Kinijos įtaka pasaulyje vis labiau didėja. Kas žino, galbūt ši šalis Vakarams mes iššūkį kovoje dėl dominavimo ne tik ekonomikos ir politikos, bet mados pasaulyje.
Ateities dizaineriai Pekine vykusios Kinijos mados savaitės metu, atrodo, tiesiog žongliravo ekscentriškumu, visiškai ignoruodami praktiškumą.
Aišku viena: Pekino Mados technologijos instituto absolventai turi viziją - ir nors vilkėdamas tokius drabužius nebūtinai matysi, kur eini, visur atvyksi laiku. Užsivilkęs laikrodinį kombinezoną „viskas viename“ niekuomet nevėluosi į svarbius susitikimus, tau nereikės klausinėti, kiek dabar laiko - nes laikas bus su tavimi.
Kinijos mados savaitės metu pristatytose kolekcijose vyravo monochromiškumas ir geometrinės formos. O pasiilgusiems spalvų dizaineriai pasiūlė atverti aštuonerių metų senumo sandėliuką: ryškūs Teddy meškiukai ir taškuoti aulinukai padės tapti tikra Pekino gatvių stileiva.
Du kartus per metus vykstantis ekstravagantiškas Kinijos mados namų ir jų naujausių kolekcijų pristatymas buvo skirtas pirkėjams iš viso pasaulio.
Kinijos „Vogue“ žurnalo redaktorė Angelica Cheung pripažįsta, kad vis dėlto prireiks šiek tiek laiko, kol Kinijos mados prekiniai ženklai įgis realią tarptautinę įtaką.
„Stipriais kiniškais elementais išsiskiriantiems prekiniams ženklams didžiausias iššūkis yra - kokiu būdu į dizainą įterpti modernius elementus, kurie padarytų produktus tinkamus tiek Kinijos, tiek tarptautinei rinkai“, - sakė redaktorė.
Vis dėlto, atrodo, kad 2010 metų absolventams nekyla problemų įterpiant modernumą į savo kolekcijas. Tačiau jiems gali būti sudėtinga įtikinti žmones tai užsivilkti. Galbūt mados pasaulis kol kas tiesiog nepriaugo Kinijos...
Kinijos mada. Keista, abstrakti, šalta:
Amžinoji vaikystė:
Moteriška jauki:
Žaisminga:
Su paslaptimi:
Tolima...
AFP/REUTERSScanpix nuotraukos