naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karalius Karolis III oficialiai pripažino Meghan Markle ir princo Harry vaikus Archie ir Lilibet princu ir princese, skelbia MailOnline.

Karalius Karolis III oficialiai pripažino Meghan Markle ir princo Harry vaikus Archie ir Lilibet princu ir princese, skelbia MailOnline.

REKLAMA

Princo Harry ir Meghan Markle vaikų titulai buvo atnaujinti karališkosios šeimos interneto svetainėje esančioje įpėdinystės linijoje, kurioje jie išlieka 6 ir 7 eilėje į sostą, rašo dailymail.co.uk.

Iki kovo 9-osios ryto 9.30 val. Bakingemo rūmų interneto svetainėje vaikai buvo vadinami tiesiog pavardėmis Mountbatten-Windsor. Dabar jie vadinami Sasekso princu Archie ir Sasekso princese Lilibet.

Šis žingsnis žengtas netrukus po to, kai Kalifornijoje gyvenantys jų tėvai pareiškė, kad Archie ir Lilibet turi prigimtinę teisę gauti princo ir princesės titulą.

Kunigaikštis ir kunigaikštienė taip pat tvirtino, kad šis klausimas buvo „jau kurį laiką išspręstas“ su karaliumi Karoliu III – nepaisant to, kad apie tai pora sužinojo tik vakar. Teigiama, kad Jo Didenybė pernai po karalienės laidotuvių per „privatų pokalbį“ princui Harry pasakė, kad jo vaikams bus leista vadintis princu ir princese.

REKLAMA

Harry ir Meghan atstovas spaudai sakė: „Vaikų titulai yra prigimtinė teisė nuo tada, kai jų senelis tapo monarchu. Šis klausimas jau kurį laiką sprendžiamas su Bakingemo rūmais“.

REKLAMA

Tačiau jų dukra Lilibet vakar pirmą kartą oficialiai gavo savo karališkąjį titulą, kai pora pasauliui pranešė, kad ji buvo pakrikštyta Kalifornijoje nedalyvaujant karaliui, Camillai, Williamui ir Kate.

Porai artimi šaltiniai prasitarė, kad jie buvo nusivylę, jog Bakingemo rūmai po karalienės mirties prieš šešis mėnesius iš karto nepripažino Archie ir Lilibet titulų.

Velso princo ir princesės bei jų trijų vaikų titulai buvo skubiai pakeisti, kai rugsėjį Karolis III tapo karaliumi. Tačiau Archie ir Lilibet titulai buvo pakeisti tik praėjus maždaug 24 valandoms po Lilibet krikšto  paskelbimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų