• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio 16–oji minima kaip tarptautinė boso diena, kurią darbuotojas gali išsakyti savo vadovui viską, ko nedrįso pasakyti ištisus metus. Tad jei jūsiškis verčia dirbti viršvalandžius, sėdėti darbe net savaitgaliais ir pamiršti pietų valandėles – pats laikas jam padovanoti darboholizmo mitus išsklaidančią Jasono Friedo ir Davido Heinemeier Hanssono knygą „Nedirbk“, kurios išleidimas Lietuvoje simboliškai sutapo su tarptautine vadovų švente.

REKLAMA
REKLAMA

„Darboholikai ilgainiui sukuria daugiau problemų nei jų išsprendžia. Pirmiausia, toks darbo stilius žmogų išbalansuoja. Kai prasidės išsekimas – o jis tikrai prasidės – jis smogs labai stipriai, – rašoma knygoje „Nedirbk“. – Darboholikai nepagauna esmės. Jie bando išspręsti problemas, skirdami joms kuo daugiau valandų. Intelektinį tingumą jie bando atstoti brutalia jėga. Jie nesistengia dirbti produktyviau, nes jiems patinka dirbti viršvalandžius. Jiems patinka jaustis herojais. Jie sukuria problemas (dažniausiai nesąmoningai) vien tam, kad galėtų ilgiau padirbėti.“

REKLAMA

Šios kontroversiškos knygos autoriai Jasonas Friedas ir Davidas Heinemeier Hanssonas – tai sėkmingai milijoninės apyvartos verslą visame pasaulyje plėtojančios firmos „37signals“ „galvos“. Sumanaus verslininko biblijoje „Nedirbk“ jie asmeniškai su skaitytojais dalijasi žemiškais patarimais, kuriuos patys atrado ir patikrino dirbdami, o ne skaitydami ekonomikos teorijas.

REKLAMA
REKLAMA

Jų įsitikinimu, daugelis visuotinai priimtų teiginių ir metodų, kaip daryti verslą, yra klaidingi arba neveiksmingi. Autoriai knygoje trumpai ir vaizdžiai atskleidžia, kodėl taip yra. Jie teigia, kad darboholizmas yra visiškai neefektyvus ir pateikia genialiai paprastas taisykles, kaip sėkmingai pradėti ir vystyti verslą, kuris teikia pasitenkinimą ir neapsunkina gyvenimo.

Knyga „Nedirbk“ visiems – ir bosams, ir paprastiems darbuotojams – pataria sau užduoti kelis klausimus, kurie padės įsitikinti, ar tai ką darote, išties yra svarbu. Pirmiausia, kodėl tai darote? Ar tai naudinga? Ar tai ką nors pakeis? Ar įmanoma tai atlikti paprasčiau? Ką galėtumėte daryti vietoj to? Ar tikrai verta tai daryti? Atsakę į šiuos klausimus, pagaliau suprasite, ar tikrai viršvalandžiai atneš naudos jums ir jūsų įmonei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų