja pasitikėjimas bažnyčia.

Anykščiuose sugadintas bažnyčios maketas: nuostolis – 10 tūkst. eurų

Anykščiuose sugadintas Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios taktilinis maketas. Kaip pranešė policija, nuostolis siekia 10 tūkst. 285 eurus. Pranešimą apie Vilniaus gatvėje įvykdytą nusikaltimą policija gavo antradienį, 12.47 val. Surinkta medžiaga dėl svetimo turto sugadinimo. Tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Mirė žinomas Lietuvos kunigas

Eidamas 89-uosius metus mirė žymus Lazdijų krašto kunigas Gvidonas Dovidaitis, sovietmečiu prisidėjęs leidžiant Lietuvos katalikų bažnyčios kroniką. Žinia apie dvasininko mirtį feisbuke pasidalino Lazdijų rajono tarybos narė Vilma Danauskienė, pirmieji pranešė 15min.lt „Netekome kun. Gvidono Dovidaičio. Bažnyčiai, Lietuvos Nepriklausomybei ir Lazdijų krašto žmonėms labai nusipelniusio Žmogaus… Ilsėkitės ramybėje, kunige“, –  rašė Lazdijų rajono tarybos narė.

Kunigas išklojo tiesą apie Heloviną: atsakė, ar jį galima švęsti

Helovino šventimas Lietuvoje – visai neseniai paplitusi tradicija. Jos metu žmonės dėvi įvairių personažų kostiumus ir mėgina išvyti piktąsias dvasias. Tačiau praėjus dienai po trankaus Helovino šventimo Lietuvoje seka Visų šventųjų ir Vėlinių dienos, kurios reikalauja pagarbaus nusiteikimo ir rimties. Apie šių skirtingų datų paralelę įžvalgomis pasidalijo Žaslių kunigas Stasys Čiupalas.
98 2023-10-25

Išgirdus, kiek kunigas paprašė pinigų, gyventoja negalėjo patikėti: „Nesikuklinantis“

Kol geri ir gražūs orai, daugelis nori atšvęsti asmenines šventes, kurioms neretai negaili ir išties didelių pinigų sumų. Be abejonės, tiek vestuvėse, vykstančios bažnyčioje, tiek krikštynose vienas iš esminių elementų yra bažnyčios apeigos ir sakramentą suteikiantis kunigas. O kunigai, nors savo paslaugų ir neįkainoja, vis tiek už tai, ką daro, turėtų gauti atlygį.

Popiežius neprieštarauja, kad Bažnyčia laimintų tos pačios lyties poras

Popiežius Pranciškus užsiminė neprieštaraujantis, kad Katalikų bažnyčia palaimintų tos pačios lyties poras. Atsakydamas grupei kardinolų, kurie šiuo klausimu paprašė išaiškinimo, jis sakė, kad bet koks palaiminimo prašymas turėtų būti traktuojamas kaip „ganytojiška labdara“. „Negalime būti teisėjais, kurie tik neigia, atmeta ir atstumia“, – sakė jis.

Meksikoje įgriuvus bažnyčios stogui žuvo 11 žmonių

Meksikoje įgriuvus bažnyčios stogui žuvo 11 žmonių, pirmadienį pranešė vietos pareigūnai. Sukrėsta bendruomenė gedi nelaimės aukų. Nelaimė įvyko Siudad Madere, Tamaulipaso valstijoje, esančioje Meksikos šiaurės rytuose, o Raudonojo Kryžiaus gelbėtojas vietos žiniasklaidai sakė, kad, įgriuvus stogui, Santa Kruso parapijoje buvo 80 žmonių. Tarp žuvusiųjų buvo keli vaikai, o apie 60 žmonių buvo sužeisti, iš jų 13 gydomi ligoninėje, pranešė pareigūnai.
2023-10-03

Živilės Pinskuvienės namuose – jautrus savaitgalis: prisiminė tėtį

Širvintų rajono merei Živilei Pinskuvienei šis savaitgalis buvo ypatingas. Ji tęsė šeimos tradiciją dalyvaudama Švento Mykolo atlaiduose. Tai nuo mažens buvo svarbu jos šeimai, nes jos tėčio vardas buvo Mykolas. „Mano šviesaus atminimo tėvelis buvo Mykolas, todėl kasmet eidama į šiuos atlaidus, pasijaučiu taip, lyg sugrįžčiau laiku atgal ir jausčiau savo ranką jo rankoje“, – jautriais žodžiais dalinosi Ž. Pinskuvienė savo „Facebook“ paskyroje.
2023-10-02

Meksikoje įgriuvus bažnyčios stogui žuvo mažiausiai 10 žmonių

Meksikoje įgriuvus bažnyčios stogui sekmadienį žuvo mažiausiai dešimt žmonių, tarp jų – trys vaikai, o dar 60 buvo sužeisti, pranešė vietos pareigūnai. Nelaimė įvyko Siudad Madere, Tamaulipaso valstijoje, esančioje Meksikos šiaurės rytuose, o Raudonojo Kryžiaus gelbėtojas vietos žiniasklaidai sakė, kad, įgriuvus stogui, Santa Kruso parapijoje buvo 80 žmonių. „Deja, patvirtinta, kad žuvo dešimt žmonių.
2023-10-02

Užfiksavo, kas vyksta bažnyčioje: tokį vaizdą pamatę gyventojai nustemba

Jei nuėjote į bažnyčią, bet neturite grynųjų aukai, nenusiminkite. Bažnyčios neatsilieka nuo madų ir jau dabar maldininkams siūlo įvairius būdus palikti auką. Vis daugiau bažnyčių įdiegia aukojimą banko kortele, o kai kuriose maldos vietose norimą sumą galima palikti per mokėjimų platformas arba internetu. Tokį vaizdą pamatę gyventojai nustemba. Rugsėjo 9 d. Skuodo Švč. Trejybės parapija paskelbė, kad bažnyčioje jau galima aukoti ir banko kortele.

Apklausa: dauguma netiki bažnyčios pajėgumu išaiškinti pedofiliją

Dauguma Lietuvos gyventojų netiki, kad Lietuvos katalikų bažnyčia yra pajėgi išaiškinti galimus pedofilijos atvejus, rodo LRT trečiadienį paskelbta naujausia „Baltijos tyrimų“ apklausa. Jos duomenimis, 20 proc. Lietuvos gyventojų tiki tuo, kad Lietuvos katalikų bažnyčia pati gali išsiaiškinti galimus pedofilijos atvejus šioje institucijoje. Dauguma apklaustųjų (69 proc.) nurodė tuo netikintys, nes bažnyčia tokius atvejus yra linkusi dangstyti.

Lietuvos gyventojams patinka mintis nuo pavojaus slėptis bažnyčioje: „Numirti bažnyčioje, tai čia laimė“

Dievas išgelbės nuo mirties – tokių užmojų vedami valdininkai užsimojo dalį bažnyčių paversti priedangomis, kuriose kilus karui ar nelaimei žmonės galėtų ieškoti prieglobsčio nuo pavojaus. Jau dabar 10 bažnyčių civilinės saugos specialistų teigimu yra tinkamos kaip laikina pastogė nuo pavojaus besislepiantiems žmonėms. Vis tik Ukrainos pavyzdys rodo, kad rusai be skrupulų atakuoja bažnyčias ir religinės vietos Ukrainoje neretai tampa jų taikiniu.

Bažnyčiai priklausančiuose pastatuose valstybė įkurs priedangas: bus galima pasislėpti per oro pavojų

Lietuvos katalikų bažnyčia bendradarbiaus su valstybinėmis institucijomis siekiant šviesti visuomenę civilinės saugos klausimais, ieškos galimybių religinės paskirties pastatuose įrengti priedangas.

Šiandien Lietuvoje – ypatinga diena: ją prisimena ne visi

Šiandien, rugsėjo 8 dieną, minima Švenčiausiosios Mergelės Marijos gimimo diena, turinti ir dar vieną išskirtinį pavadinimą – ši diena taip pat praminta Šilinėmis. Jau nuo senų senovės tai buvo lietuviams svarbi, išskirtinė diena, tik slenkant metams ją prisimena ne visi. Šios šventės proga nuo pirmojo rugsėjo sekmadienio bažnyčiose rengiami iškilmingi atlaidai.  Ypatingi atlaidai rengiami Šiluvos bažnyčioje (Raseinių raj.
62
2023-09-08

Rytoj Lietuvoje – ypatinga diena: kiti ją pamiršta

Rugsėjo 8 d. minima Švč. Mergelės Marijos gimimo diena. Ši diena turi ir dar vieną ypatingą pavadinimą – Šilinės. Nuo seno ši šventė turėjo išskirtinę prasmę lietuviams, tačiau laikui bėgant daugeliui ji pasimiršo. Šia proga nuo pirmojo rugsėjo sekmadienio bažnyčiose rengiami iškilmingi atlaidai.  Ypatingi atlaidai rengiami Šiluvos bažnyčioje (Raseinių raj.), kurioje kabo stebuklingu laikomas Marijos paveikslas.
2023-09-07

Atėjęs į bažnyčią Alytaus kunigas patyrė šoką: pamatyto vaizdo nepamirš ilgai

Šv. Kazimiero parapijos klebonas Rytis Baltrušaitis socialiniame tinkle pasidalino nemaloniu bažnyčioje nutikusiu įvykiu: vagišius, išdaužęs užrakintų durų stiklą, įsibrovė į bažnyčios patalpas ir pavogė dalį aukų. Incidentas užfikuotas dar rugpjūčio 8 d., apie 13.15 val. „Pavogta dalis aukų iš aukų dėžučių, nepataisomai sugadinta aukų dėžutė esanti prie Švč. Mergelės Marijos paveikslo.
2023-08-21

Bažnyčios stogo gaisras Pagėgiuose užgesintas, tačiau ugniagesiai tebebudi

Bažnyčios stogo gaisras Pagėgiuose ankstų penktadienio rytą užgesintas, tačiau ugniagesiai tebebudi įvykio vietoje. „Užgesintas gaisras, vyksta baigiamieji darbai. Užgesintas buvo 6 valandą 2 minutės“, – BNS penktadienio rytą sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Vytautas Ražanskas. Pasak jo, įvykio vietoje liko budėti dvi autocisternos ir kopėčių automobilis.
Į viršų