Kadrui iš Juozo Statkevičiaus kolekcijos – pasaulio dėmesys: pakliuvo į svarbų sąrašą

Dar vienas Lietuvos mados kūrėjas sulaukė pasaulinio dėmesio. Kadras iš praėjusią savaitę vykusio garsiausio šalies dizainerio naujos kolekcijos pristatymo atsidūrė tarp agentūros „Associated Press“ geriausių savaitės nuotraukų. 

Agentūros „AP Images“ internetiniame puslapyje kas savaitę sudaromas prestižinis „Savaitės nuotraukų“ sąrašas. Šįkart į jį pakliuvo ir kadras iš trečiadienį „Litexpo“ parodų centre vykusio kolekcijos pristatymo. 

Mindaugo Kulbio kadre modelis pozuoja pasipuošusi spalvingų gėlių karūna su kaspinu po smakru. 

Primename, jog praėjusią savaitę būriui gerbėjų dizaineris Juozas Statkevičius pristatė naują pavasario – vasaros kolekciją, kurią paskyrė mylimam žmogui. Pirmą kartą per savo karjerą dizaineris pasirinko floristinį motyvą ir sukūrė net 64 elegantiškus, spalvingus ir lengvus modelius. Įspūdingą kolekciją vainikavo ne vieną nustebinusi išskirtinė vestuvinė suknelė.

Elegantiški siluetai, gėlių šešėliai, lengvos spalvos ir romantiška estetika. Tai – pagrindiniai naujosios Juozo Statkevičiaus pavasario – vasaros aukštosios mados – couture – kolekcijos akcentai. Dizaineris fantazijos labirintais savo kūrybos gerbėjus šįkart siekia nukelti į prancūzišką gėlių parką.

„Tie mano šou, aš negaliu pasakyti, kad jie tik šiaip mada. Jie truputėlį perlipa per ribas, jei truputėlį teatralizuoti, jie truputėlį svajingi. Aš manau, kad su šita kolekcija Lietuva galėtų atverti veidą savo saulei ir pasauliui“, – kalba dizaineris Juozas Statkevičius.

Kolekcijos idėja iš pradžių netikėta buvo ir pačiam dizaineriui, mat floristinio motyvo jis ėmėsi pirmą kartą per visą savo kūrybos laikotarpį. O dalį gėlėtų ornamentų prabangiems audiniams Juozas Statkevičius pats nutapė akvarele.

Beje, dar prieš pristatymą šią kolekciją aukštosios mados dizaineris dedikavo mylimam žmogui, tačiau nesakė kokiam, o dabar, neslėpdamas emocijų, atskleidė, kam.

„Šitą kolekciją aš skiriu savo mylimiausiam žmogui ir savo įkvepėjai – tai mamai, todėl kad aš ją atsimenu, kai ji buvo jauna, ji turėjo keletą gėlėtų suknelių, kurios man labai patiko. Taip kad tai yra labai sentimentalu. Žodžiu, negaliu … Jaudinuosi… Mes niekas nežinome, kiek mūsų tėvai gyvens. Taip kad aš visą laiką noriu, kad… duoti daugiau dėmesio tėvams, nes jie gi ne amžini“, – sako J. Statkevičius.

Net kvietimai į kolekcijos pristatymą ypatingi. Juose – Juozo Statkevičiaus mama, kai jai buvo 19 metų.

„Ant to pakvietimo yra mano jaunystės kalnieriukas ir bantukas, jis man liepė taip apsirengti. Jo jo, pagal pakvietimą. Pirmą kartą taip išgyvenau, kiek jis daro kolekcijų, vat, šį kartą“, – dalinasi dizainerio mama Vanda Statkevičienė.

O dabar trumpam persikelkime į pristatymo užkulisius, kur likus kelioms valandoms iki didžiausio metų mados renginio vyksta pasiruošimas.

REKLAMA

„Kolekcijos sėkmės pateikimas nuo modelio priklauso 70 procentų. 70 procentų, nes modelis gali sugadinti kolekciją. Vienas modelis gali sugadinti kolekciją. Reikia suvaldyti ir stresus, ir panikas, ir baimes, ir pasimetimą. Reikia būti labai dinamiškam ir pakelti tonusą labai stipriai modelių“, – kalba režisieriaus asistentė Renata Mikailionytė.

Kol vienos manekenės grimuojasi, kitos pratinasi prie aukštakulnių.

„Ir namie – garantuoju – kiekviena mergina patvirtins, kad prieš tai bent keletą dienų kaimynams kaukšėjo iš viršaus ir vaikščiojo namie. Aukštakulniai kartais būna nepatogūs, kartais būna mažesni ir tikrai reikia prie jų prisipratinti ir su jais susidraugauti“, – sako manekenė Viktorija.

„Kažkaip visada mes dėl jų bijome, bet kai išeini į tą podiumą, visi tokie faktoriai skausmo, nepatogumo, jie dingsta. Tiesiog eini ir bandai pasiimti visą tą energiją sau, kad ateinančius metus prisimintum tas kelias sekundes“, – kalba menekenė Laura.

Manekenai sako, kad demonstruoti Juozo Statkevičiaus kūrinius – garbė, o jų prisilietimas prie kūno – magiškas.

„Labai malonios medžiagos… Kažkaip atrodo, kad jie tik gražiai atrodo, bet jie iš tikrųjų labai malonūs. Labai malonu juos apsirengti. Gražus labai jautiesi“, – tikina manekenas Martynas.

„Su juo Juozu pažintis prasidėjo tikriausiai prieš 16 metų. Tai man labai daug Juozas sentimentų kelia. Su jo suknelėmis tu jautiesi lyg neitum žeme, tu tiesiog skraidžioji“, – sako manekenė Justina.

Šįkart šį skrydį sustiprina muzikinis takelis – vien prancūziška, paties dizainerio parinkta muzika. Taip pat – ištaigingos floristo Manto Petruškevičiaus sukurtos puokštės su tūkstančiais žiedų. Beje, įspūdingas pristatymas – net 300 žmonių darbo vaisius.

„Su tokiu išprotėjusiu menininku dirbti tikrai yra sunku, nes aš kiekvieną dieną vis ką nors pergalvoju ir dar man reikia, dar ir dar“, – kalba J. Statkevičius.

REKLAMA

„Maloniausia buvo tai, kad Juozas šiemet nerėkė. Ir kažkaip, nežinau, gal tai blogas ženklas, bet kol kas nieko tokio ir ypatingai didelių sunkumų čia ir nebuvo. Priešingai negu būdavo kituose šou… būdavo visokių ten – nespėja, vėluoja dar kažkas, tai šiemet to nėra“, – pasakoja kolekcijos režisierius Gintaras Varnas.

Į kolekcijos pristatymą susirinko ir būrys dizaineriui neabejingų žvaigždžių, dėkingų jam ir už talentą, ir už kuriamus drabužius.

„Jis yra absoliučiai unikalus ir, manau, kad jis Lietuvai yra dovana. Ir pasauliui, ką čia Lietuvai“, – sako atlikėja Justė Arlauskaitė – Jazzu.

„Juozas yra tas žmogus, kurį mes visada palaikysime, jis yra mūsų tautos pasididžiavimas“, – tikina atlikėjas Donatas Montvydas.

„Juozas pats kiečiausias iš visų vienareikšmiškai, nes nesvarbu, kas įvyko, jis vis tiek daro kolekciją“, – teigia stilistė Agnė Jagelavičiūtė.

„Esu visa pasipuošusi – ir suknelė, ir švarkelis. Viskas yra Juozo. Ir jeigu užsidedi Juozo rūbą, esi visada pasipuošęs ir garantuotas, kad atrodai puikiai“, – sako dizainerio gerbėja Irena Greičiūnienė.

„Juozas buvo, yra ir dar nežinau, kiek metų bus, ir linkiu, kad būtų mūsų mados žvaigždė numeris vienas“, – kalba mados namų įkūrėja Erika Vitulskienė.

„Tiesiog už jį geresnio nėra ir viskas. Ir dar man sakė, kad su jo rūbais aš atrodau gražiausiai. Draugės. Va taip“, – tikina verslininkė Daina Bosas.

Pavasario – vasaros kolekcijos pristatyme sužibo 64 Juozo Statkevičiaus kurti kūriniai. Ir nors, anot dizainerio, neįmanoma pasakyti, kuris drabužis jam pačiam įspūdingiausias, visgi juodos vestuvinės suknelės idėja – simboliškiausia.

„Kaip mama gali pasakyti, kuris vaikas mylimiausias? Ar ne? Aš negaliu pasakyti, bet man tiesiog pati labai brangi idėja. Tiesiog. Mano mama „ženijosi“ su juoda suknele. Tai jai tikrai bus siurprizas, nes ji nežino, kokia vestuvinė suknelė. Aš nesakiau mamai“, – pasakoja dizaineris Juozas Statkevičius.

Tai jau 14-asis viešas Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymas, akivaizdu, ir šįkart sužavėjęs visą publiką.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų