• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tai, kas dar neseniai Kinijoje buvo laikoma madinga, dabar tapo būtina, rašo "La Repubblica". Apie du milijonus kinų šiais metais paaukos atostogas ir santaupas, kad pasikeistų veidą.

REKLAMA
REKLAMA

Sociologo Gu Siaomino iš Fudan University nuomone, "naujosios kultūrinės revoliucijos" Kinijoje priežastimi tapo šiuolaikinės gyvenimo sąlygos, primetančios naujus kanonus. Bet yra ir kita priežastis: serganti ekonomika ir konkurencija verčia turėti vakarietišką išvaizdą.

REKLAMA

Kinija ne tik nusprendė palaipsniui keistis. Pirmąkart keičiasi šios tautos gyvenimo būdas, ir tai turi lemiamos reikšmės žmonių santykiams.

Iki Мао grožio idealas buvo įkypos akys, balta oda, maža burna ir saulėgrąžos sėklos veido forma. Po revoliucijos visi, vyrai ir moterys, tapo vienoda pilka mase, o grožis buvo traktuojamas kaip "buržuazinis dekadansas".

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien Kinijoje galima pamatyti šešiolikmečių, pakeitusių išvaizdą, imituojančių Londono pankus arba "Madrido" futbolininkus. Dažytos šukuosenos, tamsi oda, nosys a la Michael Jackson, skruostikauliai kaip "anties kiaušiniai". Norėdami gauti ofianto vietą, kai kurie netgi laužosi kojas, kad galėtų pasiilginti galūnes metalo konstrukcijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per trejus metus plastikos chirurgų pacientų padaugėjo keturiskart. Kinijoje atlikta 11 milijonų plastinių operacijų - pasaulio rekordas! Grožio verslas 2010 metais pasieks 40 mlrd. eurų per metus - tai 40 proc. augimas.

Apklausų duomenimis, 47 proc. Kinijos gyventojų, jeigu turėtų pakankamai lėšų, persidarytų visas savo kūno dalis.

REKLAMA

600 milijonų kinų pasirengę keisti savo išvaizdą.

Tačiau čia esama ne tik estetinio aspekto. Tik "nauji gražūs", rašo "South China Morning Post", gali rasti darbą ir daryti karjerą.

Tie, kurie pasidarė plastines operacijas, uždirba vidutiniškai 30 proc. daugiau nei jų kolegos, panašūs į savo mamas.

REKLAMA

Honkonge publikuojami skelbimai apie priėmimą į darbą, kuriuose nurodomi minimalus ūgis ir pageidaujami kandidatų veido bruožai.

Maža to, iki 300 tūkst. žmonių po plastinių operacijų tampa subjauroti arba paralyžiuoti. 25 tūkstančiuose klinikų (kurių didžioji dalis - buvusios karo ligoninės) klaidos siekia 70 proc. Tačiau šie skaičiai nedaro įspūdžio kinams. Tėvai neša plastikos chirurgams netgi trejų metų vaikus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šanchajaus ligoninės direktoriaus Čančžen Czian Chua žodžiais, dabar, kad išsaugotum meilę, nepakanka susituokti. Tik išvaizda sustiprina santuokinius saitus.

Naujosios kultūros veidu tapo šokių mokytoja Li Czia: per 4 metus ji pasidarė 40 operacijų, investavusi 200 tūkst. eurų. Ji pardavė savo kūną vienai iš klinikų, kurioje dabar gyvena kaip pacientė, ir tapo pirmąja moterimi - gyva reklama Rytuose, siekiančiuose atsikratyti migdolinių akių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų