Žvilgsnis į naująją SEB būstinę Vilniuje: čia pagalvota net apie menkiausią smulkmeną

„Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ – tai nauja TV3 laida apie mažus žingsnius, kurie veda kitokio – tvaresnio – gyvenimo link. Pirmoje laidoje jos vedėjas aktorius Leonardas Pobedonoscevas lankėsi Vilniuje naujai atidarytoje SEB banko būstinėje, pasižyminčioje išmaniais sprendimais.

Naujoji banko būstinė įsikūrė greta Vilniaus Konstitucijos prospekto ir Upės gatvės, o joje vienu metu dirbs apie 1,1 tūkst. žmonių. Didelis dėmesys buvo skiriamas šio pastato apšvietimui, o ant vieno iš pastatų stogo yra sumontuota saulės jėgainė, kuri vieną dieną per mėnesį pilnai aprūpina 12 900 kv. m pastatą elektros energija. 

(37 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nauja SEB būstinė

„Turbūt, ką sunku pamatyti, bet čia yra įrengtas biodinamiškai efektyvus apšvietimas, kuris atkartoja natūralų dienos ciklą ir prisitaiko prie žmogaus biologinio ritmo. Dienos bėgyje šviesos intensyvumas ir šviesos temperatūra kinta ir tai labai padeda žmogaus sveikatai“, – teigė banko valdybos narys Aivaras Čičelis.

Čia įdiegta ir labai išmani pastato vėdinimo sistema, o kiekvienoje patalpoje yra CO2 daviklis. 

„Davikliai matuoja, koks yra deguonies kiekis, ir, jeigu deguonies kiekis mažėja, automatiškai yra paduodama daugiau oro. Todėl žinome, kiek kiekvienoje patalpoje yra žmonių ir koks yra CO2 kiekis. Pats oras kas valandą yra pakeičiamas du kartus, tai užtikrina šviežiausią orą, kuriuo kvėpuoja mūsų klientai ir darbuotojai“, – džiaugėsi laidos pašnekovas. 

Taip pat tai yra vienas pirmųjų komercinių pastatų Lietuvoje, kuriame įrengta labai išmani vandens ir oro šildymo sistema, didžiąją metų dalį leidžianti atsisakyti miesto šilumos tinklų. 

„Kai lauke temperatūra yra nuo -5 iki +15 laipsnių, mums nereikia miesto šilumos tinklų. Pasigaminame patys šiltą ir šaltą orą, nes čia yra instaliuoti šilumos siurbliai, kurie ima orą iš lauko ir tiesiog patys pagamina šiltą ir šaltą orą“, – pasakojo A. Činelis.

Iš išorės SEB pastatas atrodo tarsi dviejų korpusų, bet viduje šie du jo tūriai – tarsi kūnais neperskiriamai suaugę Siamo dvyniai. Tai yra vienas ir vientisas statinys, į kurį galima patekti ir iš Konstitucijos prospekto, ir iš Upės gatvės. Abu šiuos įėjimus jungia per du aukštus besitęsiantis unikalaus įspūdingo dydžio amfiteatras, atskleidžiantis pastato koncepciją, sujungiantis gatves.

REKLAMA

Kiekviename darbuotojams skirtame aukšte yra įrengta bendra erdvė, kur galima prisėsti išgerti kavos ir pasikalbėti.

Daugiau apie išmanius sprendimus SEB būstinėje žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 11:30 val. per TV3.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
M
Me
2021-01-24 11:32:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Shudas, siule darba, paklausiau del parkingo ar bus tai pasirodo kad ne, teko atmesti pasiulyma.
Atsakyti
0

K
Kalispera
2021-01-24 14:17:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bankas klesti, aukščiausios technologijos, pagalvota net menkiausia smulkmena! O aplinkui palyginti skurdas, turui omenyje šalies žmonių gyvenimo bendras lygis (kokios vidutinės pajamos vidutinio gyventojo ??) Bankai lupa palūkanas, bei įvairius mokesčius už paslaugas. Ar reikia gėrėtis tijūno gerove? Manau reikia pasverti ar ne perdaug išnaudojamos "masės" ???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų