• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įvairiausi kraujotakos sutrikimai žmogaus organizme – dažnas reiškinys. Kojų venų varikozė (lėtinis nepakankamumas) – vienas tokių sutrikimų. Jis gana dažnas: kenčia net trys iš dešimties suaugusių žmonių. Dažniau paliečia moteris.

Įvairiausi kraujotakos sutrikimai žmogaus organizme – dažnas reiškinys. Kojų venų varikozė (lėtinis nepakankamumas) – vienas tokių sutrikimų. Jis gana dažnas: kenčia net trys iš dešimties suaugusių žmonių. Dažniau paliečia moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Plačiau kojų venų varikozės gydymo būdus, simptomus, rizikos veiksnius ir kitus su liga susijusius svarbius dalykus pristato patyręs Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kraujagyslių chirurgas Nerijus Bičkauskas.

REKLAMA

Kodėl būtina gydyti?

– Iš pradžių žmonės nepatiria rimtų sveikatos problemų dėl varikozinių venų. Jas vertina daugiau estetiniu požiūriu, bet negydo, kol nesusiduria su ryškesniais kraujotakos ir ilgalaikiais sveikatos sutrikimais.

Nepaisant to, kad šiandien gausu lengvai prieinamos informacijos apie venų varikozę, dažnai klaidingai manoma, jog venų operuoti nebūtina. Laiku negydant ligos, išsivysto lėtinis venų nepakankamumas. O esant lėtiniam venų nepakankamumui, be chirurgų pagalbos jau neišsiversite. Delsiant gresia komplikacijos: odos pokyčiai, opos, trombai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip gydoma kojų venų varikozė?

Svarbiausias gydytojo  uždavinys – pašalinti priežastis, kurios sukelia veninio kraujo sąstovį kojose.

Kartais tai galima pasiekti gydant vaistais ir kompresine terapija. Taip konservatyviai gydomos nėščios moterys ir senyvo amžiaus pacientai, nes chirurginis gydymas jiems gali pakenkti.

Gydytojai skiria venų sienelių lygiuosius raumenis stimuliuojančių, kraujagysles stiprinančių, veninę kraujotaką gerinančių preparatų. Rekomenduojama kompresinė terapija: specialios blauzdą spaudžiančios ir kraujui užsistovėti neleidžiančios elastingos pėdkelnės, elastiniai bintai, esant opoms, cinko želatinos tvarsčiai ir kt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei poodiniai veniniai mazgai dar nėra dideli, bet matomas poodinis veninis tinklas, gali būti taikoma skleroterapija – suleidžiama vaistų į matomą pakitusią veną.

Deja, tai laikina pagalba. Anksčiau ar vėliau tenka šalinti veninį sąstovį sukeliančias priežastis – atlikti operaciją.

Efektyviausias – chirurginis gydymas

Efektyviausias venų varikozės gydymo būdas – chirurginis. Kojų venų operacijos atliekamos tradiciniu chirurginiu būdu arba lazeriu. O žiema – geriausias metas atsikratyti šios ligos. V

asarą venų ligos paūmėja. Be to, atlikus operaciją kurį laiką būtinas tausojamasis režimas, negalima degintis, maudytis, be to, matyti žymės po operacijos, reikia mūvėti elastines kojines.

REKLAMA

Venų gydymo lazeriu pranašumai

Kojų venas gydant lazeriu, pacientas mažiau traumuojamas, pasiekiamas puikus estetinis efektas: minimalūs randai, kraujosruvos ir patinimai.

Operacija lazeriu atliekama taikant vietinę nejautrą, ji neskausminga. Gydymas trunka apie 45 minutes. Po operacijos užmaunama elastinė kojinė, o nuo operacinio stalo pacientas nulipa ir išeina pats. Klinikoje pacientas užtrunka apie dvi valandas. Per operaciją ir po jos jis turi būti aktyvus, todėl tai kartais vadinama „pietų pertraukos operacija".

Lazeriu atlikti venų operacijas galima 95 proc. pacientų. Skalpelis reikalingas tik tais atvejais, kai liga yra pažengusi. Netgi tuomet galimas kombinuotas gydymas, kada per vieną operaciją,  taikant vietinę nejautrą, lazeriu pašalinama didžioji dalis venų, o kur reikia mikropjūviais pašalinamos likusios venos.

REKLAMA

Šiuo metu išsivysčiusiose šalyse dauguma venų varikozės operacijų atliekama lazeriu, nes tai leidžia pacientams likti darbingiems jau pirmosiomis valandomis po operacijos.

Gydymas atliekamas naudojant ultragarsą, todėl net 97 proc. atvejų pasiekiamas puikus klinikinis efektas.

Nėštumas ir venų varikozė

Noriu atkreipti ir ketinančių pastoti moterų dėmesį. Jei turite bėdų dėl kojų venų – nedelskite. Per nėštumą pradinių stadijų kraujagyslių ligos labai paūmėja, paaštrėja venų kraujotakos problemos. Nuomonė, kad venas reikia gydyti tik pagimdžius, nėra teisinga. Pažeistos vietos nustatomos echoskopu. Naudojant jį atliekama ir lazerinė operacija, o tai leidžia panaikinti tiksliai tuos kraujagyslių segmentus, kurie yra pažeisti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų