26
Monika Linkytė „Eurovizijos“ finalo repeticijoje (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Gegužės 13-osios vakarą nugriaudėjo didysis dainų konkurso „Eurovizija 2023“ finalas. Pirmąją vietą išplėšė Švedijos atstovė Loreen, Monika Linkytė liko 11-oje vietoje.

26

Tiesioginio eterio metu paaiškėjo, kad žiūrovai Lietuvos atstovei skyrė 46 balus.

Lietuvos atstovė Monika Linkytė užėmė 11-tą vietą, surinkusi 127 taškus (81 iš šalių komisijų ir 46 iš televizijos žiūrovų).

Lietuvai balų skyrė šių šalių komisijos: Ukraina – 10, Italija – 3, Latvija – 7, Malta – 4, Airija – 1, San Marinas – 8, Austrija – 7, Vokietija – 1, Estija – 1, Lenkija – 3, Australija – 10, Danija – 4, Sakartvelas – 6, Slovėnija – 8 ir Jungtinė  Karalystė – 8.

M. Linkytė iš Airijos, Latvijos ir Jungtinės Karalystės žiūrovų gavo po 10 balų, 5 skyrė Estijos žiūrovai, 4 – Ukrainos, Sakartvelo, 2 – San Marino, 1– Lenkijos žiūrovai.

Kaip skelbia puslapis eurovision.tv, Monika Linkytė antrajame pusfinalyje pelniusi 106 žiūrovų balus užėmė 4 vietą.

Švedijos atstovė iš viso surinko 583 taškus. Antroje vietoje liko Suomija su 526 taškais, trečioje – Izraelis su 362 taškais. Ketvirtą vietą iškovojo Italija su 360 taškais ir penktoje Norvegija su 268 taškais.

Loreen, su daina „Euphoria“ konkurse triumfavusi ir 2012 m., yra antra dalyvė istorijoje, „Euroviziją“ laimėjusi du kartus. Pirmą kartą tai padaryti pavyko Airijai atstovavusiam Johnny Loganui 1980-aisiais ir 1987-aisiais.