REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
11
Aktorė Karina Stungytė – apie šnipės vaidmenį ir vaikystės prisiminimus: personažas priminė šiurpius vaikystės įvykius (nuotr. asm. archyvo)

Istorijos apie šnipus kartais atrodo tik kaip tolimas kriminalinės dramos scenarijus, tačiau iš tiesų tai – realybė, su kuria dar visai neseniai susidūrė visos Baltijos šalys. Naujas, tikrų įvykių įkvėptas serialas „Kurmis“ jau visai netrukus TV3 žiūrovus pakvies neeilinei istorijai, kuri šiandien, karo akivaizdoje, agresorės Rusijos kaimyninėms šalims tampa kaip niekuomet aktuali. 

11

Istorijos apie šnipus kartais atrodo tik kaip tolimas kriminalinės dramos scenarijus, tačiau iš tiesų tai – realybė, su kuria dar visai neseniai susidūrė visos Baltijos šalys. Naujas, tikrų įvykių įkvėptas serialas „Kurmis“ jau visai netrukus TV3 žiūrovus pakvies neeilinei istorijai, kuri šiandien, karo akivaizdoje, agresorės Rusijos kaimyninėms šalims tampa kaip niekuomet aktuali. 

REKLAMA

Prieš beveik 30 metų paskutiniai Sovietų sąjungos tankai paliko Baltijos šalis. Tačiau kita dalis giliai įsišaknijusio sovietinio palikimo ir nuolatinės propagandos greitai neatsitraukė, o pastarųjų metų įvykiai įrodė, kad atsikratyti šių nuodų – ne taip jau paprasta.

Seriale vieną pagrindinių vaidmenų įkūnijo aktorė Karina Stungytė (34). Jos personažas – apsukri šnipė Gabriela, kuriai buvo skirta užduotis suvilioti ir ištekėti už vyro, kurį turi šnipinėti. Aktorė sako, kad abejonių nebuvo dėl vaidmens ir nudžiugo, kai jį gavo.

REKLAMA
REKLAMA

„Sakyčiau, kad personažas Gabriela yra visiškai kitoks, nei vaidinau visada. Tai labai gilus ir įdomus vaidmuo. Kadangi pati nesu susidūrusi su šnipais savo gyvenime, buvo išties labai įdomu ją kurti, domėtis istorija.

REKLAMA

Kadangi tai šnipų istorija, visas veiksmas vyksta tuo laikotarpiu, kada šnipizmas buvo labai aktualus dalykas Baltijos šalyse. Teko nemažai paskaityti istorijos, sužinojau labai daug apie mūsų valstybę, Latviją ir Estiją“,  tikina K. Stungytė.

Tačiau serialas „Kurmis“ – ne vien tik apie šnipų gyvenimą. Tai tuo pačiu ir istorija apie meilę, kuri netikėtai įsiplieskia tarp dviejų šnipų.

„Pats mano personažas – šnipė, kuri buvo pasamdyta suvilioti ir ištekėti už vyro, kurį ji turi šnipinėti. Tačiau galų gale gavosi taip, kad ji įsimylėjo tą vyrą ir jai misijos pabaigti nelabai pavyko – įsiplieskė tikri jausmai. Gabriela per visą serialą patyrė daug skaudžių smūgių, netikėtumų“,  per daug neatvirauja moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Lygino su kitais vaidmenimis

K. Stungytę daugelis žino ir iš plačiai nuskambėjusio serialo „Gaujų karai“, kuris giliau pažvelgė į Lietuvos kriminalinį pasaulį.  Ji tikina, kad nors ir „Kurmis“, ir „Gaujų karai“ gali pasirodyti panašūs, iš tiesų jos personažai buvo itin skirtingi.

„Gaujų karuose“ mano personažas buvo visai iš kito žanro, labaiu iš nusikalstamo pasaulio, arši moteris, kuri siekia ne meilės ar tikrumo, o tik netikro, suvaidinto gyvenimo ir netikros prabangos, dalykų, kurie neturi jokių vertybių. O Gabriela turi stiprias šeimos vertybes, meilės ir pagarbos pojūtį savo šeimai ir būtent todėl dėl tos meilės atsisako šnipės pareigų. Nors jai tai sunkiai sekėsi, istorija buvo graži“,  teigia aktorė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad tais laikais, 90-aisiais ne vienas šnipas patyrė tokią istoriją, kurioje meilė nugali, ir supranta, darbas nėra svarbiausias dalykas. Mes su režisieriumi stengėmės kuo tiksliau atvaizduoti tai, kas iš tiesų vyko 90-aisiais. Svarbu suprasti, kad tos moterys nėra vien gražios – jos nėra tuščios vidumi“,  atvirauja Karina.

Dažnai aktoriai dalijasi, kad norėdami įkūnyti tam tikrą vaidmenį jie dažnai bando daugiau išmokti apie vaidinamo personažo aplinką, laikmetį, kartais plačiai nagrinėja ir profesiją? O iš kur gi Karina sėmėsi įkvėpimo?

REKLAMA

„Personažas po truputį gimsta būtent iš istorijos, laikmečio supratimo, kaip moterys mąsto, kaip jos galvoja. Bet, deja, šiam serialui neteko bendrauti su pareigūnais ar tikrais šnipais, kurie dirbo tuo metu – man tai taip viešai neprieinama. Teko imporovizuoti ir viskuo domėtis internete“,  sako ji.

Atgaivino prisiminimus

Kadangi pati aktorė gimė ir augo Šiauliuose, matė 90-ųjų Lietuvą, jai šis serialas šiek tiek atgaivina prisiminimus.

REKLAMA

„Vaidinant teko prisiminimais grįžti į vaikystę. Kadangi labai gerai buvo sukurti kostiumai, atspindintys 90-ųjų laikmetį, taip pat ir filmavimo vietos tiksliai atkartoja laikmetį. Man visa tai priminė vaikystę Šiauliuose, kadangi iš ten esu kilusi. Tuo metu labai aktuali buvo Princų gauja. Man yra tekę matyti, kaip merginos būdavo įsitempiamos į prabangius automobilius. Kartais viena net bijodavau eiti gatve“,  prisimena pašnekovė.

Serialas „Kurmis“ – tikrai puiki vieta kartu pamatyti tokius legendinius aktorius kaip Andrius Bialobževskis, Larisa Kalpokaitė, Emilis Pavilionis ar Tomas Kizelis. Pati Karina tikina, kad kolektyvas buvo išties puikus, todėl dirbti buvo tikras malonumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Man labai pasisekė, kadangi visus pažinojau ir su dauguma jau esu dirbusi ir kituose projektuose. Su savo partneriu Emiliu vaidinau ir „Gaujų karuose“ – ten taip pat buvome vyras ir žmona, – juokiasi. – Tikrai labai įdomi patirtis, kad su tuo pačiu partneriu skirtinguose serialuose vaidinu vyrą ir žmoną, tik jie buvo kitokie.

Buvo gan keista, kadangi iš „Gaujų karų“ buvome tokie aršūs, nužengę iš nusikalstamo pasaulio, o „Kurmyje“ mes tokie intelektualūs, protingi ir jaučiantys, mylintys. Turėjome labai gerą režisierių Alvydą Šlepiką, kuris laikmetį puikiai jautė, jame gyveno. Buvo tikras malonumas – ir scenarijus buvo parašytas tobulai, kur vien skaitant yra įdomu“,  atvirauja ji.

Kas buvo didžiausias Lietuvos priešas po nepriklausomybės atkūrimo? Ko bijojo kiekvienas lietuvis? Visa tai galėsite pamtyti seriale „Kurmis“ – nuo birželio 27 d., pirmadieniais-ketvirtadieniais 20.30 val. per TV3!

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų