• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje kuriama muzika gali džiuginti ne tik tautiečių ausis, bet ir sulaukti pripažinimo tarp užsienio klausytojų. Tai įrodo alternatyvios muzikos grupės „shishi“ pavyzdys – vasarą dalyvavusios įvairiuose muzikos festivaliuose Ispanijoje, Prancūzijoje, Italijoje bei kitose šalyse, koncertų turą grupės narės tęsia ir rudenį.

11

Lietuvoje kuriama muzika gali džiuginti ne tik tautiečių ausis, bet ir sulaukti pripažinimo tarp užsienio klausytojų. Tai įrodo alternatyvios muzikos grupės „shishi“ pavyzdys – vasarą dalyvavusios įvairiuose muzikos festivaliuose Ispanijoje, Prancūzijoje, Italijoje bei kitose šalyse, koncertų turą grupės narės tęsia ir rudenį.

REKLAMA

Pasak jų, užsienio klausytojai puikiai priima ir lietuviškus hitus, o su gerbėjais užsimezga įdomūs pokalbiai ar net draugystės, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Po spalio mėnesį 7 skirtinguose Europos miestuose surengtų koncertų, „shishi“ surengs pasirodymą ir Vilniuje – lapkričio 3 d. kviečia klausytojus į gyvos muzikos klubą „Tamsta“.

Turas po Europą – sunkus darbas

Praėjusią vasarą grupės „shishi“ narės – Maria Rosa – Giedrė Nalivaikaitė, (el. gitara, vokalas), Victoria – Dominyka Kriščiūnaitė (bosas, vokalas) ir Benadetta – Kamilė Griušytė (būgnai, vokalas) pasirodė garsiuose tarptautiniuose festivaliuose: „Primavera“ Barselonoje, „Europavox“ Prancūzijoje, „Diffuse Sound“ Romoje, taip pat aplankė Nyderlandų bei Vokietijos scenas.

REKLAMA
REKLAMA

Panašu, kad rudenį „shishi“ taip pat leidžia itin aktyviai, o spalio mėnesį surengė net 7 koncertus įvairiuose Europos miestuose – Budapešte Vengrijoje, Serbijos miestuose Belgrade ir Novi Sade, Prahoje Čekijoje, Nantes ir Grenoblio miestuose Prancūzijoje ir Štutgarte Vokietijoje.

REKLAMA

„Jau nesuskaičiuojame kelintas tai mums turas, o lagaminų nebereikia išsikrauti, tik juos papildyti. Pretenduojame į „daugiausia Europos degalinių aplankiusios Lietuvos grupės“ apdovanojimą. Jau išmokome miegoti sėdėdamos ir surasti geriausią veganiško maisto vietą kiekviename mieste. Turus rengiantys muzikantai – tai ne pramogaujantys turistai. Šis užsiėmimas gana sunkus, o mūsų keliavimas daugiausia vyksta per scenas ir ten sutiktus žmones“, – sakė Maria Rosa.

REKLAMA
REKLAMA

Nors Lietuva gali didžiuotis kūrėjų gausa ir talentu, tik nedidelė dalis šalies muzikantų koncertuoja užsienyje.

Maria Rosa tikino, kad surengti turą nėra lengva, dėl to tokiam žygiui ryžtasi ne kiekvienas atlikėjas.

„Kitas dalykas, lietuviai dažnai bando mėgdžioti vakarų muzikantus – atrodyti ir daryti taip, kaip jau buvo sukurta ir kažkam pasiteisino. Deja, kai išvažiuoji už savo šalies ribų, pasidarai įdomus tik tiek, kiek esi savitas ir originalus“, – tikino ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užsieniečiai mėgsta ir lietuviškus hitus

Pasak grupės narių, turai padeda ne tik palaikyti ryšį su jau esamais klausytojais, bet ir užmegzti naujas įdomias pažintis. Maria Rosa pasakojo, kad po koncertų užsienyje klausytojai patys dažnai ateina pabendrauti, dalijasi savo istorijomis, kaip atrado „shishi“ muziką. „Jie dalinasi, ką jiems primena mūsų dainos – taip mes randame naujos muzikos. Dažnai tai būna ir muzikantai, su kuriais kartais nutinka įdomių pokalbių. Vis daugiau keliaujant aplankome ir seniai matytus draugus pasaulyje, tiksliau – jie skirtingose šalyse aplanko „shishi“ koncertus. Pradėjome žaisti žaidimą, kuri grupės narė šiandien turės draugų šitoje šalyje?“ – juokėsi Maria Rosa.

REKLAMA

„Belgrade sutikau seną pažįstamą iš Armėnijos, kurį paskutinį sykį mačiau gal prieš aštuonis metus. Čekijoje sutikome bičiulį iš Brno, su kuriuo susipažinome, kai važiavome į pirmą savo turą. Susipažįstame ir su vietiniais lietuviais, ir su tos šalies gyventojais“, – pridūrė Victoria.

Paklaustos, kuris turo koncertas paliko geriausią įspūdį, „shishi“ narės išskiria kelis pavyzdžius: „Neseniai koncertavome legendinėje, bet labai mažoje Berlyno koncertų salėje, kurią įkūrė žymios grupės „The Brian Jonestown Massacre“ narys. Buvo sausakimša, ir tiek ankšta, kad ant scenos galėjome kone liesti viena kitos instrumentus. Bet koncertas ir publika – 100 balų! Dar „shishi“ labai myli Lenkijos publika ir šita meilė abipusė. O Prahoje atradom naują meilę, groti čekams – jėga! Visi koncertai skirtingi ir visi savaip žavūs. Koncerte Nantes mieste Prancūzijoje teko groti su „Planeta Polar“ ir Garbanotu. Labai smagi kompanija ir šiek tiek juokinga, kad trys lietuvių grupės susitinka Prancūzijoje!“

REKLAMA

Nors vasarą pasirodžiusiame naujausiame grupės albume „Nearly Happily Ever After“ visos dainos skamba anglų kalba, keliaudamos po Europą „shishi“ narės atlieka ir populiariausius savo lietuviškus kūrinius. Juos publika sutinka su džiaugsmu.

„Visiems įdomu, kas čia per kalba, todėl visada praskiedžiame angliškas dainas lietuviškais hitais. Dar niekada neteko girdėti lėtų plojimų, tai matyt lietuviškos dainos sutinkamos gerai“, – tikino Benadetta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruošiasi koncertui Vilniuje

Po įtempto turo Europoje sugrįžusių „shishi“ narių jau laukia dar vienas ilgai planuotas koncertas – lapkričio 3 dieną, 20 val. grupė pasirodys Vilniaus gyvos muzikos klubo „Tamsta“ scenoje. Čia jos dar kartą pristatys vasaros pradžioje išleistą albumą.

„Sulaukėme vertinimų, kad tai geriausias iki šiol išleistas mūsų albumas. Dabar labai laukiame, kol jis pasirodys vinilo formatu. „Tamstos“ scenoje grojome gana seniai, todėl smagu čia sugrįžti paaugusioms ir su naujomis dainom. Geriausiai atsimename „Tamstos“ gimtadienius, kur viename jų „shishi“ net teko garbė išstoti su dūdų orkestru“, – prisiminimais dalijosi grupės narės.

Anot jų, į koncertą atvykusių klausytojų laukia gausi programa su naujais ir populiariausiais grupės kūriniais: „Prižadame sugroti visą naujausią albumą ir jį papuošti „vyšnaitėmis“, senais gerais „shishi“ hitais. Girdėsite dainas apie graudžiai baisų pasaulį, bet galėsite ir pajudinti uodegaites. Kažkiek pajuokausime, bet kol kas dar visai neaišku, apie ką. Turėsime naujausio albumo „Nearly Happily Ever After“ CD ir žadame surengti „shishi“ sceninių rūbų turgelį. Visai neapsimoka neateiti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų