• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Manoma, kad pirmasis bučinys atsirado maždaug 3000 metais prieš mūsų erą, kai žmonės, lenkdamiesi dievams, siuntė jiems bučinius.

REKLAMA
REKLAMA

Daug vyrų turėjusi Kleopatra nė karto nesibučiavo Senovės Romoje pasisveikinant buvo bučiuojami ne tik draugai, šeimos nariai, bet ir prekybininkai ar šiaip praeiviai. Tuo tarpu dėl bučinių Egipte esama prieštaringų minčių. Vieni galvoja, kad Egipte tais laikais apie bučinius niekas nieko nežinojo. Nes net valdovė Kleopatra, išgarsėjusi savo meilės ryšiais, nė karto nesibučiavo. Kiti tvirtina atvirkščiai. Jie remiasi egiptiečių freskomis, kuriose vaizduojami besibučiuojantys egiptiečiai. Viduramžiais bučiavimasis susitikus ne tik priklausė nuo žmonių tarpusavio santykių, bet ir nuo priklausymo vienam ar kitam luomui. Kuo žemesnis buvo žmogaus statusas, tuo toliau nuo veido jis pasiųsdavo bučinį. Vidutiniokus bučiavo į lūpas, šiek tiek aukštesnio rango žmones – į ranką, o dar aukštesnio visuomeninio statuso žmones – į kelį. Tuo tarpu dvasininkus galima buvo bučiuoti į kojas ar į žemę prieš jų kojas.

REKLAMA

Maro metu bučinį pakeitė nusilenkimas Italijoje vyriškis, pabučiavęs merginą matant žmonėms, turėjo būtinai ją vesti. Taip pat įdomi istorija, pasakojanti apie apeigų atsiradimą statyti kryželius bučinių atpažinimui laiško pabaigoje. Viduramžiais žmonės daugiausiai buvo neraštingi, todėl pasirašydami sutartis, pavyzdžiui dėl žemės pirkimo, pardavimo ar kitų reikalų, tiesiog parašydavo kryželį vietoj savo vardo pabučiuodavo dokumentą. Šis ženklas reiškė nuoširdų sutikimą. Kai 1665 metais Londone siautėjo maras, buvo griežtai uždrausta visuomenėje sveikintis bučiniu. Iš baimės mirti, užsikrėtus nuo kaimyno ar draugo bučinio, atsirado tokie pasisveikinimo ženklai kaip reveransas ar nusilenkimas. Bučinys pagal savo kilmę nėra įgimtas dalykas, todėl žmogus išmoksta bučiuotis tik paaugęs. Darvino manymu, jis turi tik įgimtą sugebėjimą žįsti.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kuriose gentyse meilės gestas – „pauostyk mane“ Įdomu tai, kad bučinys laikomas „civilizuotų“ žmonių prerogatyva. Beveik visose laukinėse tautose, net ir pusiau civilizuotose, bučinys kaip meilės simbolis - visai nežinomas. Taip pat verta pasakyti ir apie Naujosios Zelandijos gyventojus, somaliečius, eskimus ir kt. Gentyse, gyvenusiose Čitagano aukštumose, nebuvo išsireiškimo „pabučiuok mane“, o vietoj to  jie sakydavo „pauostyk mane.“ Pasak rašytinių šaltinių, bučinys atkeliavo ir gilios senovės laikų papročio maitinti savo vaikus taip, kaip tą daro paukščiai. Be to, buvo žinoma, kad taip pat elgėsi fegenevų genties moterys, kai norėdamos duoti atsigerti savo žindomiems kūdikiams pirmiausiai pačios paimdavo vandens į burną, o paskui apžiodavo vaiko burnytę ir po truputėlį pildavo jo. Todėl visai tikėtina, kad tokiu būdu ir atsirado pirmasis bučinys, kuris pirmiausiai buvo motiniškas, o tik vėliau meilės ir erotiškas.

Bučiavimosi rekordai Gineso rekordo knygos duomenimis, ilgiausiai, 3 minutes ir 5 sekundes, bučinys tęsėsi filme „Dabar tu – armijoje“, JAV, 1941. Jo atlikėjai – aktoriai Jane Wyman ir Regis Toomey. Kitas ilgiausiai besitęsiantis bučinys buvo užfiksuotas 2001 metais gruodžio 5 dieną Niujorke. Louisa Almedovar ir Rich Langley iš Niu-Džersio neatsitraukdami bučiavosi 30 valandų, 59 minutes ir 27 sekundes. 31 valandą 18 minučių ir 33 sekundes tęsėsi dviejų italų bučinys, kurie dalyvavo bučiavimosi maratone, vykusiame Vičenso mieste, Italijoje. Nutraukti malonumą įsimylėjusiai porelei teko tada, kai vyrui pasidarė bloga. Jį išvežė į ligoninę netoli budėjusi „greitosios pagalbos“ brigada, tačiau uždėta deguonies kaukė padėjo jam greitai atsigauti. 37- erių metų sunkvežimio vairuotojas Andrea Sarti ir jo 30-metė draugė Anna Chan dalyvavo konkurse, tikėdamiesi laimėti pagrindinį prizą - 12 700 dolerių, kurių jiems trūko vestuvėms. Konkurse viso labo dalyvavo trys poros. Pirmoji - neišsilaikė ir valandos, kita - vos daugiau nei 9 valandas. Pagrindinė maratono sąlyga buvo – nevalgyti ir negerti vandens, o taip pat ir neiti į tualetą. Pora bučiavosi net 30 valandų, 59 minutes ir 24 sekundes. Irano kino žvaigždė Gochar Keirandish buvo nuteista 74 rimbo kirčiais už tai, kad apdovanojimo, už geriausią metų filmą, įteikimo metu pabučiavo į kaktą ir paspaudė ranką vyriškosios lyties asmeniui. Tai buvo filmo režisierius Ali Zamani, už kurio darbą jie abu ir gavo prizą. 50-metės kino aktorės „pasileidėliškas elgesys“ sukėlė didžiulį pasipiktinimą islamistų tarpe.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų