10 faktų, kurių nežinojote apie „X Faktorių“

Jubiliejiniame, dvidešimtajame, TV3 sezone, kurio premjera – jau rugsėjo 2-ąją, debiutuosiantis grandiozinis muzikinis projektas „X Faktorius“ iš proto varo ne tik tautiečius, bet ir muzikos gerbėjus visame pasaulyje. Vaikinai iš grupės „One Direction“, kuriai savo meilę prisiekinėja viso pasaulio paaugliai, įrodė esantys drėbti ne iš molio. Prieš porą metų laimėję „X Faktorių“ Didžiojoje Britanijoje, vaikinai šiandien gali drąsiai lygiuotis į numeris vienas muzikos žvaigždes – pasak įtakingo Britanijos muzikos žurnalo „NME“, „One Direction“ grupė jau pardavė pasaulyje daugiau nei 12 mln. įrašų kopijų ir lenkia tokių žinomų grupių kaip... „Arctic Monkeys“, „Mumford & Sons“ ir grupės „Oasis“ vokalisto Noel Gallagher parduotų albumų skaičių kartu sudėjus!

Nužengęs laimėtoju nuo „X Faktoriaus“ scenos, poproko penketukas iš karto sulaukė pasiūlymų koncertuoti didžiausiose pasaulio scenose. „One Direction“ singlas „What Makes You Beautiful“ parduotas 8 mln. tiražu, o po kurio laiko dienos šviesą išvydusio debiutinio albumo „Up all night“ jau parduota daugiau nei 3 mln. kopijų.

REKLAMA

„X Faktoriaus“ kūrėjas Simonas Cowellas po jaunuolių pergalės „X Faktoriuje“ teigė neabejojantis grupės sėkme: „Galiu tik pasidžiaugti ‚One Direction' pasiekimais. Jie to nusipelnė,“ – it laimingas tėvelis liejo džiaugsmą  S. Cowellas, kurio prodiuserinė kampanija „SyCo“ iš karto įtraukė „One Direction“ į savo auklėtinių gretas.

„X Faktoriaus“ muzikos talentų kalvė populiari visame pasaulyje – kaip tik šiame grandioziniame muzikiniame projekte jau yra gimusios naujos muzikos žvaigždės, kurių vardai rašomi vienoje eilutėje su garsiais dainininkais Nicki Minaj, Katy Perry, Robbie Williamsu ir kitais.

Ką įdomu žinoti apie analogų neturintį projektą, kuris jau rudenį karaliaus žiūrimiausios televizijos Lietuvoje TV3 eteryje?

10 įdomių faktų apie „X Faktorių“:

Pirmąjį „X Faktorių“ Britanijoje 2004 metais laimėjo britas Steve'as Brooksteinas,  muzikinę karjerą dabar jau apleidęs.

Seniausiam iki šiol „X Faktoriaus“ dalyviui – 84 metai!

Senjoras savo laimę bandė Britanijoje.

„X Faktorių“ visame pasaulyje jau laimėjo 70 muzikalių talentų, o net 15 „X Faktoriaus“ dalyvių tapo muzikos hitų autoriais!

„X Faktoriaus“ tėtis Simonas Cowellas – vienas sėkmingiausių talentų šou prodiuserių pasaulyje.

2010 metais už indėlį televizijos projektuose Simonas apdovanotas „Emmy“ statulėle.

Visame pasaulyje laikomasi griežtos „X Faktoriaus“ laidų filmavimų struktūros: pirmiausia filmuojamos tiesioginės atrankos, vėliau dalyvių laukia teisėjų atrankos, tuomet – kūrybinė stovykla, po jos vyksta filmavimai teisėjų namuose ir galiausiai žiūrovų laukia tiesioginės „X Faktoriaus“ transliacijos.

Dar šių metų pradžioje JAV „X Faktorių“ laimėjusi devyniolikmetė Melanie Amaro pasirašė rekordinį – net 5 mln. JAV dolerių – kontraktą su žinoma muzikos įrašų kompanija „Epic Records“.

2006 metų Britanijos „X Faktoriaus“ laimėtoja Leona Lewis jau pardavė 10 mln. albumų kopijų ir atsidūrė dainininkų, kurių albumai perkami labiausiai, sąraše net 32 pasaulio šalyse!

REKLAMA

Šį rudenį „X Faktorius“ startuos penkiolikoje pasaulio šalių: Lietuvoje, Britanijoje, JAV, Armėnijoje, Australijoje, Kinijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Naujojoje Zelandijoje, Rumunijoje, Serbijoje ir Švedijoje.

Šiemet „X Faktoriaus“ kėdėse sėdės: Amerikoje – Britney Spears, Simonas Cowellas, Demi Lovato ir L.A. Reidas, Britanijoje – Nicole Scherzinger, Louisas Walshas, Gary Barlow, Tulisa Contostavlos, Lietuvoje – Saulius Prūsaitis, Rūta Ščiogolevaitė, Vytautas Šapranauskas ir Saulius Urbonavičius-Samas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų