Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugybės dėmesio sulaukęs „X faktorius“ baigėsi. Laukė muzikos, aistrų ir saldžios pergalės kupinas vakaras. Tačiau žiūrovai nusprendė, kad pagrindinis šou prizas – 15 tūkst. eurų ir singlas, kurį išleis didžiausia pasaulinė įrašų kompanija „Universal Music Group“ atiteko grupei „Mando“.

Daugybės dėmesio sulaukęs „X faktorius“ baigėsi. Laukė muzikos, aistrų ir saldžios pergalės kupinas vakaras. Tačiau žiūrovai nusprendė, kad pagrindinis šou prizas – 15 tūkst. eurų ir singlas, kurį išleis didžiausia pasaulinė įrašų kompanija „Universal Music Group“ atiteko grupei „Mando“.

REKLAMA

Scenoje šį vakarą pasirodė 5  stipriausi dalyviai. Teisėjai šį vakarą turėjo tik patariamąjį balsą – visa kita liko žiūrovų rankose. Stebintys projektą buvo skatinami palaikyti savo favoritą ir negailėti balsų mylimiausiam.

Įpusėjus šou buvo paskelbta, kad žiūrovu sprendimu, kovą baigė Gabija Aleknavičiūtė ir grupė „Aquarium de Clara“. Toliau dėl nugalėtojo vardo kovą tęsė R. Guido, Luka, „Mando“.

Galiausiai buvo paskelbta – „X faktorių“ nugalėjo ir patrauklų prizą laimėjo grupė „Mando“. Antroje vietoje liko Luka, trečioje – R.Guido.

REKLAMA

Pirmoji į sceną žengė Gabija. Teisėjai gyrė merginos pasirodymą ir tikino, kad ji jau yra nugalėtoja. „Esi kovinga mergina, turi dvasią. Jau dabar išsikovojai fantastinę vietą scenoje“, – sakė S. Urbonavičius-Samas.

Gabija teigia, kad projekte išmoko pasitikėti savimi bei savo jėgomis. Ypač ją sustiprino intensyvus pasiruošimas sekmadienio pasirodymams. Gabiją itin džiugina naujos pažintys ir užmegzti ryšiai. Mergina susipažino su daug žmonių, o apie kai kurias pažintis anksčiau būtų galėjusi tik pasvajoti. „X faktoriaus“ dalyvė tikisi, kad artimas ryšys su kai kuriais dalyviais nenutrūks ir po projekto. 

REKLAMA
REKLAMA

„Juokiuosi, kad po „X faktoriaus“ nesuprasiu, kas vyksta. Niekur nebereikės lėkti ir skubėti. Pasibaigus šou darysiu tai, ką dariau iki šiol – dainuosiu. Galbūt pavyks surengti koncertą, į kurį galės ateiti mane palaikę žmones. Toliau stengsiuosi visą save atiduoti muzikai ir dainoms. Šis projektas atnešė man tik teigiamų dalykų ir tuo beprotiškai džiaugiuosi. Sakau didelį ačiū kūrybinei komandai, kuri dirba ir stengiasi, kad visi jaustumėmės kuo geriau“, – sako Gabija.

Lukrecija Vasiliauskaitė-Luka po dainos neslėpė emocijų ir braukė jaudulio ašaras. „Viskas gražu, tau jokia daina negali pakišti kojos. Stebiuosi, su kokiu lengvumu ir jėga iš tavęs išeina garsas. Jokios klaidos nėra, kad tu esi su mumis superfinale“, – gyrė dalyvę M. Mikutavičius.

Luka iš projekto pasisėmė patirties su kameromis dirbdama ant scenos bei perteikdama dainos emocijas. Luka jaučia, kad jos dainavimas pasikeitė į gerąją pusę, o repetuodama ji atrado savitumą, savų bruožų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Šis projektas mane sušvelnino. Džiaugiuosi, kad scenoje patyriau tiek daug. Ypač susibendravau su choreografu Marijanu – tikiuosi, kad ir su kitais kūrybinės komandos nariais bendrausime ir toliau“, – šypsosi Luka.

„Aquarium De Clara“ atliko kūrinį prancūzų kalba. Grupė sulaukė pagyrų dėl skoningo pasirodymo, puikios choreografijos. „Clara kiekvieną kartą dainuoja vis geriau. Pasitikėjimas savimi išsikerojo ir tau padeda“, – sakė M. Mikutavičius. „Pirmą kartą projekto istorijoje mąstau, kad tai yra stipriausia karta“, – kalbėjo S. Prūsaitis.

Clara teigia, kad šis projektas sustiprino pasitikėjimą savimi ne tik kaip dainininkei, bet ir kaip artistei. Prancūzė pajuto, kad scenoje gali sujungti dvi savo aistras – dainavimą ir šokį. Clara teigia itin patobulėjusi vokalo srityje, o prie to prisidėjo „X faktoriuje“ dirbanti vokalo mokytoja Giedrė Kilčiauskienė. 

„Supratau, kad galiu scenoje daryti dalykus, kurių anksčiau nedariau. Prisiminus pirmąjį mūsų pasirodymą atrankų metu, nesunkiai galima išvysti didžiulį progresą. Labai didžiuojuosi, kad su komanda pasiekėme superfinalą. Projekte visiškai išėjau iš komforto zonos, tačiau rezultatas buvo to vertas“, – sako šou dalyvė. 

REKLAMA
REKLAMA

Grupė „Mando“ sulaukė pagyrų dėl gražaus pasirodymo. „Saugus, jaukus, gražus variantas. Mes pratę iš jūsų girdėti daug aukštų natų, o šį kartą buvo jauku“, – sakė S. Urbonavičius-Samas. „Buvo labai gera... Jūs labai geri, dainuokite, kad ir kas šiandien nutiks“, – gyrė J. Arlauskaitė-Jazzu.

„Mando“ tikina, kad iš projekto pasisėmė labai daug vertingos patirties. Grupės nariui, profesionaliam pianistui Mindaugui Pundziui, įdomiausia buvo iš arti pamatyti, kaip kuriamas populiarusis muzikinis šou. 

„Per šias savaites pripratau prie nuoseklaus darbo. Labai smagu susipažinti su dalyviais – visi esame iš tos pačios muzikos srities. Surasti bendrų temų buvo labai lengva. Muzikoje pažintys yra labai svarbu, o „X faktoriuje“ susipažinau su įvairių pramogų pasaulio sričių profesionalais“, – pasakoja M. Pundzius. 

Kitas grupės narys, prancūzas Antoine Wend, niekada profesionaliai nesimokė muzikos. Paryžiuje architektu dirbęs vaikinas dėl projekto kuriam laikui persikėlė gyventi į Vilnių. Antoine juokiasi, kad iš šou pasiėmė du jam patikusius pasirodymų įvaizdžius. Surimtėjęs Antoine sako, kad iš projekto išmoko labai daug, o prie to prisidėjo milžiniškas tempas. Jį ypač užgrūdino tiesiogiai transliuojami finalų pasirodymai, kuriems turėjai būti pasiruošęs bet kokia kaina. Visai nesvarbu – sergi ir esi užkimęs – privalai lipti į sceną. 

REKLAMA
REKLAMA

„Šis projektas man buvo geriausia mokykla, apie kokią tik galėjau pasvajoti. Dėl to esu labai laimingas. Jaučiu, kad mano balsas sustiprėjo, taip pat ėmiau labiau savimi pasitikėti. Visada sakiau, kad dainavimas susideda iš 10 proc. technikos ir 90 proc. mąstymo bei širdies. Smegenys ir širdis buvo ta dalis, su kuria man labiausiai reikėjo dirbti. Mano pasitikėjimas savimi kaip atlikėju ir dainininku vis dar auga. Dėl to esu labai laimingas“, – sako Antoine, kuris savo karjerą planuoja tiek Lietuvoje, tiek Prancūzijoje.

R. Guido vėl surengė repo fiestą. M. Mikutavičius sakė, kad šiai dainai reikėtų dar daugiau garso. „Buvo šventė, buvo ritmas“, – gyrė teisėjas.

R. Guido taip pat jaučiasi labiau savimi pasitikintis. Reperis įsitikino – jis yra gerame kelyje ir žada toliau nesustoti. Gvidas kur kas laisviau jaučiasi scenoje, patobulėjo jo judesiai, choreografiniai duomenys. „Didžiausias mano noras yra išleisti savo dainų albumą bei koncertuoti. O po patirties „X faktoriuje“ turėčiau dar daugiau, ką parašyti“, – sako R. Guido.

REKLAMA
REKLAMA

Deja, tačiau paskelbus tarpinius rezultatus paaiškėjo, kad dėl nugalėtojo vardo kovos nebetęs Gabija ir Aquarium de Clara“. Jiems kelias „X faktoriuje“ jau baigėsi. Kovą dėl pagrindinio prizo tęsia R. Guido, Luka, „Mando“.

Antrasis Lukos pasirodymas kaip pat paskendo pagyrose. Jausmingas kūrinys sužavėjo teisėjus ir publiką. „Esi verta eiti iki pačios viršūnės“, – sakė M. Mikutavičius. „Esi diva, tokia ir išlik“, – kalbėjo J. Arlauskaitė-Jazzu.

Grupė „Mando“ antrajai dainai pasirinko kūrinį, skambėjusį „Kėdžių iššūkyje“. Pagyros skambėjo tiek Antoine, tiek Mindaugui. „Tai jūsų pats stipriausias kūrinys. Labai stiprus pasirodymas“, – sakė M. Mikutavičius. „Matome grupę – jūs kartu darote muziką. Esate pasiruošę džiuginti žmones“, – kalbėjo S. Urbonavičius-Samas.

R.Guido „užkabino“ teisėjus. S. gyrė reperį už tai, kad jis užaugo – scenos profesionalai buvo sužavėti. „Atnešei į projektą kitą šviesą“, – sakė M. Mikutavičius.

Du suknisti gėjai laimėjo, štai kaip Vilniuje yra. Dainavimas nieko gero, gaila kad Jett Star nedalyvavo rokeriai jie turėtų laimėti, bet daug puspročių susigyvenę su popsu ir kitu dainuojamu primenančiu estradiniu mėšlu roko ir metalo muzikos nevertina. Samas niekada nebuvo rokeris, kažkoks iškreiptas požiuris jo, man jis panašus į korumpuotą farą. O tas vėpla S. Prusaitis seniau buvo gana geras atlikėjas Happyendless po labai trumpo gyvavimo sumenko iki eilinio dainorėlio kad ir senukam patiktų. Jazzu išvis arogantiška, sugedusi pliuškė.
Visi pamiršo, kad čia ne geriausio balso konkursas, o X faktorius. Turi nustebinti, sužavėti daina, o ne kitų dainų perdainuotojas. Ypač nemaloniai skambėjo kelių finalininkių žviegiantys balsai, bet jokio X faktoriaus nebuvo. Prancūzai , tiek Akvarium, tiek Mando įnešė į X faktorių originalumo, išskirtinumo. Mando daina iš pat pradžių jau suskambėjo, kaip finalinė ir daugelis žmonių tai pajuto ir įvertino.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų