Kaltinimai smurtu, šokiruojančios kolekcijos ir žudikų įkvėpimu tapęs Mansonas: atlikėjo karjerai atėjo galas?

Pastaruoju metu vis daugiau moterų prisipažįsta, kad Brianas Warneris, dar žinomas kaip Marilyn Manson, jas išnaudojo ir smurtavo. Tačiau rokerį visą gyvenimą lydėjo skandalai ir šokiruojantys poelgiai. Štai pavyzdžiui savo autobiografijoje „Ilgas ir sunkus kelias iš pragaro“ Marilyn Mansonas prisipažįsta, grasinęs išprievartauti ne vieną moterį ir net planavęs vienos buvusios merginos žmogžudystę.

„Tai buvo pirmas kartas, kai rimtai galvojau apie nužudymą...ji turėjo mirti“, - šokiruojančioje knygoje rašė Mansonas. „Negalvojau, kad yra gerai žudyti. Tačiau ir nemaniau, kad turėčiau atimti iš savęs galimybę nužudyti tą, kurios egzistavimas pasauliui ir jai pačiai reiškė tiek mažai“. Toje pačioje knygoje jis prisiminė kaip su draugu „priekabiavo prie karštos brunetės“, kurią abu buvo įsimylėję, bet ji „net nepripažino jų egzistavimo“. Mansonas prisipažino, kažkada griebęs kvepalų buteliuką ir sudaužęs jį savo paties motinai į veidą.

Įkvėpėjai sceniniam vardui – sekso simbolis ir kulto lyderis

Marilyn Mansonas teigia, pseodonimą pasiskolinęs iš dviejų jam įspūdį palikusių asmenybių: Holivudo ikonos Marilyn Monroe ir kulto lyderio ir serijinio žudiko Čarlzo Mansono. Iš sekso simbolio ir kulto lyderio vardų įkvėpimo savo sceniniam vardui rado ir su Mansonu to paties vardo grupę 1989-aisiais įkūręs Daisy Berkowitz. Mansonas kaip solo atlikėjas išgarsėjo praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje su albumais „Amerikietiškos šeimos portretas“ ir „Antikristas Superžvaigždė“.

Žudikų įkvėpėjas?

Marilyn Mansono muzika visos jos karjeros metu buvo nuolat kritikuojama kaip satanistinė, skatinanti žiaurumą bei žalojanti psichiką. Mansonas buvo geri draugai su vadinamosios „Šėtono bažnyčios“ vadovu Antonu LaVey, o jo tariamai antireliginės pažiūros dar labiau stiprino tūkstančių Mansono gerbėjų paauglių tėvų siaubą. Tiesa, pats Mansonas neigia esantis religijos nekentėjas ar net satanistas.

„Aš tikiu dvasingumu, bet jis ateina iš kažkur kitur nei religija. Jei paimsime bet kurios religijos principus, jie įprastai kalba apie kažko sukūrimą. Nėra destrukcijos, iš esmės yra kūryba. Aš užaugau katalikas, ėjau į katalikišką mokyklą. Paskui mane iš jos išspyrė ir lankiau valstybinę mokyklą. Ten iš manęs dar labiau tyčiojosi.“ – kalbėjo Marilyn Mansonas.

REKLAMA

1999-aisiais įvykus Kolumbaino žudynėms, kurių metu du mokiniai nužudė dvylika kitų mokinių ir vieną mokytoją, kilo kalbos, esą žudikai buvo dideli Mansono gerbėjai. Iš pradžių atsisakęs komentuoti, Mansonas vėliau pareiškė, kad jo muzika „ne skatina savižudybę, o padeda tokias mintis išgyventi“. Mansonas teigė nepropaguojantis smurto, neapykantos, savižudybių ir kitų siaubingų dalykų, kuriais buvo kaltinamas.

Protezų ir nacistinės atributikos kolekcijos

2004 metais interviu žurnalui „i-D magazine“ Mansonas teigė, menininko karjerą pradėjęs nuo piešimo akvarelėmis. Piešinius Mansonas tada pardavė narkotikų pardavėjams. Menininkas Los Andžele atidarė meno galeriją. Roko žvaigždė turi ir keletą neįprastų kolekcijų – kolekcionuoja gyvūnų iškamšas bei medicininius protezus. „Turiu septynių pėdų aukščio šimto metų senumo skeletą. Jį vadinu Ernie. Mano katė Lily White mėgsta miegoti jo dubens kauluose“ – portalui Daily Record kalbėjo Marilyn Mansonas.

Tačiau bene labiausiai šokiruojanti Marilyn Mansono kolekcija – kol kas tik gandai. Pasak šaltinių, vyras savo namuose renka...nacistinę atributiką. Jei tikėsime gandais, keisčiausia Mansono nuosavybė – dujų Zyklon B, kuriomis Holokausto metu buvo žudomi žmonės koncentracijos stovyklose, kanistras. Pasak Mansono buvusios merginos Evan Rachel Wood, metų pradžioje prisipažinusios, kad šis prieš ją smurtavo, iš nacistinės Vokietijos jis perėmė ne tik atributiką. Aktorė pasakojo, kad Mansonas ją vadino žeidžiančia žodžio „žydas“ versija (jew), raižė svastikas ant jos naktinio stalelio ir turi tris nacistines tatuiruotes.

Nauji kaltinimai smurtu – Mansono karjeros pabaiga?

2021-ųjų metų vasario pradžioje aktorė Evan Rachel Wood prakalbo apie Marilyn Mansono rankose patirtą fizinį bei psichologinį smurtą. „Mano smurtautojo vardas – Brianas Warneris, pasauliui geriau žinomas kaip Marilyn Mansonas. Jis mane ėmė vilioti dar tada, kai buvau paauglė ir smurtavo prieš mane metų metus. Man buvo išplautos smegenys ir manimi manipuliavo. Man gana gyventi su keršto, šantažo ir šmeižto baime. Noriu atskleisti, koks pavojingas jis yra ir atkreipti dėmesį tų industrijų, kurios leido jam taip elgtis. Esu su kitomis aukomis, kurios daugiau netylės.“ – Instagram paskyroje rašė Evan Rachel Wood.

REKLAMA

Šiuo metu prieš Mansoną yra pasisakiusios dar keletas moterų. Moterų pasakojimuose figūruoja tokie elementai kaip vertimas vaikščioti namuose su vienais apatiniais (Mansonas garsėja kaip mėgėjas laikyti namus itin vėsius), neleidimas miegoti, išvaizdos kontrolė ir smurtas bei grasinimai. Pasak prabilusių merginų, Mansono namuose yra rakinamas „blogų mergaičių kambarys“, kurio sienose įrengta kokybiška garso izoliacija, o pats atlikėjas mėgo intymių santykių metu naudoti sadistinius elementus, kuriems jos niekada nebuvo davusios sutikimo.

Marilyn Mansonas visus kaltinimus kategoriškai neigė, pavadindamas šiuos „siaubingais tikrovės iškraipymais“. Atlikėjas santykius su savo buvusiomis vadina „pagrįstais abipusiu sutarimu tarp panašius interesus ir pomėgius turinčių suaugusiųjų“.

Su atlikėju dirbusi įrašų kompanija „Loma Vista Recordings“ iškart nutraukė bendradarbiavimą su Mansonu. Šios pavyzdžiu pasekė ir kitos su Mansonu dirbusios kompanijos bei projektai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų