Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visiems puikiai pažįstami bene seniausios Lietuvoje hip-hopo grupės „G&G Sindikatas“ nariai Svaras ir DJ Mamania žiūrovams pristato išskirtinį projektą „Gatvės Lyga Soundsystem“. Kaip sako patys atlikėjai, tai dar augantis ir charakterį įgaunantis embrionas, žinomus kūrinius atskleidžiantis kitaip nei buvome įpratę juos girdėti iki šiol.

REKLAMA

Kuo šis pasirodymas išskirtinis? Koncerto metu DJ (Mamania) miksuoja žinomus ir naujus, dar negirdėtus garso takelius, o MC (Svaras) prisitaiko ir improvizuoja pagal muziką. „Kartais Svaras žino, kas bus toliau, o kartais – ne“, – juokauja Mamania. – „Visas pasirodymas yra improvizacija – niekada nebūna taip, kaip buvo prieš tai“, – patirtimi dalinasi muzikantas.

Projekto pradžia galima vadinti DJ Mamanios ir Svaro skaitomas paskaitas apie subkultūras – atlikėjai dažnai keliauja po įvairius Lietuvos miestus, susitinka su jaunimu ir dalinasi žiniomis apie hip-hopo kultūrą. „Atvyksti susitikti su vaikais ir jauti, kad jie tikisi koncerto. Viso Sindikato atvežti juk negalime", – prisimena Mamania.

REKLAMA
REKLAMA

Tad vyrai elgėsi pagal aplinkybes ir susitikimų metu ėmė improvizuoti dviese. Rezultatas, atrodo, patiko ne tik publikai, bet ir patiems atlikėjams. „Vėliau, paprašytas kur nors groti, pats ėmiau kviestis Svarą vykti kartu“, – sako Mamania.

Pradėję nuo žinomų „G&G Sindikato“ kūrinių miksavimo, dabar jie į pasirodymus įtraukia ir dainas, nepatekusias į iki šiol išleistus grupės įrašus. „Kiek čia tų Sindikato albumų bebuvo? Penki? Visi „gabalai“ į juos tikrai netilpo, yra tokių, kurių Sindikatas tiesiog negroja. Taigi, suteikiame galimybę žiūrovams išgirsti ir juos“, – džiaugiasi muzikantas.

Be suplanuotų kūrinių, be pasiruošimo ir be įtampos atlikėjai muzikos garsais ir repo ritmais išreiškia tai, ką jaučia tuo metu. „Vairuojam muziką, ne bet kokią vairuojam, paimdami visus kas pakeliui balsuoja!“, – repuoja „Gatvės Lyga Soundsystem“ vyrukai, kuriems kiekvienas pasirodymas yra unikalus ir nepakartojamas vakarėlis.

„Gatvės Lyga Soundsystem“, kartu su „Dope D.O.D.“ (Olandija), „PeR“ (Latvija) ir O2 (Lietuva), jau rugsėjo 24 dieną, šeštadienį, menų fabrike „Loftas“ nuneš stogus visiems geros hip-hop muzikos gerbėjams metų repo vakarėlyje – „The Rap [email protected]“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų