REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruosius keletą metų Lietuvą užplūdęs fengšui bumas pakoregavo daugelio namų interjerą. Lietuvaičiai ėmė braižyti savo tipinius butus į kvadratus, perstatinėti baldus, keisti kambarius vietomis, nukabinėti veidrodžius ar prisipirko sėkmę lemiančių figūrėlių.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikrosios žinios užima labai nedidelę dalį komercinėje fengšui piramidėje, didžiausia fengšui dalis daroma dėl pinigų, siekiant parduoti daugiau knygų“, - tikina Latvijoje gyvenanti Fengšui instituto direktorė, aiškiaregė ir gydovė Inga Janovska, Kinijoje įgijusi fengšui specialistės ir dėstytojos sertifikatą.

REKLAMA

Fengšui, arba erdvės psichologija, anot Ingos Janovskos, - tai logika, algebra ir geometrija. Mistikos čia esą mažai. Fengšui galima pavaizduoti kaip piramidę, susidedančią iš kelių dalių: kultūrologijos, prietarų ir tik nedidelės dalies tikrojo kinų mokslo.

Deja, anot I. Janovskos, didžiąją šiuo metu madingo reiškinio dalį sudaro prietarai ir kultūrologija.

„Jei negali atsakyti į klausimą „kodėl“, vadinasi, to nereikia. Visur ieškokite logiško paaiškinimo“, - duoda pagrindinį vertingą patarimą ponia Inga ir iš karto pateikia keletą pavyzdžių.

REKLAMA
REKLAMA

Pasidomėjus, kodėl, pavyzdžiui, įėjimą į namą rekomenduojama daryti pietinėje pusėje, paaiškėja, kad centrinėje Kinijos dalyje iš šiaurės kildavo dulkių audros.

„Ar pas jus, Lietuvoje, iš šiaurės kyla dulkių audros? Ne? Vadinasi, daryti įėjimą būtinai į pietus - kvailystė. Tai kultūrologijos dalykai“, - sako I. Janovska.

Prietarai esą dažniausiai gimsta iš religijos ir neteisingų vertimų. Pavyzdžiui, madingose fengšui knygelėse dažnai siūloma išnešti iš kambarių visus mirusius augalus (skintas gėles), atseit jie atima gyvybinę energiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„O baldai, tapetai, knygos? Jie irgi iš negyvų augalų. Jei viską išnešime iš namų, liks tik geležis“, - sako ponia Inga ir pataria kiekvieną idėją vesti iki pabaigos. Jei gale nėra prasmės, ją reikia atmesti.



Trys veidrodžių funkcijos

Fengšui literatūroje galima rasti įvairiausių prietarų apie veidrodžius. Kaip antai, patariama pakabinti veidrodį prieš įėjimą, tada jis iš namų išneš negatyvią energiją. Anot I. Janovskos, pagrindinė veidrodžio taisyklė - jis neturi kabėti ten, kur jį matai ne savo valia.

REKLAMA

„Įsivaizduokite, moteris pareina iš parduotuvės, atidaro duris ir mato save baisią, išvargusią, su pirkinių maišais abiejose rankose. Akivaizdu, kad tas vaizdas gali sugadinti visą vakarą, - perspėja ponia Inga. - O turėtų būti taip: pareini, pasidedi maišus, nutaisai reikiamą išraišką ir tada pasižiūri į veidrodį“.

Dėl tos pačios priežasties ponia Inga veidrodį miegamajame pataria kabinti taip, kad ryte nematytum savo atvaizdo tik atsikėlęs iš lovos.

Pagrindinės veidrodžio funkcijos yra pasižiūrėti į save, padidinti šviesos kiekį, atspindėti gražų peizažą ar įnešti į vidų išorės grožį ir vizualiai padvigubinti turtus (todėl prieš veidrodžius būdavo statomos brangenybių dėžutės, aukso bei sidabro dirbiniai, žvakides ir panašiai).



Kodėl negalima pastatyti idealaus namo?

REKLAMA

„Todėl, kad nėra idealaus žmogaus tam namui“, - atsako Inga Janovska.

Fengšui, anot jos - tai laiko, žmogaus ir erdvės sąjunga. Ir jei jaunai merginai tėvų dovanota mansarda yra idealiausia vieta bohemiškiems vakarėliams rengti, tai ištekėjusiai moteriai ji tampa nebepatogi, nes reikia žemyn nešti vaikų vežimėlius, o devyniasdešimtmetė mansardoje iš viso geriau mirs badu negu leisis žemyn.

Tačiau laiko sąvoka, anot Ingos - ne tik amžius, bet ir socialinis statusas, ir finansinė padėtis.

Tarkim, jei planuojama karjera, namas turi būti kiek geresnis, negu dabar reikia. O jei jūsų gyvenimo būdas ramus, gyvenate dviese ir nemėgstate šurmulingų vakarėlių, jums nereikia 200 kvadratinių metrų namo, 40 metrų miegamojo ir 20 metrų virtuvės, net jeigu galite tai sau leisti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paprastai normalus žmogus, anot I. Janovskos, blogai jaučiasi didelėje erdvėje. Net didysis imperatoriškas miegamasis Kinijoje yra apie 18 kvadratinių metrų ploto. Miegamasis, pirmiausia, turi būti labai jauki vieta. Idealus miegamasis, anot I. Janovskos, yra 12-20 kvadratinių metrų ploto.

„Jei jis bus didesnis, jūs tempsite čia visai kitas funkcijas - biblioteką, spintas“, - perspėja Inga.

Gėlių miegamajame gali būti kiek tik norite, svarbiausia, kad netrukdytų praeiti ir nekabėtų virš galvos. Miegamajame nepatartina laikyti tik pomidorų ūglių, nes nuo jų gali skaudėti galvą. Į kurią pusę dėti galvą - irgi labiau kultūros dalykai.

REKLAMA

Apskritai kalbos apie namuose srūvančią energiją, anot I. Janovskos, gerokai perdėtos. Galite pastatyti pagal fengšui idealiausią rąstų namą, tačiau jei padarysite blogą elektros instaliaciją ar prie galvos laikysite mobilųjį telefoną, visos jūsų energijos nublanks.

Tačiau I. Janovska neneigia tikrojo fengšui dėsnių - erdvės psichologijos, likusios, atmetus prietarus ir kultūrologiją.

Pavyzdžiui, jei žmonės mėgsta miegoti ant grindų, tokiame kambaryje ir korpusiniai baldai turėtų stovėti ant grindų - žmogus prastai jausis, matydamas baldus iš apačios.

REKLAMA

Arba kodėl labiausiai tinkamas žmogui namas - keturių kampų?

I.    Janovska pasakoja, kad Izraelyje bandyta pastatyti šešiakampius namus, sublokuotus tarsi korys. Tokiuose namuose žmonės jautėsi labai prastai, netgi pasitaikė savižudybių.

„Kodėl bitėms tokie namai gerai, o žmonėms blogai? Todėl, kad mūsų skirtinga antropomorfinė struktūra: mes turime keturias galūnes, bitės - šešias, vorai - aštuonias, todėl jie ir pina aštuoniakampius voratinklius“, - paaiškina I. Janovska.

Nijolė KOSKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų