Šliužai aktyviausi pavasarį, nes jie veisiasi drėgnoje ir šiltoje aplinkoje, tačiau vienas paprastas būdas neleis šiems kenkėjams sunaikinti jūsų sodo.
Jei nekovojate su šliužais ir sraigėmis, jie graužia visus augalus, kuriuos randa savo kelyje. Žinoma, puiku, jei jų taikiniu tampa piktžolės, tačiau, pasak Monty Dono, liūdna, kai jie nusitaiko į gėles.
Sodininkas išdavė, kaip atsikratyti šliužų: štai, kas padės
„Šliužai ir sraigės laikomi sodininko priešu Nr. 1, tačiau jie puikiai perdirba augalines atliekas, tačiau, deja, neskiria nukritusio lapo nuo skanaus jauno daigo“, – savo tinklaraštyje rašo M. Donas.
Visiškai išnaikinti šliužus sode beveik neįmanoma, tačiau Monty siūlo tris natūralius būdus, kaip apsaugoti sodo augalus nuo šliužų nenaudojant cheminių medžiagų, – rašo express.co.uk.
„Venkite bet kokių cheminių medžiagų, kurios gali pakenkti kitiems laukiniams gyvūnams, – pataria jis. – Vietoj to pasidarykite šliužams apsauginį rėmą lysvei uždengti ir kasdien tikrinkite, ar nėra šliužų.“
Tai geriausias būdas apsaugoti sėjamus ar ką tik pasodintus augalus, nes tai yra fizinis barjeras šiems kenkėjams, kadangi jie keliauja žemės paviršiumi.
Be to, uždengiamas rėmas gali apsaugoti nuo lietaus – kai drėgmė mažesnė, šliužams aplinka tampa mažiau tinkama gyventi.
M. Donas taip pat siūlė netręšti ir nelaistyti sodo augalų daugiau nei būtina ir taip nesukurti šliužams palankios aplinkos.
„Taip augalus užgrūdinsite, nesukeldami jiems streso dėl staigių temperatūros ar drėgmės pokyčių“, – pridūrė ekspertas.
Šliužai labai mėgsta bazilikus, jurginus, medetkas, raudonuosius dobilus ir primules. Pasodinkite šių augalų eilę sodo pakraštyje maždaug trijų metrų atstumu nuo pagrindinių augalų, ir šliužai apsigyvens ten, o tuomet galėsite juos surinkti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!