• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antsvorio turinčios kalės sunkiau pastoja. Joms daug sunkiau išnešioti ir atsivesti mažylius. Taip atsitinka todėl, kad nutukusių kalių hormonų pusiausvyra yra sutrikusi. Antsvorio turinčių kalių ruja būna nereguliari, kartais nė nepastebima, pasitaiko įvairių rujos komplikacijų.

REKLAMA
REKLAMA

Per mažas kalytės svoris taip pat gali atsiliepti jos vaisingumui. Tokioms kalėms dėl energijos trūkumo ir mažo aktyvumo taip pat atsiranda rujos ciklo sutrikimų. Pastojusios šios kalytės dažniau patiria persileidimų, įsčiose užsimezgusi nauja gyvybė ne visada yra visavertė.

REKLAMA

Gamtos neapgausi – kalytės organizmas įvertina turimos energijos kiekį. Užtat ovuliacija arba įvyksta, arba ne.

Per didelis kalių svoris ir suglebę raumenys apsunkina šuniavimąsi. Nutukusių kalių gimda paprastai būna suglebusi, o gimdymo takai siauri. Jeigu nutukusios kalės būsimi šuniukai yra stambių kaulų, storuliai – gimda ir gimdymo takai yra nepajėgūs natūraliai juos pagimdyti. Prisieina daryti cezario pjūvį. Tokios kalės dažniau kenčia dėl komplikacijų, atsirandančių po šuniavimosi.

REKLAMA
REKLAMA

Ir atvirkščiai, mažas riebalų kiekis trikdo normalų mažylių vystymąsi. Šuniukai gimsta per maži, silpni. Per mažai sveriančių kalyčių organizmas ne tik neaprūpina vaisių būtinomis medžiagomis, bet šiems gimus, negamina pakankamai pieno. Dažnai tokios kalės išvis neturi pieno, mažylius tenka maitinti kalės pieno pakaitalu.

Nevaisingumas ir instinktai

Pasitaiko ir kitų nevaisingumo priežasčių: herpes virusas, chlamidiozė, mikoplazmozė, leptospirozė, bruceliozė. Šiuos susirgimus nustato veterinarijos gydytojas, atlikęs tyrimus.

Sunkiau pastoja kalės, sirgusios įvairiomis vidaus organų ligomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat sunkiai išnešioja bei gimdo tos, kurios buvo per daug lepinamos, per mažai judėjo.

Kita bėda – pasitaiko kalyčių, neturinčių motiniškų instinktų. Šiaip taip išnešiojusios, jos nenori žindyti šuniukų, jais nesirūpina ir net terorizuoja. Tokios kalės reikalauja iš šeimininkų daug dėmesio, jos pavydi mažyliams šeimininkų meilės. Kai kurios po šuniavimosi tampa agresyvios, isteriškos.

Planuojamai veisti kalytei reikia:

• kokybiško ėdalo

• dienos režimo

• tinkamo fizinio krūvio

• vengti streso ir sukrėtimų

• laiku atlikti skiepus ir parazitų naikinimą

• veterinarinės priežiūros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų