Italijos katalikų bažnyčios atstovai siūlo papildyti Gavėnios pasninko metu taikomų draudimų sąrašą, rašo britų dienraštis „The Independent“.
40 dienas trunkančio Didžiojo pasninko metu nepakanka atsisakyti šokolado, cigarečių ir alkoholio. Tikras katalikas Gavėnios penktadieniais turėtų susilaikyti nuo tekstinių pranešimų rašymo, „Facebook“ ir „iPods“.
Tokias rekomendacijas pateikęs arkivyskupas Benito Cocchi teigia, kad tai jaunimui padėtų apsivalyti nuo virtualaus pasaulio ir atrasti ryšį su savimi.
Vidutiniškai kiekvienas italas per mėnesį išsiunčia 50 tekstinių pranešimų: tai antras pagal dydį rodiklis po Didžiosios Britanijos.
Arkivyskupo idėja sulaukė ir kitų Italijos regionų vyskupų palaikymo. Kai kurie dvasininkai pateikia ir savo variantų, kaip būtų galima „patobulinti“ pasninko laikotarpį.
Štai arkivyskupas Luigi Bressan savo parapijiečiams sudarė specialų pasninkavimo kalendorių, kuriame nurodoma kiekvieną Gavėnios sekmadienį atsisakyti vis kitokių žemiškų malonumų, pavyzdžiui, kompiuterinių žaidimų, automobilio vairavimo, bendravimo „Facebook‘e“, muzikos klausymo per MP3 grotuvą. Gavėnios metu jis taip pat kviečia riboti vartojimą ir tokiu būdu mažinti egocentrizmą.
Nemažiau įdomių pasiūlymų turi ir kitų Italijos miestų dvasininkai: štai Venecijos vyskupas kviečia pasninko metu atsisakyti mineralinio vandens ir gerti tik vandenį iš čiaupo, o Rivoli šventikas ragina televizorių uždengti juodu audiniu, kad nekiltų pagunda jo įsijungti.
Didžiojo pasninko laikotarpis pirmą kartą paminėtas 325 metais Nikėjos tarybos susirinkimo dokumentuose. 40 dienų nuo Pelenų trečiadienio iki Velykų simbolizuoja 40 dienų, kurias Jėzus, Šėtono gundomas, praleido pasninkaudamas dykumoje.
Šiais laikais pasninkas daugeliui katalikų apsiriboja mėsos nevalgymu penktadieniais, tačiau dvasininkai sako, kad to nepakanka.
Anot tėvo Gianni Fazzini, tai, kad mėsą pakeisime žuvimi, nepadės mums tapti geresniais žmonėmis. Reikėtų atrasti naujus pasninkavimo būdus, kurie būtų reakcija į ekonominę krizę. Būtent vartojimo įpročių pakeitimas būtų tinkamas atsakas į mus užklupusias negandas.
Tokį vyskupų aktyvumą ieškant naujų pasninko būdų paskatino popiežius Benediktas XVI, per Pelenų dieną akcentavęs pasninko, kaip dvasinio pasiruošimo Velykoms, reikšmę ir išaukštinęs senųjų krikščionybės laikų pasninkavimo tradicijas.