Žiaurumas šokiruoja: prie nuosavo namo išvydo kabantį nebegyvą šunį

Žiauraus elgesio su gyvūnas atvejai ir toliau šokiruoja. Kauniečiai pašiurpo rytą prie savo nuosavo namo tvoros išvydę kabantį nebegyvą svetimą šunį. Gyvūnų globėjai įtaria, kad į vilkšunį panašus keturkojis prie svetimo kiemo atitemptas dar leisgyvis. Policija pradėjo tyrimą ir ieško nusikaltėlių. 

„Sakė, va, čia kažkas ištrypta buvo ir čia tas šuo pakabintas, pririštas buvo po ta egle, nelabai matosi, paslėpti bandė“, –  Algimanto gatvės name gyvenančios kaunietės giminaitė rodo vietą, kur jos sesuo ir išvydo siaubingą vaizdą – ant tvoros kabantį didžiulį šunį.

„Čia jau beširdžiam reikia būti, kad taip pasielgti.“

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žiaurumas toliau šokiruoja: prie nuosavo namo išvydo kabantį nebegyvą šunį

Šalia maskatavo ir ilga grandinė. Radusioji šunį pašiurpo.

„Sako, negaliu, ašaros tvenkiasi, atrodo, gyvulėlis, kuo jis nusikalto. Apykaklė ir gardinė, tai pririštas prie būdos buvo ar kur, kažkas atsikratė taip žiauriu būdu“, – sako giminaitė Gražina.

Kad prie tvoros iš po eglės šakų mato įtartinai kyšančias gyvūno kojas, tetai rytą pranešė priešais name gyvenanti dukterėčia. Žmonės pamanė, kad gyvūnas tiesiog įstrigo besibraudamas į kiemą, bet supratę, kad jis nebegyvas – visi liko sukrėsti.

„Įstrigęs, tai įstrigęs, gal nieko baisaus, ištrauksi ir viskas, bet kai pasakė, kad jis negyvas, aš dar dabar neatsigaunu, man stovi tas vaizdas, to šuns po egle tvoroje. Teta man paskui paskambino, sako, aš vos ten nenualpau, man bloga pasidarė“, – pasakoja dukterėčia.

Apie makabrišką radinį kauniečiai pranešė gaišenas mieste surenkančios prieglaudos „Nojus“ darbuotojams.

„Pats šuo negalėjo ten šokti, nes antkaklis buvo užkabintas ant tvoros, grandinė užvyniota, ir tuo pačiu pririšta galinė viena koja, gal kad neišsprūstų“, – teigia prieglaudos „Nojus“ darbuotoja Kotryna Mockutė.

Ar jis prie svetimos tvoros atitemptas leisgyvis, ar jau be gyvybės ženklų – aiškinsis ekspertai. Jo kūnas iš prieglaudos jau perduotas specialistams.

REKLAMA

„Šuo labai didelis ir labai sunkus, tai aš neįsivaizduoju, kaip pakabinti tokį šunį. Manau, kad jis prismaugtas anksčiau, nes antkaklis užveržtas taip stipriai, kad šuo stovint turėjo pradėt dusti. Aš pati nuiminėjau antkaklį, tai ten buvo žiauriai stipriai užkabinta“, – kalbėjo K. Mockutė.

Veterinarijos gydytojai sako, kad keturkojis gana jaunas, neatrodė ir apleistas, priminė vokiečių aviganio mišrūną.

„Šuo buvo 32 kilogramų, vidutinio amžiaus, gal kokių 4 metų amžiaus, šiaip įmitimas pakankamai geras“, – sako veterinarijos gydytoja Ieva Kriūnaitė.

Greičiausiai, nusikaltimo pėdsakus įsibrovėliai po egle slėpė gūdžią naktį, mat gyventoja seseriai pasakojo, kad naktį ėmė loti jos augintinis, bet moteris eiti į kiemą nesiryžo.

„Apie trečią valandą pradėjo jis loti, triukšmauti, net nepagalvojau, gal būčiau išėjus, būčiau pamačius, tik nuraminau šunį ir viskas“, – pasakoja giminaitė Gražina.

Įvykį tiria policija, tačiau įtariamųjų kol kas nesulaikė. Nors yra žmonių mačiusių, kad panašų šunį vis vedžiodavosi Kauno rajone besišlaistantys narkomanai.

„Dėl šio įvykio policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Už tokią nusikalstamą veiką numatyta ir maksimali atsakomybė – laisvės atėmimas iki 1 metų“, – teigia Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Žiauraus elgesio su gyvūnais atvejai vis nesiliauja. Šiemet vien Kauno apskrityje policija dėl to yra pradėjusi 9 ikiteisminius tyrimus.


Rašyti komentarą...
K
Kodėl
2020-11-17 21:26:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
O au istatymo dėl žiauraus elgesio su gyvunais šitas seimas taip ir nerado laiko kada peržiūrėti. Tikėkimės šis.seimas savo darbotvarkėje atras laiko šio klausimo sprendimui.
Atsakyti
0

J
Julija
2020-11-17 19:55:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išsigimėlį į Sibirą, tegul miškuose po 5 metus dykai atidirba, o pelnas te būna gyvūnų prieglaudom
Atsakyti
0

I
Inga
2020-11-17 21:30:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visai žmonės nuzmogejo tuos kurie taip padarė reiktų irgi už kaikurioa vietos pakabint
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų