REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
5
„Beissoul & Einius“ pristatė kostiumų parodą (M. Repečkos nuotr.)

Nors lietuviai yra linkę į renginius atvykti paskutinę minutę, neretai net vėluojant, į elektroninės muzikos dueto „Beissoul & Einius“ koncertą VU botanikos sode, Vingio skyriuje, žiūrovai raginami keliauti anksčiau.

5

Nors lietuviai yra linkę į renginius atvykti paskutinę minutę, neretai net vėluojant, į elektroninės muzikos dueto „Beissoul & Einius“ koncertą VU botanikos sode, Vingio skyriuje, žiūrovai raginami keliauti anksčiau.

REKLAMA

„Space Garden“ koncerto organizatoriai įsitikinę, kad pasivaikščiojimas sode prieš ekstravagantiškojo dueto pasirodymą padės atitrūkti po dienos darbų ir bus tarsi tiltas į kosminę erdvę, į kurią kelioms valandoms vieną paskutinių vasaros vakarų nuskraidins gerą energijos ir nuotaikos užtaisą klausytojams visuomet užkuriantys „Beissoul & Einius“, rašo pranešime spaudai.

Vienintelis šią vasarą dueto koncertas Vilniuje įvyks jau šį trečiadienį, rugpjūčio 19 d., 20.30 val. VU botanikos sode, Vingio skyriuje. Organizatoriai primena, kad į koncerto bilieto kaina yra įskaičiuotas ir apsilankymas botanikos sode bei ragina į koncertą atvykti bent valanda anksčiau ir pasimėgauti kerinčia parko žaluma, taip pat paskutinių vasaros žiedų jūra.

REKLAMA
REKLAMA

Pasivaikščiojimą botanikos sode lydės didžėjaus Stuk leidžiama muzika. Grojantį Mantą Stuk paprastai galima išgirsti paslaptingajame „Annos Mesh“ klube-bute, taip pat įvairiuose aukščiausio lygio madinguose ir siautulinguose vakarėliuose. Koncerto žiūrovai į VU botanikos bus įleidžiami nuo 18 val.

REKLAMA

„Rugpjūtį centrinėje mūsų sodo dalyje dėmesio sulaukia sužydėjusios rausvažiedės ežiuolės, raudoklės, rudbekijos. Prie senųjų šiltnamių puikiai tarpsta geltonžiedė siendriekė, kitoje jų pusėje – alpiniai augalai ir melsvės. Šalia senosios jėzuitų laikus menančios mūro tvoros žiedynus iškėlusios japoninės plukės, jonažolės. Lankytojai nelieka abejingi suvešėjusių asiūklių, kermėkų ir varpinių augalų įvairovei. Palengva besiskleidžiantys jurginai tikriausiai kiekvienam siejasi su artėjančiu rudeniu. O mūsų skyriuje nustebsite pamatę ir kitokį, medėjantį jurginą – įspūdingą Dahlia imperialis, natūraliai augantį Centrinėje Amerikoje“, – apie tai, į ką prieš koncertą vertėtų pasidairyti botanikos sode, pasakoja VU Botanikos sodo Vingio skyriaus vadovė dr. Regina Juodkaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Kad botanikos sodas magiška vieta, sutinka ir vakaro šeimininkai „Beissoul & Einius“. Atlikėjų nuomone, vargu, ar galima rasti vieninteliam jų vasaros koncertui sostinėje tinkamesnę vietą nei ilgą istoriją menantis ir ypatinga aurą spinduliuojantis botanikos sodas miesto širdyje.

„Nuo mažumės mėgau išslinkti ten, kur kiti bijodavo arba būdavo nedrąsu. Naktiniai sodai, miškai ir parkai, apleisti namukai bei kitos slaptos ir beveik neprieinamos vietos yra tai, kur jaučiuosi geriausiai, todel naktinis sodas yra puikiausia ka buvo galima rasti, sugalvoti bei įgyvendinti. Teįsiviešpatauja kosminė šviesa tamsoje“, – sako Artūras Žabas-Beissoul.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jaukumo ir išskirtinumo tiek pačiam sodui, tiek čia vykstantiems koncertams suteikia ilgaamžiai medžiai. Sode puoselėjama mažalapių liepų, kurioms jau apie 200 metų, alėja. Ji viena seniausių Lietuvoje. Botanikos sode taip pat galima susipažinti su brandžiais Šiaurės Amerikos ir kitų kraštų medžiais. Įspūdingos suvešėjusios katalpos. Centrinėje dalyje dendrologinė puošmena – Cerapadus, tarpgentinis vyšnios

Cerasus fruticosa ir japoninės ievos Padus Maacki hibridas, kurį išvedė botanikas Ivanas Mičiurinas.

Vingio parke įsikūręs VU botanikos sodas užima apie 7 hektarų plotą. Nors, pasak dr. R. Juodkaitės, lankytojai čia paprastai praleidžia apie pusdienį, šiek tiek pasivaikščioti, pasimėgauti augalų žaluma, žiedais ar aromatais galima ir kiek anksčiau atskubėjus į sode vyksiantį koncertą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų