Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį sekmadienį  TV3 kelionių šou „Metam monetą“ žiūrovų laukia dar viena nuotykių pilna kelionė. Sėkmingai startavusio projekto duetas, Leonardas Pobedonoscevas ir Audrius Bružas, šįkart keliaus į akinančio grožio salą Madeirą. Galbūt šioje kelionėje Leo nusišypsos laimė papildyti savo brangią kolekciją?

Šį sekmadienį  TV3 kelionių šou „Metam monetą“ žiūrovų laukia dar viena nuotykių pilna kelionė. Sėkmingai startavusio projekto duetas, Leonardas Pobedonoscevas ir Audrius Bružas, šįkart keliaus į akinančio grožio salą Madeirą. Galbūt šioje kelionėje Leo nusišypsos laimė papildyti savo brangią kolekciją?

REKLAMA

Kelionių projekto taisyklės – labai įtraukiančios. Šou vedėjai iki paskutinės minutės nežino, kaip praleis savaitgalį, mat monetą, nulemiančią kiekvieno iš vedėjų kelionių biudžetą, jie meta tik atvykę į naują šalį.

Vedėjas, kuris atspėja, kas iškris – herbas ar skaičius – kelione gali mėgautis turėdamas neribotą biudžetą. O tas, kuriam atspėti nepavyksta, savaitgalio nuotykiams tegauna vos 100 eurų, kurių turi užtekti viskam – nakvynei, maistui, pramogoms.

Projekto vedėjai yra užkietėję keliautojai, kuriems naujų šalių bei kultūrų pažinimas yra svarbus kaip oras. Aktorių L. Pobedonoscevą kelionės netgi paskatino kolekcionuoti – iš kiekvienos kelionės jis visada būtinai parsiveža indelį medaus. Tokią jo meilę medui, kaip atskleidžia aktorius, įkvėpė jo senelis. 

REKLAMA

„Mano senelis buvo bitininkas. Keliaudamas ekspedicijoje po Sibirą išsiaiškinau, kad tarp jo protėvių buvo ir daugiau žmonių, kurie tuo užsiėmė. Viena paskutiniųjų mano senelio minčių prieš mirtį, buvo kaip palikimą man palikti savo bičių avilius, kad aš ir toliau tęsčiau šią tradiciją“, – pasakoja L. Pobedonoscevas.

Aktorius šių senelio žodžių niekuomet nepamiršo ir į medų toliau žiūri kaip į ypatingą gardėsį. „Buvo likęs stiklainiukas senelio medaus. Paskutinius porą šaukštų įdėjau į mažą indelį – juk medus, kaip ir druska, yra amžinas. Turiu tokį altorėlį – jame laikau surinktą medų, ten pasidėjau  ir minėtą stiklainiuką. Tada gavau savotišką pajautimą: „Kodėl gi nekolekcionavus medaus iš viso pasaulio?“ – priminimais dalijasi Leonardas.

Jau virš 20 stiklainiukų medaus prikaupęs aktorius pasakoja ir apie įdomiausią medų savo kolekcijoje bei netikėčiausią jo įsigijimo istoriją. „Paskutinės kelionės prieš karantiną metu, Balyje, su turistais kopėme į Baturo ugnikalnį. Nuo 2016-ųjų per metus ten lipu net kelis kartus. Paskutiniame kopime, be manęs ir turo vadovo, privaloma tvarka prisijungė ir vietinis gidas. Reiktų paminėti, jog ugnikalnis turi kraterį – yra „gyvas“, leidžiantis dūmus. Tą kartą užlipome, pasitikome saulę, ir gidas man pradėjo pasakoti, jog praėjusią savaitę buvo kraterio apačioje ir rinko medų!“ – neįtikėtinais prisiminimais dalijasi aktorius.

REKLAMA
REKLAMA

Leonardas sako, jog pasakota istorija iš pradžių nepatikėjo, tačiau tada gidas jam parodė vaizdo medžiagą. „Kartą į pusmetį vyrai lipa ten kopinėti medaus. Apie tai išgirdęs iš karto susijaudinau ir pasakiau, jog labai noriu to medaus. Susitarėme, nusileidome prie šiltųjų šaltinių, kur atvyko dar keletas paauglių – prasidėjo derybos su vietiniu lyderiu. Pamenu, jog mokėjau nepigiai, bet medus iš kraterio yra unikalus ir tokio nerasi niekur kitur“, – džiaugiasi Leonardas.

Vyras pasakoja, jog nusipirkęs medaus, visada perpila jį į mažą talpą, užrašo datą bei šalį. Anot Leonardo, medaus yra visose šalyse – nesvarbu, kur benuvažiuotum. „Turiu medaus ir iš Madagaskaro, kurį radau kaimelyje iš dviejų namų. Nupirkau jo iš vietinės šeimos, o paskui dalinau artimiesiems Lietuvoje. Medaus yra visokio: yra miksuotas, ir iš kažkokio vieno konkretaus produkto: kaštonų, liepžiedžių, pušų. Man pasisekė surasti ir ličių medaus“, – kalba L. Pobedonoscevas.

REKLAMA
REKLAMA

Kitą medų, kuris papildė jo jau turimą kolekciją, L. Pobedonoscevas sako gavęs iš vieno pažįstamo gido Balyje, Vajano. „Užsiminiau jam apie savo kolekciją, medaus rinkimą, ir jis man pasakė, jog turi savo šeimos medaus likutį, kuris yra naudojamas kaip vaistas. Medų sunešančios bitės – kaip mažos musytės. Tą paskutinį likutį jis atidavė man“, – pasakoja Leonardas.

Tapęs kelionių šou „Metam Monetą“ dalimi, Leo ir toliau nepraleidžia progos papildyti savo kolekciją kuo ypatingesniu medumi. Pirmąjį stiklainiuką jis jau įsigijo keliaudamas po Hurgadą. „Viename indelyje gali sutilpti visa šalies kultūra, kurią bitutės sunešė į medų“, – pasakoja L. Pobedonoscevas.

Ar ir Portugalijos perle – Madeiroje – Leo pavyks surasti medaus? Kaip klostysis dueto kelionė ir kuris šįkart mėgausis akinančia prabanga, o kuris kelionėje turės susisukti už 100 eurų? 

Kelionių šou „Metam monetą“ – jau šį sekmadienį, 19. 30 val. per TV3!

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų