REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nėštumas – didelis išbandymas kiekvienos moters kūnui, o susilaukus vaikelio susigrąžinti iki nėštumo turėtas kūno formas kartais gali būti ne taip paprasta. Medicinos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ dietistė Indrė Trusovė atskleidė, kaip jai pavyko atsikratyti per nėštumus priaugtų kilogramų ir pasidalino patarimais nuo ko pradėti, siekiant išsvajotų pokyčių.  

Nėštumas – didelis išbandymas kiekvienos moters kūnui, o susilaukus vaikelio susigrąžinti iki nėštumo turėtas kūno formas kartais gali būti ne taip paprasta. Medicinos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ dietistė Indrė Trusovė atskleidė, kaip jai pavyko atsikratyti per nėštumus priaugtų kilogramų ir pasidalino patarimais nuo ko pradėti, siekiant išsvajotų pokyčių.  

REKLAMA

Tinklaraštininkė ir knygos „Sveika ir gardu“ autorė I. Trusovė atviravo, kad vienas didesnių moters kūno išbandymų yra gimdymas. Du vaikus auginanti moteris neslėpė, kad per abu nėštumus priaugo po 14 kilogramų ir reikėjo nemažai pastangų jų atsikratyti bei vėl džiaugtis dailiomis kūno linijomis. 

I.Trusovė pasakojo, kad mityba yra labai svarbi, tačiau tokį pat svarbų vaidmenį atlieka ir judėjimas. Anot pašnekovės, be sporto ir aktyvaus gyvenimo būdo, vien tik mitybos pagalba atsikratyti papildomų kilogramų vargu, ar pavyks.

REKLAMA
REKLAMA

„Juokaudama sakau, jog fizinis aktyvumas yra tam tikra higienos priemonė kūnui, mes nesame sukurti sėdėti“, – kalbėjo moteris ir pridūrė, kad žmonės neturėtų į sportą žiūrėti kaip į pasirinkimą. Tai turėtų būti kasdieninis įprotis.

REKLAMA

„Nereikia galvoti, kad tai tik juodas darbas, o mitybos racione – tik salotų lapai. Jei nori pradėti sportuoti, negalvok, kad sportuosi 7 dienas per savaitę po 2 valandas. Pradžioje sugebėki užsidėti sportinę aprangą ir nueiti iki tos vietos, kur sportuosi – tai jau bus pažanga. Viską darykime po truputį“, – patarimais dalinosi I. Trusovė.  

Tiesa, kaip pasakoja Indrė, yra situacijų, kai vien tinkamai sureguliuotos mitybos bei sporto neužtenka. 

„Būna, kad moterys man siunčia nuotraukas ir klausia, ką reiktų daryti norint pakelti krūtinę, deja, tokių pratimų nėra“, – pasakojo pašnekovė ir išskyrė dar vieną moteris po gimdymo ištinkančią problemą – diastazę, dar kitaip, prasiskyrusius pilvo raumenis. 

REKLAMA
REKLAMA

„Esant nestipriai diastazei gali pagelbėti kinezeterapeutas, profesionalų parinkti sporto pratimai, bet dažnu atveju pagalbos prireikia kreiptis pas plastikos chirurgus“, – dalinosi I. Trusovė.

Laidoje tinklaraštininkė atvirai kalbėjo, kad dažnai moterys bijo plastinių operacijų. Įvertinusios, kad tai pareikalaus daug laiko, reikės nedirbti, daugiau ilsėtis, jos atsisako šios galimybės. Dietistė pripažino, kad keitimas to, kas tau kelia nemalonius jausmus, veda tik į gerą.

„Mano artima draugė bei daug klienčių, pasinaudojo operacijų kompleksu „Mommy Makeover“, juk dabar viską galima pasidaryti vienu metu. Jeigu tu myli save ir tvarkai tai, kas tau kelia diskomfortą – gyvenimas po to atrodo gražesnis. Būtina save mylėti, džiaugtis savimi ir daryti viską, kad jaustumeisi laiminga“, – kalbėjo dietistė I. Trusovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Medicinos mokslų daktaras, „Fi Clinica“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Domantas Rainys atskleidė, kad naujasis operacijų kompleksas „Mommy Makeover“ apima įvairias procedūras, kurių metu atkuriamos kūno linijos, pasikeitusios dėl amžiaus, nėštumo ar gimdymo. „Mommy Makeover“ – tai chirurginė procedūra, apimanti keletą operacijų.   „Dažniausiai pilvo plastika yra kombinuojama kartu su krūtinės korekcija. Neretai yra prijungiamos ir papildomos procedūros, tokios kaip riebalų nusiurbimas, lytinių lūpų plastika, nechirurginės injekcijos: botulino toksino ar hialiurono rūgšties papildais“, – kalbėjo D. Rainys.

REKLAMA

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas taip pat pabrėžė, kad šis operacijų kompleksas atsirado iš poreikio bei pakitusio gyvenimo tempo. Specialistas pasakojo, kad natūralu, jog dabar dauguma žmonių nori sugaišti mažiau laiko laukiant vienos ar kitos operacijos bei jų rezultatų. 

„Patobulėjusi medicinos technika bei pagerėjusi anesteziologinė pagalba leido ženkliai sutrumpinti operacijų laiką ir padaryti jas saugesnes bei sujungti kelias operacijas į vieną“, – apie teigiamus pokyčius plastinės chirurgijos srityje pasakojo med. m. dr. D. Rainys.

„Mommy Makeover“ operacija trunka nuo 4 iki 6 valandų, tiek trunka ir narkozė. „Fi Clinica“ chirurgas D. Rainys dalinosi, kad operacijos metu neparandamas didelis kraujo kiekis, yra užtikrinamas žmogaus miegas, kraujospūdis, širdies veikla. Taip pat išskyrė, kad atliekant tokią kombinuotą operaciją, atsistatymas yra greitesnis, lyginant, jei jos būtų atliktos po vieną. 

REKLAMA

„Savo pacientėms mėgstu sakyti , kad į darbą, kasdienį gyvenimą bus galima grįžti po 2-3 savaičių, tačiau pretenduoti į mėnesio darbuotojo statusą dar bus anksti.  Po operacijos pacientė bus lėtesnė, namuose dalį darbų teks patikėti namiškiams. Tačiau laikas bėga labai greitai, tad mėnesis ar du atsigaunant netrunka prabėgti“, – kalbėjo gydytojas. 

Med. m. dr. D. Rainys taip pat pasidžiaugė, kad yra nemažai pacientų iš viso pasaulio, norinčių atlikti plastines operacijas būtent Lietuvoje.

„Ne paslaptis, kad Lietuva pakankamai ryškiai šviečia Europos medicinos turizmo žemėlapyje. Viena iš priežasčių, kodėl užsienio piliečiai ar lietuviai emigrantai grįžta į Lietuvą operacijai, yra priimtina procedūros kaina. Žinoma, ir kokybė. Kai atliekama kombinuota operacija – sutaupoma ir laiko, ir pinigų“, – dalinosi plastikos chirurgas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų