Dainininkei Jurgai Šeduikytei Kalėdos – svarbiausia metų šventė. 30-metės atlikėjos grafikas šiuo metu labai intensyvus. Iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ji skuba į koncertą, iš jo – į teatro spektaklį. „Man tai patinka. Visada to norėjau, todėl nejaučiu neigiamų emocijų“, – sako Jurga. Ji po įtemptų metų 2011-aisiais ketina daryti kūrybinę pertrauką.

Skaičiuodami paskutines metų dienas, visi mėgsta atsigręžti į praeitį. Koks įvykis tau buvo įsimintiniausias 2010-aisiais?

Mano gyvenime viskas vyksta etapais. Tad besibaigiantys metai yra vienas tokių etapų, kuriuo esu patenkinta. Manau, kad išleistas pastarasis albumas atspindėjo būtent tai, kaip jaučiausi. Dabar noriu atsidėti kitiems darbams. Vienas smagesnių įvykių buvo projektas „Keturi“, kurį improvizuodami visai netyčia sugalvojome. Tai – kai kas naujo, todėl noriu jį tobulinti ir praplėsti iki muzikinio koncerto. Nes dabar jo žanras kažkoks neaiškus.

Galima sakyti, kad spektakliu „Keturi“ debiutavai teatro scenoje?

Va ir neaišku, ar tai galima pavadinti spektakliu. Tai tiesiog muzikinis projektas, kur žmonės daro, ką moka geriausiai. Džiazo muzikantai groja, o mes su bendrakursiu į sceną perkeliame tai, ką darėme per judesio egzaminą. Taip gimė šokis, koncertui suteikiantis kažkokią siužetinę liniją. Kol kas tai tik bandymas, pradinis variantas, jį reikia tobulinti.

REKLAMA

Ar tiesa, kad būtent besiruošdama šiam meniniam eksperimentui susilaužei ranką ir koją?

Ne. Traumą patyriau per kitą repeticiją studijoje.

Ar patirtos traumos neprivertė į gyvenimą pažvelgti kitu kampu?

Jei kas nors nutinka, visada tai įvertini, kodėl taip įvyko. Aš pasidariau išvadas ir dirbu toliau.

Šie metai tau buvo darbingi ne tik muzikinėje srityje. Amerikiečių žurnalas „Esquire“ paskelbė tave viena seksualiausių pasaulio moterų. Kaip priimi ne tik muzikinius, bet ir asmeninius įvertinimus?

Buvo smagu tai išgirsti. Turbūt maloniausia būna tada, kai tu ką nors darai ir netyčia gauni įvertinimus ar dovanas, kurių visai nesitiki.

Kodėl po Naujųjų metų nutarei daryti kūrybinę pertrauką? Tai susiję su intensyviomis studijomis?

Tiesiog ateina laikas, kai turi sugalvoti, ką darysi toliau. Tam reikia laiko susikaupti. Aš nemėgstu daryti bet kaip, nesivadovauju požiūriu, kad tik greičiau. Seniau tam tikrą laiką skirdavau albumui. Šiuo atveju laiku savęs stengsiuosi neapriboti. Noriu tikrai išbaigto varianto, kad paskui nesigailėčiau, jog ko nors nepadariau ar nespėjau.

Reikia laiko pasisemti novatoriškų idėjų?

Tiesiog norisi pasižiūrėti, kas dedasi aplinkui, tavo viduje ir pabandyti tai papasakoti.

Prieš porą savaičių su Rolandu Vilkončiumi vedei finalinį labdaringą Maltos ordino koncertą. Galbūt susimąstei apie grįžimą į televiziją?

Tokių pasiūlymų retkarčiais sulaukiu, bet man pačiai įdomiau televizijoje matyti patirties turinčius žmones, kurie turi ką pasakyti. Dažniausiai tai lemia žavesio suteikiantis amžius. Dabar neplanuoju grįžti į televiziją. Ten pilna žmonių, tegu jie sau atsibūna. O kai bus koks nors projektas, toks kaip graži Maltos ordino idėja pagelbėti vienišiems seneliams, apie ją tikrai pasvarstysiu. Jei, žinoma, tai bus įdomi idėja, dėl kurios gali nerti stačia galva. Būti tik laidų vedėja, matomu žmogumi atima per daug jėgų. Sukuria klaidingą iliuziją, kad nori būti matomas, dėmesio centre. O iš tiesų nori būti ne tik linksmas, bet ir santūrus, kitoks. Mane tai riboja. Dažniausiai lietuviai, kurdami laidas, orientuojasi į šou, smagų laiko praleidimą. O man tai yra tik viena žmogaus pusė, todėl to neužtenka.

REKLAMA

Žiemos šventės – atlikėjams pats darbymetis. Pati taip pat turi daug veiklos. Kokios tavo Kalėdos?

Prieš Kalėdas mums labai darbingas laikotarpis. Vidas (J.Šeduikytės vyras V.Bareikis, – aut. past.) pristato savo spektaklį „Telefonų knyga“. Tačiau norime, kad Kalėdos būtų šeimos šventė, kai gali skirti dėmesio saviems žmonėms. Kalėdos man yra pati svarbiausia metų šventė. Todėl susirikiuojame planus taip, kad per pačias šventes nereikėtų stovėti scenoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų