REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pajūryje fiksuojami nauji namų ir butų kainų rekordai verčia purtyti galvas garsiausius šalies ekonomistus. Kainos išsikraustė iš sveiko proto ir normalios logikos rėmų, o už tokią pačią kainą galima įsigyti jau ir būstą Majamyje, kur geras oras garantuotas kone ištisus metus.

Pajūryje fiksuojami nauji namų ir butų kainų rekordai verčia purtyti galvas garsiausius šalies ekonomistus. Kainos išsikraustė iš sveiko proto ir normalios logikos rėmų, o už tokią pačią kainą galima įsigyti jau ir būstą Majamyje, kur geras oras garantuotas kone ištisus metus.

REKLAMA

Plačiau šia situacija domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

„Kai už tokį būstą 4 tūkstančių už kvadratą prašo, netgi būna ir 5 tūkstančiai, tai kyla klausimas, ar čia labai didelis yra atsiperkamumas“, – tikino ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Palangoje, prestižinėje Birutės gatvėje esanti butas yra ant prekystalio. Trijų kambarių, 95 kvadratinių metrų ploto butas kainuoja 590 tūkstančių eurų – už kvadratinį metrą prašoma 6200 eurų.

„Tai tikrai nemaža kaina. Tokiam brangiam būstui pirkėjų nėra kasdien. Šitas būstas turi sulaukti savo pirkėjo, bet jis tikrai sulauks, nes yra išskirtinis“, – aiškino nekilnojamojo turto (NT) brokerė Ieva Lukaitytė.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuviai plačiai atlapoję pinigines ir šluoja net už tokias kainas – 40 procentų didesnes nei prieš metus.

„Žmonės investuoja tiesiog tam, kad investuotų, perkasi taip pat ir poilsiui, perkasi sau žmonės gyvenimui, atsikrausto į Palangą gyventi tiek jaunos šeimos, tiek vyresni žmonės, senjorai“, – tikino NT brokerė.

REKLAMA

Už tokią pačią kainą – būstas Majamyje

O tas, kas nespėja įsigyti norimo turto čia, dairosi svetur. Nekilnojamuoju turtu Jungtinėse Valstijose prekiaujanti Agnė Trečiokienė vos spėja kilnoti telefono ragelį pirkėjams iš Lietuvos.

„Lietuviai domisi netgi labai. Kaip pavyzdį galėčiau pasakyti, kad 2 miegamųjų butas už 200 tūkstančių toliau nuo Majamio centro yra tikrai labai realus variantas“, – teigė Floridoje dirbanti NT brokerė Agnė Trečiokienė.

Taip, teisingai – būstas prie mūsų Baltijos jūros kainomis jau lenkia būstus saulėtoje Floridoje, Amerikoje. Čia už beveik 600 tūkstančių eurų galima nupirkti apartamentus su vaizdu į Atlanto vandenyną vos ne pačioje pirmoje paplūdimio zonoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Už tokią kainą tikrai yra labai didelis pasirinkimas. Galima įsigyti centre Majamio 2 miegamųjų butą su pilnai įrengta virtuve ir vonios kambariais“, – tikino A. Trečiokienė.

Tuo tarpu Lietuvoje geriausiu atveju gausi vaizdą ne į jūrą, o langus su vaizdu į pusnuogį ir prie jūros besiruošiantį kaimyną arba kaimyno namo sieną. Geriausiu atveju matysi mišką.

„Jeigu gali visiškai puikų namą pasistatyti už 200-300 tūkstančių eurų, jau tikrai geras namas išeitų kažkur truputį toliau nuo pagrindinių miestų, tai kam mokėti tarkim 400 tūkstančių už butą, kuris tris kartus mažesnis, kuris neturi jokių gerų šildymo sprendimų ir kuris turi vaizdą į butą, kuris turi vaizdą į jūrą“, – nesupranta ekonomistas Ž. Mauricas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Perka butus be apžiūros

Nidoje – dar sudėtingesnė situacija. Čia nėra ką pirkti. Vos tik atsiranda ant prekystalio vertas dėmesio butas arba namas – kitą dieną jo nebėra. Net nepaisant to, kad kvadratinis metras kainuoja 5 tūkstančius ar net daugiau eurų.

„50 kvadratinių metrų butukas kainuoja apie 200-300 tūkstančių. Tai jūs galite įsivaizduoti, kiek kainuos kokių 120 kvadratinių metrų namas“, – teigė NT brokeris German Jercev.

Su parduodamu nekilnojamu turtu Nidoje vyksta iki šiol nematyti stebuklai.

„Netgi būna pirkimai be apžiūros. Tiesiog žmonės kaip kokiose lenktynėse puola skambinti, veda avansą be apžiūros ir tada važiuoja žiūrėti, ką nupirko, ir tokiu būdu įsigyja“, – apie Nidos NT rinką pasakojo brokeris.

REKLAMA

Palanga ir Nida savo nekilnojamojo turto kainomis tapo brangesne už Lenkijos, Latvijos, Ispanijos salų, Portugalijos Algarvės regiono ir net saulėtos Graikijos kurortus.

„Palanga vejasi tokius miestus kaip Santorinis, kuriame sezonas trunka ištisus metus ir tai yra „UNESCO“ paveldo miestas. Jau yra aplenkusi Kanarų salas, kur daug lietuvių taip pat praleidžia laiką, ir pasitaiko tokių kainų, kad jau gali lygintis su Majamiu“, – teigė ekonomistas Ž. Mauricas.

Būstas pajūryje turėtų atpigti

Tiesa, nekilnojamojo turto kainos auga ir kitose šalyse. Tik gal šiek tiek lėčiau nei pas mus.

„Nuo sausio mėnesio iki dabar kainos pakilo vos ne 40 procentų, tai yra labai didelis šuolis aukštyn“, – tikino Floridoje dirbanti NT brokerė A. Trečiokienė.

REKLAMA

Spėjama, kad nurimus pandemijai mūsų pajūris ims pigti.

„Kalbant apie pajūrį, tai yra rizika, kad jeigu atsilaisvins kelionės pilnai, žmonės pradės skaičiuoti, žiūrėti, tai gali būti, kad ta paklausa bent jau neaugs, o gal net šiek tiek sumažės, o pasiūla artimiausiais metais labai tikėtina išaugs“, – prognozuoja ekonomistas.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Iš kur tokie pinigai,jeigu tiek daug skurstančių žmonių ,tai nešvarūs pinigai išplauti per atkatus,kontrobandas,bet kai pas mus nėra teisingumo ,didžiule korupcija .Esame gal pora milijonų žmonių ,o tiek turtuolių iš kur .Eilinis žmogus ant tiek nuskurdintas ,kad vos išgyvena nuo algos iki algos ,užkrautas mokesčiais ,o prisigrobę turtuoliai perka brangiausius būstus.Nėra demokratijos,tai supuvęs kapitalizmas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų