Didžiosios Britanijos koronerio atliekamas princesės Dianos mirties priežasčių tyrimas pirmadienį persikėlė į Paryžių, kur šios bylos prisiekusieji seks paskutinėmis jos gyvenimo pėdomis.
Ilgai lauktas tyrimas praėjusią savaitę prasidėjo Londono Aukštajame teisme. Į faktus, kaip prieš dešimtmetį žuvo 36 metų Diana ir jos 42 metų partneris, egiptietis Dodi al-Fayedas (Dodis Fajedas), gilinasi iš viso 11 prisiekusiųjų.
Prisiekusieji ir koroneris, Aukštojo teismo teisėjas Scottas Bakeris (Skotas Beikeris), turi apsilankyti Almos tilto tunelyje, į kurio atramą 1997 metų rugpjūčio 31-ąją įsirėžė dideliu greičiu važiavęs poros automobilis. Per šią autokatastrofą taip pat žuvo jų vairuotojas, 41 metų Henri Paulis (Anri Polis).
Tai viena iš vietų, kurias jie aplankys per dviejų dienų kelionę į Prancūzijos sostinę, kad susipažintų su įrodymais, kurie bus pateikti per kitus šešis mėnesius.
Tarp kitų vietų yra D. al-Fayedo tėvui, milijonieriui Mohammedui al-Fayedui (Mohamedui Fajedui) priklausantis viešbutis "Ritz", kuriame pora vakarieniavo, prieš leisdamasi į paskutinę kelionę, bei ligoninė, į kurią buvo atvežta ir kurioje mirė princesė.
Prisiekusieji į Paryžių buvo nuskraidinti užsakytu lėktuvu ir apsistojo neatskleidžiamoje vietoje. Teisėjas S. Bakeris praėjusią savaitę kreipėsi į žiniasklaidą, prašydamas neatskleisti prisiekusiųjų viešbučio, jeigu žurnalistams pavyktų jį išsiaiškinti.
Princesės Dianos mirties priežasčių tyrimas prasidėjo po dviejų oficialių Prancūzijos ir Britanijos policijos tyrimų, per kuriuos buvo padaryta išvada, kad ši avarija buvo "tragiškas nelaimingas atsitikimas", įvykęs dėl to, kad H. Paulis viršijo greitį ir vairavo išgėręs.
Mirties priežasčių tyrimai Anglijoje ir Velse atliekama tada, kai Britanijos pilietis užsienyje miršta ne sava mirtimi, o jo kūnas būna grąžinamas į tėvynę.