• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį mėnesį pasirodysiančioje naujoje televizijos laidoje britai bus mokomi, kaip vedybų organizavimo principai gali padėti sustiprinti vis labiau komplikuotus porų santykius.

REKLAMA
REKLAMA

Laidos "Surenk man vestuves" (Arrange Me A Marriage) vedėja, Škotijoje gyvenanti azijiečių kilmės Aneela Rahman (Anila Rahman), kurios 15 metų trunkanti santuoka "buvo savotiškai organizuota", nelaimingiems vienišiems trisdešimtmečiams patars, kaip susirasti ilgalaikį partnerį.

REKLAMA

Tačiau užuot patarusi lankytis aludėse ir klubuose, kur paprastai traukia jauni britai, ji pabrėžia šeimos ir draugų paramą ir siūlo domėtis partnerio išsilavinimu, praeitimi ir giminėmis.

Darbo televizijoje patirties neturinti, vietoje nenustygstanti ir patraukli 39 metų A. Rahman naujienų agentūrai AFP sakė, kad laidos tikslas yra ne tik padėti žmonėms rasti laimę, bet ir propaguoti tarpkultūrinį supratimą Didžiojoje Britanijoje.

REKLAMA
REKLAMA

"Tai gyvenimo dalis, Azijos kultūros, su kuria užaugame, dalis, to, apie ką nuolat kalbame, dalis", - kalbėjo A. Rahman, kurios tėvai į Škotiją atvyko iš Pakistano.

"Tikiuosi, kad neazijiečiai šiek tiek geriau supras, ko azijiečiai moko savo vaikus", - pridūrė naujosios laidos vedėja.

Organizuota santuoka vis dar yra prieštaringai vertinamas dalykas Didžiojoje Britanijoje. Prieš penkerius metus ministras Davidas Blunkettas (Deividas Blanketas) sukėlė audrą pasiūlydamas, jog iš Azijos kilusios šeimos vedybas organizuotų tik Didžiosios Britanijos viduje ir neieškotų partnerių užsienyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat kai kam vis dar neaišku, kuo skiriasi "organizuotos vedybos" nuo "priverstinių vedybų". Tą skirtumą A. Rahman irgi ketina išaiškinti geriausiu laiku BBC2 kanalu rodomoje laidoje.

Pasak jos, dauguma laidos dalyvių anksčiau rinkosi "nesuderinamus" partnerius - su skirtinga šeimos istorija ir siekiais.

REKLAMA

"Rinkdamiesi partnerį, turite būti pragmatiški ir atviri, nes ieškote žmogaus visam gyvenimui", - pridūrė A. Rahman.

Šis labai aiškus požiūris kai kuriems apžvalgininkams sukėlė siaubą.

Dienraštyje "The Independent" žurnalistė Christina Patterson (Kristina Paterson) rašė, kad A. Rahman "rengia bandomųjų triušių piršlybas".

REKLAMA

Ji sarkastiškai pridūrė: "Akivaizdu, jog daugiatautėje visuomenėje XXI amžiuje mums tereikia aiškesnių kultūros ir klasių ribų. Laikykitės savosios... surenkite man vedybas, tačiau prieš tai suraskite mano kloną".

Kita apžvalgininkė, Poorna Shetty (Purna Šeti) nemokamame leidinyje "The London Paper" apkaltino laidą "atskiedžiant" Azijos kultūrą, kad ji taptų "priimtinesnė angliškai publikai".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Faktas: organizuotos vedybos Azijos bendruomenėse laikomos sėkmingomis dėl intensyvaus šeimos spaudimo likti kartu, - mano ji. - Galiu dar pasakyti, kad (laida) yra kenksminga aiškinant neazijiečiams apie organizuotas vedybas ypač dėl Rahman teiginių, jog pinigai ir visuomenės klasė yra patys svarbiausi dalykai".

REKLAMA

Kad ir kokia pamokanti tai būtų laida, aišku viena: britai nusisuko nuo tradicinės santuokos.

Ekspertai sako, kad žemiausio per pastaruosius 30 metų skyrybų skaičiaus priežastis yra ta, jog dauguma vietoj santuokos renkasi gyvenimą kartu.

Vartotojiškumo augimas visuomenėje lemia tai, kad daug žmonių pasirenka materialinę gerovę tarpusavio santykių sąskaita.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų