Buvęs grupės „Freaks On Floor“ narys, o dabar solinę veiklą slapyvardžiu Heavs tęsiantis Rokas Beliukevičius teigia, kad kuriant dainas yra svarbu suprasti, kad kūrinys turi didelį potencialą, kurį atrasti yra svarbu ir įdomu, rašoma pranešime spaudai.
„Kuriu tokią muziką, kokios pats norėčiau klausytis. Anksčiau daug bendra turėjau su roko muzika, daug metų grojau ir kartu kūriau grupėje „Freaks On Floor“, - pasakoja Heavs. – Taip pat dalyvaudavau kituose alternatyvios, džiazo muzikos projektuose. Tai natūraliai atsispindi ir mano solinėje kūryboje. Šokių muzikos sritis nėra mano kūrybinė kryptis iš esmės, todėl džiaugiuosi galėdamas savo dainų remiksus patikėti šokių muzikos profesionalui. Matto sugeba dainoje rasti tai, ką išgirsta ir atpažįsta platesnė auditorija. Man toks kolaboravimas patinka.“
Kalbėdamas apie bendradarbiavimą su Heavs, didžėjus Matto atvirauja, kad vos išgirdęs demonstracinę kūrinio versiją iš karto suprato, kad ši daina turi turėti šokių muzikos versiją: „Kai tik išgirdau demonstracinę įrašo versiją, iš karto pasiūliau prie šio kūrinio dirbti kartu. Aš iš karto buvau už šokių muzikos versiją, tačiau Rokas labai norėjo iki galo realizuoti savo idėjas, todėl priėjome išvadą, kad daina turės dvi versijas. Tai leis dainai dar lengviau susirasti savo klausytoją“, - apie kūrybos pradžią su šypsena pasakoja Matto.
Ne paslaptis, kad noras kurti savo mintyse sudėliotą dainos versiją atskleidžia ir tam tikras prasmes, paslėptas kūrinyje. Atlikėjas Heavs atvirauja, kad dainos žodžiai yra daugiau nei tik tekstas: „Dainos žodžiai turi prasmę – vienokią man ir, galbūt, kitokią klausytojui. Ši daina yra apie ilgesį, apie laukimą, tad vietos fantazijai ir rezonansams čia tikrai daug“, - šypsodamasis teigia Heavs.
Kalbant apie fantaziją bei rezonansus dainoje, didžėjus Matto atskleidžia, kad nors ir šis kūrinys neturi daug muzikinių elementų, tačiau jį perdelioti ir išgludinti buvo išbandymų, pareikalavusių pasukti galvą: „Su šia daina buvo iššūkių. Nors ir atrodo, kad dainoje nedaug elementų, bet tokiose, kaip taisyklė, būna daug darbo po tais elementais, - juokiasi Matto. – Pagrindinis iššūkis buvo nepadaryti priedainio sintezatorių garsų per ryškių ir erzinančių. Užtruko ilgai ir reikėjo daug testinių versijų kol pagaliau nebeliko klausimo dėl ausies erzinimo. Bet čia ir slypi visas kūrybos grožis.“
Pakalbinti apie kūrybos procesų trukmę, abu muzikantai vienbalsiai teigia, kad šios dainos versijos kūryba neužtruko ilgai. „Dainos įgyvendinimas neužtruko ilgai. Turėjau savo versijos griaučius, žinojau kaip skambės originali versija, o Matto paraleliai dirbo prie remikso“, - pasakoja Heavs.
Jam antrindamas Matto pripažįsta, kad dainos „Kada Sugrįši“ kūryba ėjosi sklandžiai, tad neužėmė ir itin daug laiko: „Šis projektas buvo vienas greitesnių laiko prasme. Žinoma, viskas šiek tiek išsitempė, nes nesėdėjome prie kūrybos sesijomis tam skirdami dienos ar dviejų, - pasakoja didžėjus. – Dirbome kada galėjome, kai tik turėjome laiko, tačiau net ir tokiu tempu darbai neužtruko. Sakyčiau, kad prailgintu laiku tai būtų keli mėnesiai, o mano versijai gimti pačiam projektui užteko skirti vos 8 valandų darbo.“
Su nekantrumu pristatydami naująją dainą, muzikantai tikisi klausytojų susidomėjimo. „Tikimės, kad naujasis kūrinys atras savo klausytoją. Daina „Tyla“ savo klausytoją atrado „Spotify“ platformoje, todėl neabejojame, kad čia savo vietą atras ir naujoji daina „Kada Sugrįši“. Viliamės, kad daina sukels sentimentalias emocijas ir kiekvienas klausydasmas turės apie ką pagalvoti, ką prisiminti“, - vienas kitą papildydami teigia Matto ir Heavs.