REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
M.A.M.A. raudonas kilimas ir Giedrius Drukteinis (Fotobankas)

Šį penktadienį Kauno „Žalgirio“ areną sudrebino kasmetiniai M.A.M.A. apdovanojimai. Renginio svečiai stebino ne tik dainomis, bet ir įspūdingais apdarais. 

Šį penktadienį Kauno „Žalgirio“ areną sudrebino kasmetiniai M.A.M.A. apdovanojimai. Renginio svečiai stebino ne tik dainomis, bet ir įspūdingais apdarais. 

REKLAMA

Svečių pakvietimuose buvo nurodytas aprangos kodas „black tie“. Etiketo žinovas Giedrius Drukteinis naujienų portalui tv3.lt paaiškino, kokie reikalavimai galioja šiam aprangos kodui, kaip tokiame renginyje vertėtų elgtis, ir pabrėžė, kokio elgesio reikėtų vengti. 

Pasak G. Drukteinio, aprangos kodas „black tie“ (liet. „juodas kaklaraištis“) – itin klasikinis, elegantiškas ir turintis aiškias rekomendacijas. Vis dėlto, dėl vienos priežasties lietuviai šio kodo dažnai nesilaiko. 

„Tradicinis, labai paprastas ir labai klasikinis. „Black tie“ reiškia smokingas, pageidautina juoda peteliškė ir juoda juosta ant pilvo. Arba juodas kostiumas su tamsiu kaklaraiščiu ir juodi marškiniai. Savaime suprantama, juodi batai ir juodos kojinės.

REKLAMA
REKLAMA

Labai paprastas aprangos kodas, bet lietuviams dažnai pristinga galimybių įsigyti tikrą smokingą ar bent jau jį išsinuomoti. Jie linkę tą kodą ignoruoti“, – pasakoja G. Drukteinis. 

REKLAMA

Moterų apranga laikantis „black tie“ aprangos kodo taip pat turi ne vieną taisyklę: „O kalbant apie moteris, savaime suprantama, yra vakarinė suknelė, pageidautina žemiau kelių ir pageidautina apnuogintais pečiais. 

Ir pageidautini prabangūs aksesuarai – viskas, ką turi brangiausio, tai susidedi ant savęs“, – sako etiketo specialistas.  

„Šiais visuotinio liberalizmo laikais griežti protokoliniai reikalavimai yra minkštinami, ieškoma kompromisų. Ir šiaip, jeigu moteris turi gražias kojas, ypač blauzdas, kodėl nepademonstruoti. 

REKLAMA
REKLAMA

Bet iš tikrųjų, jei kodas nurodytas „black tie“, pageidautina, kad suknelės būtų žemiau kelių“, – teigia G. Drukteinis. 

O kaip tokiame renginyje kaip M.A.M.A. apdovanojimai svečiai turėtų elgtis? Pasak G. Drukteinio, svečių elgesys turėtų atspindėti jų socialinį statusą. 

„Žvaigždės turėtų elgtis taip, lyg joms priklausytų visas pasaulis – plačiai šypsotis, spinduliuoti sėkmę. Nutaisyti tokią veido išraišką, kad atrodytų, jog pinigų jau nebeturi kur dėti. Su visais reikia sveikintis ir bendrauti iš aukšto ir atsainiai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausias dalykas tokiuose visuomeniniuose renginiuose – gera nuotaika ir bendravimas – arba „small talk“, arba tiesiog nestovėti surauktu lietuvišku veidu, nedemonstruojant nepasitenkinimo“, – teigia etiketo žinovas. 

Tiesa, vienas dalykas tokiuose susibūrimuose – ypač svarbus: „Kuo daugiau judėjimo, bendravimo, kuo daugiau entuziazmo – tuo yra geriau. Savimi pasitikintis žmogus visuomet kels visos aplinkos pavydą. Geriau kelti pavydą, nei pavydėti. 

REKLAMA

Visada kelia aplinkos susižavėjimą, kai susiformuoja pulkeliai. Tarkime, stovi Jogaila Morkūnas, kažką pasakoja, ir apie jį susitelkę šeši-aštuoni, ar dar daugiau žmonių. Tada visai aplinkai atrodo, kad ten vyksta kažkas ypatingo, svarbaus“, – išduoda Giedrius Drukteinis.

Renginio vedėjais tapo daugybę M.A.M.A statulėlių per savo karjerą pelniusi viena ryškiausių Lietuvos scenos žvaigždžių – Justė Arlauskaitė-Jazzu ir dainų autorius bei atlikėjas, žmogus-rokenrolas Tomas Sinickis. 

REKLAMA

„Žalgirio“ arenoje Jazzu ne tik vedė renginį, bet ir atliko savo superhitą „Vasara“. Ant scenos taip pat pasirodė Justinas Jarutis su Jessica Shy, Vaidas Baumila, FC Baseball, Evgenya Redko, naują bendrą dainą publikai pristatė Vidas Bareikis ir „8 Kambarys“. 

Trijų valandų muzikos šventėje Kauno „Žalgirio“ arenoje netruko ne tik muzikos, bet ir tikrų emocijų, kurios kaip ir kasmet, lydi apdovanojimus atsiimančius atlikėjus. Šiais metais buvo išdalinta 15 apdovanojimų, įvairiose kategorijose.

M.A.M.A. apdovanojimų akimirkas kviečiame pamatyti nuotraukų galerijoje: 

M.A.M.A. 2021 raudonojo kilimo transliaciją galite pamatyti čia: 

Taip pat galite pamatyti ir pačius M.A.M.A. apdovanojimus: 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų