Žilvinas Tratas – atvirai apie širdies reikalus, metus, kurie turėjo būti geriausi, bei žmogų, dėl kurio atsisakytų visko

Aktorius Žilvinas Tratas atviras – 2020-ieji turėjo būti geriausi metai jo karjeroje, tačiau kaip ir daugeliui, jam teko prisitaikyti prie visai kitokių, pasikeitusių gyvenimo sąlygų, o visai neseniai aktorius net ir pats buvo užsikrėtęs koronavirusu. 

Ir nors planai pasikeitė, Žilvinas džiaugėsi, kad darbo šiuo, pandemijos laikotarpiu, jam netrūko. Deja, trūko brangiausio žmogaus, dėl kurio nė nesusimąstęs atsisakytų net ir savo karjeros – 4 metų dukrelės, su mama gyvenančios Maskvoje.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žilvinas Tratas – atvirai apie širdies reikalus, metus, kurie turėjo būti geriausi bei žmogų, dėl kurio atsisakytų visko

Kad susirgo koronavirusu, naujiena tapo ir pačiam

Apie tai, kad Ž. Tratas užsikrėtė koronavirusu, žiniasklaidoje žinia pasirodė dar prieš dvi savaites. Vis dėlto tai, kad serga, nustebino ir patį aktorių, mat iš pradžių jautėsi puikiai.

„Sužinojau, kad sergu, tik atvažiavęs į Rygą, kur turėjau filmuotis. Pagal taisykles, turėjau pasidaryti testą, jis turėjo būti neigiamas, ir tik tada galėjau eiti į aikštelę. Deja, tas testas buvo teigiamas, todėl teko izoliuotis čia, Rygoje. Iš pradžių simptomų nejaučiau ir tai truputį nervino – galvojau, gal tai klaidingas testo rezultatas. Bet tada, poros dienų bėgyje, pasijuto simptomai. Praradau uoslę, skonį, atsirado temperatūra, pradėjo laužyti kaulus. Labai nemaloni savijauta“, – pasakojo jis.

 Aktorius pasveiko jau aną savaitę, o visi simptomai, kuriuos jautė, taip pat dingo. Vis dėlto uoslė, kaip sako Žilvinas, kol kas yra atsistačiusi tik apie 80 procentų.

„Sveikti nebuvo taip lengva – net 12 dienų laikėsi simptomai, o tai labai nuvargino ir išmušė iš vėžių, nes, turbūt, visi žino, kad aš labai propaguoju sveiką gyvenseną, labai daug sportuoju, ir kai to pilna koja negalėjau daryti, tai ėmė labai veikti psichologiškai“ –sakė aktorius pridėdamas, kad vos pasijutęs geriau, grįžo prie pamėgto sporto.

Vis dėlto nors šiuo metu yra jau pasveikęs, Žilvinas buvo netikėtai nustebintas savo kolegų – šie reikalavo aktorių žūtbūt pasidaryti dar vieną testą.

REKLAMA

„Buvau šiek tiek nustebęs, nes Lietuvoje, jei nebeturi simptomų, į gyvenimą galima grįžti po 10 dienų, o Latvijoje, jei nėra simptomų, galima grįžti po 14 dienų. Aš atsilaikiau tas 14 dienų ir buvau pasiruošęs eiti į aikštelę, bet komanda buvo labai sunerimusi, bijojo, kad kažką galiu užkrėsti, nors tas laikotarpis jau praėjo. Jie pareikalavo prodiuserių, kad pasidaryčiau 2-ąjį testą. Labai bijojau, nes girdėjau istorijų, kad tas virusas laikosi net ir keletą mėnesių. Bet vis dėlto testas buvo neigiamas, grįžtu į aikštelę“, – aną savaitę pasakojo jis.

Įdomu tai, kad koronavirusu susirgo ir aktoriaus dukrelė, kuri su jo buvusia mergina Julija šiuo metu gyvena Maskvoje. Pats Žilvinas stebėjosi, jog nepaisant to, kad abi gyvena kartu, koronavirusu užsikrėtė tik dukrelė ir jos auklė – Julijos testo atsakymas buvo neigiamas.

2020-ieji turėjo būti geriausi metai karjeroje

Ž. Tratas šiuo metu filmuojasi seriale Latvijoje, kuriame vaidina kalėjimo bėglį. Anot aktoriaus, scenarijus be galo intriguojantis ir įdomus, nustebino net ir jį patį.

Vis dėlto dėl pandemijos darbas kitokiu tapo ir filmavimo aikštelėje. „Manau, kad pasikeitė pats žmonių požiūris. Jei aikštelėje tik kažkas nusičiaudėja ar nusikosėja, visi iškart į tą asmenį pradeda žiūrėti kreivai. Taip pat kitaip sveikinamės, nebėra to artimo ryšio. Visi sąmoningai ar ne, pradeda laikytis tos distancijos, kas, galbūt, ir nėra blogai“, – svarstė Žilvinas.

Prieš pat paskelbiant antrąjį karantiną, aktorius dar spėjo sudalyvauti ir filmo „Moterys meluoja geriau. Robertėlis. Antroji banga“ premjeroje, kuri jam tapo itin svarbi, mat tai jo debiutas lietuviškame kine. 

REKLAMA

„Labai džiaugiuosi, nes maniau, kad [debiutas] jau niekada nebeateis. Anksčiau buvau Lietuva nusivylęs, nes manęs į vaidmenis neimdavo – dėl to savo karjeros siekiau užsienyje. Bet dėl pandemijos atsitiko taip, kad teko grįžti į Lietuvą. Labai džiaugiuosi, kad visų tiltų čia galutinai nesudeginau, ir pavyko čia nusifilmuoti“, – šyptelėjo Ž. Tratas.

Vis dėlto jis neslėpė, kad pandemija kardinaliai pakeitė jo visus planus, susijusius su aktoryste: „2020-ieji, jeigu tikėti horoskopais, man turėjo būti parys geriausi metai, o aš ir pats tuo buvau labai įsitikinęs, nes buvau pasirašęs kelias sutartis su labai didžiuliais projektais. Laukiau 2020-ųjų, nes tai turėjo būti geriausi mano karjeros metai. Bet atsitiko tai, kas atsitiko, ir visus tuos didžiuosius projektus, kurių taip laukiau, užšaldė. Nežinia, kada juos vėl atšildys, ir ar išvis atšildys.“

Ne vienas aktorius pandemijos metu susimąstė ir apie savo profesiją – ar ji įmanoma tokiu laikotarpiu? Žilvinas atviravo, kad ir pats pastaruoju metu drįsta apie tai pagalvoti, nors patirtis rodo kitaip.

„Esu aktorius jau 11 metų, ir per šiuos 11 metų dar nebuvo taip, kad nesudurčiau galo su galu. Nors ir būdavo sunkių momentų, ilgi tarpai be darbo, nebuvo taip, kad jau visiškai nebėra kito pasirinkimo, reiktų imti kažką kito. 

Dažnai pagalvoju, ką aš dar galėčiau veikti, jeigu ne vaidinti? Nerandu, kas kitas galėtų motyvuoti. Juk motyvuoti gali arba labai didelis honoraras, arba nežmoniškai įdomus darbas. Kad gautum nežmoniškai įdomų darbą, reikia žinoti, koks tai darbas, ir turėti tam tikras kvalifikacijas. O atlyginimai, Lietuvoje, irgi nepasakyčiau, kad yra labai dideli, jog galėtų motyvuoti. Nemanau, kad aš uždirbčiau ofise daugiau, nei uždirbu aktoriaudamas. Tad kol kas tos motyvacijos nėra. Bet dėl pandemijos gali būti visaip – aš jau neatmetu tos galimybės“, – kalbėjo jis.

REKLAMA

Dėl dukrelės galėtų atsisakyti visko

Ž. Tratas anksčiau yra drąsiai pareiškęs, kad karjera jam – svarbiausia, vis dėlto dėl savo dukros atsisakytų net ir jo.

Anot aktoriaus, niekas nepasikeitė – jis iki šiol laikosi tos pačios nuomonės: „Jeigu taip atsitiktų, kad nebebūtų kam pasirūpinti mano dukra, ir tektų man, tada mano gyvenimas tiktai keistųsi radikaliai. Visos mano pastangos ir energija būtų nukreipta tik į jos auklėjimą ir jos auginimą. Atsisakyčiau bet ko tą pačią sekundę nė negalvodamas.“

Paklaustas, kokius santykius palaiko su savo buvusia mylimąja Julija, Žilvinas buvo atviras: „Mes gerai sutariame, pabendraujame, pajuokaujame. Bet pasakysiu taip – jei mūsų nerištų dukra, abejoju, ar mes apskritai bendrautume.“

Prieš pirmąjį karantiną Julija kartu su jųdviejų dukrele turėjo atvykti į Lietuvą kelioms savaitėms. Deja, Žilvinas turėjo galimybę su jomis pabūti vos keletą dienų – vėliau moterys išvyko karantinuotis atgal į Rusiją. 

„Pabuvome tik keletą dienų ir nuo to laiko daugiau nesimatėme. Labai liūdna, ir nežinau, ką padaryti, kad pasimatytume“, – sakė nuo kovo mėnesio dukrelės nematęs Ž. Tratas.

Tiesa, persikelti gyventi į Maskvą, kad būtų arčiau dukrelės, aktorius teigė niekuomet nesvarstęs. Anot jo, tai – ne tas miestas, kuriame galima būtų gyventi, ir, tuo labiau, net ne tas miestas, kuriame reikėtų auginti vaikus.

„Aišku, dabar mano dukrai labai gerai, nes jie gyvena užmiestyje. Ji turi anglų kalbos mokytoją, lanko gimnastiką, baletą, baseiną. Ji kiekvieną dieną tobulėja visu pajėgumu. Bet jei aš gyvenčiau ir dirbčiau Maskvoje, aš tikrai negyvenčiau užmiestyje, man tai būtų nepatogu. Ir, taip pat, nemanau, kad aš ja taip gerai pasirūpinčiau, kaip Vilniuje. Vilnius – ramus, švarus, ekologiškas miestas. Vaikui būtų kur kas geriau, nei Maskvoje“, – įsitikinęs aktorius.

REKLAMA

Tiesa, jis džiaugiasi, kad nors su dukrele pasimato retai, ji moka ir kelis lietuviškus žodžius: „Už tai reikia padėkoti močiutei, nes kai ji kalbasi su telefonu ar susitinka su mano dukra, visąlaik primena jai tuos lietuviškus žodžius (šypsosi). O kadangi vaikai labai imlūs, ji keletą lietuviškų žodžių žino.“

Dar vasarą žiniasklaidoje buvo pasirodžiusios nuotraukos, kuriose Žilvinas kartu su paslaptinga moterimi romantiškai leido laiką pajūryje. 

Vis dėlto paklaustas, ar jo širdis šiuo metu užimta, žinomas vyras šypteli: „Ne, tas romanas, deja, tetruko trumpai (juokiasi). Vėl esu paieškose, bet dar neprarandu vilties. Manau, kad atsitiks taip, kad romanas netruks tik kelis mėnesius, o truks visą likusį gyvenimą.“

Visą pokalbį su Ž. Tratu pamatysite peržiūrėję vaizdo įrašą straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
V
Viva
2020-11-30 09:21:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra narcizas. Nepavydėk
Atsakyti
0

S
Skaitytoja
2020-12-05 07:35:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai grazus vyras , gaila , kad tenka mazai filmuotis Lietuvoj , cia ko gero visi"savi" ir kiti tiesiog nereikalingi ,sekmes asmeniniame gyvenime ir santykiuose su dukryte
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų