• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasivažinėjus baltais limuzinais ir išgėrus šampano viskas tik prasideda, ir gyvenimas kartu pasirodo kur kas sudėtingesnis, nei buvo galima tikėtis.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto nusiminti neverta, nes egzistuoja įvairios santuokos formos, tinkančioms įvairiems gyvenimo atvejams, skirtingiems žmonėms.

REKLAMA

Tradicinė santuoka, bažnytinė ar įregistruota santuokų rūmuose, vis dar yra labiausiai paplitusi, bent jau Europoje ir Amerikoje. Vyras ir moteris oficialiai įregistruoja santykius, kartu gyvena, turi bendrus namus, kartu auklėja vaikus. Ši santykių forma geriausiai atitinka vaikų poreikius, tačiau sutuoktiniams čia numatyta daugiausia apribojimų ir draudimų, yra nustatyti įsipareigojimai vienas kitam.

REKLAMA
REKLAMA

Partnerystė. Ši šeimos forma vis labiau populiarėja įvairiose šalyse. Ji skiriasi nuo įprastos draugystės tuo, kad gyvenama kartu, yra vedamas bendras namų ūkis. Nors ši santuokos forma praktiškai numato beveik tokią pačią atsakomybę, kaip ir užregistruota santuoka, tačiau partneriai vis dėlto jaučiasi labiau nepriklausomi.

Terminuota santuoka. Sudaroma laikina santuoka, pavyzdžiui, trejiems metams. Po trejų metų ji automatiškai nutrūksta, jei sutuoktiniai nenusprendžia jos pratęsti. Ši santuokos forma paplito atsižvelgus į tai, kad žmonės keičiasi. Po kažkiek laiko gali pasikeisti žmogaus išorė, charakteris, požiūris į gyvenimą, vertybinė orientacija, ir partneris gali pasirodyti nebetinkamas.



Santuoka su pertraukomis.
Sutuoktiniai gyvena kartu, tačiau kartais kuriam laikui (metams, mėnesiui, savaitei) išsiskirsto kas sau. Dėl to, kad nori pailsėti vienas nuo kito, atsipalaiduoti, ar atvirkščiai - apsiginti disertaciją ar parašyti knygą.



Susitinkanti šeima
. Santuoka užregistruota, tačiau sutuoktiniai gyvena atskirai, kiekvienas savo namuose. Kartą, du kartus per savaitę sutuoktiniai susitinka, pasimėgauja šeimyninio gyvenimo malonumais ir vėl išsiskiria. Paprastai tokioje šeimoje vaikus augina ir auklėja motina. Tėvas bendrauja su jais, kai turi laiko ir noro.



Poligaminė santuoka.
Vyras turi kelias žmonas. Vyresnio amžiaus moterų yra daugiau nei vyrų. Todėl įteisinus poligaminę santuoką joms nereikėtų būti vienišoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Švediška šeima. Skiriasi nuo įprastos tuo, kad joje gyvena keletas vyrų ir moterų. Juos jungia ne tik seksas, bet bendras namų ūkis.



Atvira šeima.
Labai paplitusi santuokos forma, kai sutuoktiniai turi meilės ryšių už šeimos ribų. Kartais neištikimybė slepiama, kartais abu viską apie tai žino. Kai kurie net aptarinėja su sutuoktiniu savo nuotykius.

REKLAMA

Naujos santuokos formos suteikia partneriams kur kas didesnę laisvę nei tradicinė šeima. Sutuoktiniai yra priversti mokytis palaikyti gerus tarpusavio santykius, nes jų būti kartu neverčia nei visuomenės normos, nei antspaudas pase. Viskas priklauso nuo jų pačių noro išsaugoti ryšį.

Šaltinis: „Efamily“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų