Galima drąsiai teigti, jog E. Vaitkevičienė – tikroji super mama, ir tik pačia geriausia to žodžio prasme.
Ji užaugino net 20 vaikų – trys iš jų yra biologiniai, o likusieji į šeimą atėjo per globą. Tam ryžtis galėtų tikrai ne kiekviena moteris, tačiau šiam žingsniui svarbus buvo ir vyro pritarimas. Laimei, Eglės sutuoktinis ją visuomet palaikė ir suprato.
Pabandykime įsivaizduoti, kokia spalvinga bus Vaitkevičių šeimos senatvė. Jau ir dabar per šventes reikia gerai pasukti galvą, kaip visus susodinti prie bendro stalo, o keliaujant prireikia net autobuso! Vienatve čia tikrai nekvepia.
Apie motinišką ir moterišką kasdienybę bei šeimos subtilybes E. Vaitkevičienė daugiau papasakos jau šį sekmadienį.
Ypatinga žodžio „motinystė“ reikšmė
Paklausta, ar laukia Motinos dienos, Eglė susimąstys. Anot moters, motinystė jai tikrai nėra tik viena diena metuose. Juk, kaip paaiškės, „mama“ ją vaikai įprastai ima vadinti net nepraėjus m
„Kiekviena diena – kontaktas. Mes kalbamės, bendraujame. Todėl kiekviena diena yra šventė“, – sakys ji.
Tarp 20-ies vaikų – jau 15 suaugusių. Dar penki yra nepilnamečiai paaugliai, stovintys prie suaugusiųjų slenksčio. Mažiausiam vaikui šiuo metu yra 11 metų, o vyriausiam – 31-eri. Skirtumas tarp vaikų yra įvairus, todėl, kaip atskleis pašnekovė, jų santykiai taip pat būna visokie.
„Kaip ir visose šeimose, kartais jie labai draugauja ir labai vienas kitą myli. Kartais – nenori vienas kito matyti“, – pripažins Eglė.
Vogtos tulpės ir vaikų atėjimo į šeimą istorijos
Laidoje Eglė praskleis paslapties šydą ir į jų šeimos šventes. Anot jos, kiekvienas vaikas ją su Motinos diena sveikina atskirai.
„Mažesni dar palepina ir piešiniais, o gėlėms turime tokią tradiciją – „vogtos tulpės“. Jie jas skina iš tų namų, kuriuose niekas nebegyvena. Kol neužsidirbo pinigų didelėms puokštėms, pas mus keliauja tos tulpės. Jos kartais būna ir iš mano darželio. Čia toks mūsų genties juokelis, folkloras“, – sakys E. Vaitkevičienė.
Kiekvieno vaiko atėjimas į Vaitkevičių šeimą turi gražią istoriją. Vis dėlto toks poros gyvenimo posūkis – tapti net 20 vaikų turinčia šeima – nebuvo iš anksto planuotas.
„Unikalu tai, kad planavome tik vieną biologinį vaiką. Globoti sąmoningai ieškojome irgi tik vieno. Rašėme prašymą, kad norime globoti ikimokyklinio amžiaus mergaitę. Visi kiti atėjo patys“, – kalbės ji.
Kaip pasakos Eglė, į šeimą priimti daugiau vaikų motyvavo skambučiai iš globos namų su klausimu „ar turite vietos?“. O kai kurie vaikai netgi buvo iš tų pačių šeimų.
„Buvo situacijos, kai vaikas pas mus atsidūrė laikinai, kol suras mamą, nes ši buvo dingusi. Tačiau jie taip ir pasiliko. Kiekvienas atvejis yra iš tikrųjų unikalus. Jie tiesiog susirinko, o mes sutikome“, – šypsosis daugiavaikė mama.
Negana to, Eglei būtų per maža būti tik mama, todėl ji taip pat turi ir daugybę kitų veiklų, leidžiančių save realizuoti.
„Man labai svarbu draugai, kelionės, sportas, rašymas, globos ambasadorės veikla. Begalė užsiėmimų – esu ir bendruomenės pirmininkė, ir savanoriauju. Yra daug dalykų, kurie mažais taškeliais padaro mane laimingą. Galų gale, turiu 10 dukrų – turiu rodyti pavyzdį, kad moters savirealizacija nėra tik švarūs langai ir trijų patiekalų pietūs“, – tvirtins ji.
Anūkai ir sudėtingos situacijos, kurias išsprendė vieno metodo dėka
Dabar Eglė jau ne tik mama, bet ir močiutė – moteris turi tris anūkėlius. O šie metai bus ypatingi tuo, kad šeima darys „Genties meet‘ą“ (liet. susitikimas). Rugpjūčio mėnesį visi iki vieno susirinks malūne, kuriame vyks ir šio sekmadienio pokalbis su laidos vedėja Kristina Rimiene. Daugiau apie restauruotą malūną – šio sekmadienio laidoje.
Daugelis žino, kad net ir vieną vaiką auginant iškyla įvairių iššūkių, o ypač tuomet, kai užpuola ligos ar kitokios problemos. O kaip tvarkytis su neigiamomis aplinkybėmis tada, kai vaikų – net 20-imt?
„Į mūsų šeimą daugiausiai atėjo vyresni vaikai. Tik vienas kitas buvo iki 10-ies, o visi kiti –paaugliukai. Daugelis juos šiek tiek prisibijo imti globai, nes jie, neva, jau suaugę, susiformavę. Paaugliai jiems – gąsdinanti amžiaus grupė. Mes juokėmės, kad tyčia juos imame – tam, kad įrodytume, jog viskas su tuo gerai. Lengvai mezgėme santykį“, – pasakos Eglė.
Anot moters, sudėtingiausia buvo auginti save ir keisti savo požiūrį, kad neįmanoma visko sukontroliuoti, visada būti atsakingai už tai, ką jie už kampo parūkys, ką suvalgys, ar keiksis bei kaip pasielgs supykę.
„Logiška, kad žinau, kaip turi būti. Bet, tiesiog, labai daug dalykų išsisprendžia leidžiant, kad jie būtų, ir nenurašant vaiko. Priešingai – svarbu tikėti, kad jeigu jis šiandien elgiasi ne taip, kaip man patinka, ar net pavojingai sau, dar visai nereiškia, kad ateityje jis neturės gražaus rytojaus“, – dėstys ji.
Anot Eglės, vaikai, su kuriais buvo sudėtingiau mokykloje, namuose būdavo visai kitokie – nekeldavo problemų.
„Manau, tai priklauso nuo požiūrio. Jeigu neturi preteksto konfliktui, tai jis ir nekyla. Paaugliui reikia daugiau erdvės, pagarbos ir leidimo ieškoti švelniai ir atsargiai prižiūrint, bet ne kontroliuojant“, – atviraus Eglė.
Ar vaikai pavyduliauja dėmesio?
Pasirodo, yra net keli skirtingi žmogaus atėjimo į šeimą etapai. Eglės teigimu, ryšys paprastai neužsimezga akimirksniu.
„Medaus mėnuo yra labai gražus, bet po to ateina sudėtingesnis periodas, kai vaikas bando ribas ir jas stumdo – ar tikrai jį mylėsi visokį? Paauglystė ir šiaip yra laikas stumdyti ribas. Ir, nors labai skirtingai, visą laiką vis tiek rasdavome bendra kalbą. Asmeniškai aš labiau išgyvendavau dėl jo santykio su kitais vaikas – nurimdavau, kai atsirasdavo draugystė. Tai sumažindavo įtampą. Tuomet tu – gaujos dalis“, – išsamiai pasakos E. Vaitkevičienė.
Visi Eglės vaikai žino, kad kiekvienas yra mylimas labiausiai, kaip tam žmogui ir reikia. Dėl to, anot jos, pavydo scenų ar pykčių būna mažai.
„Būdavo, į vieną žiūriu sakydama „myliu“, o kitam tuo metu spaudžiu ranką“, – prisimins ji.
Pažinties istorija su vyru – verta kino filmo
Ne mažiau įdomi ir Eglės bei jos vyro meilės istorija, užgimusi Salako mieste, kuriame moteris dirbo prie baro vienoje kavinėje. Tačiau porą suvedė automobilis, kuris sustojo, kai jiedu tranzavo visai kitose vietose.
„Išlipome Zarasuose, ėjome į skirtingas puses. Aš žvilgčiojau ir galvojau: „Fainas bernas, bet visai nešneka“. O kai kitą dieną atvažiavau Salaką, jis atėjo nusipirkti kapučino. Galvojau, kur aš tave mačiau?“ – kalbės ji.
Po šešių savaičių nuo pažinties jie nunešė prašymus tuoktis.
Eglė iškart vyrui pasakė, kad norėtų užauginti globotinį, o jos vyras sutiko. O kaip jų šeimoje atsirado pirmasis globotinis, sužinosite laidoje.
„Floristiniame deserte“ – puokštė mamai
Floristikos dizainerė K. Rimienė šio sekmadienio laidoje parodys, kaip kiekvienas iš mūsų galime nudžiuginti savo brangiausius žmones pavasariška puokšte.
Floristė į ją įkomponuos vėdrynus, smulkiažiedes rožes, zundą, gloriozas, grevilėjos žalumą, veronikas ir astrantijas.
Ši puokštė tikrai nudžiugins mamas ir suteiks puikių emocijų bei, be abejonės, meilės.
Laida „Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais, 10 val. per TV3!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!