Vilnius pirmauja pagal skundus dėl rūkymo: jei ne balkone – tai namuose

Vos įsigaliojus galimybei uždrausti rūkyti daugiabučių balkonuose, rūkorių kaimynai siunčia savivaldybėms prašymus. Ypač aktyvūs – Vilniaus gyventojai. Savivaldybė jau gavo 200 prašymų ir kasdien jų vis daugiau, tad valdininkai nebežino, kaip spės užtikrinti daugiabučiuose tvarką. Rūkoriai sako rūkysią ir toliau – jei ne balkone, tai namuose.

Sostinės Apkasų gatvėje esančiam daugiabučiui jau yra beveik šešiasdešimt metų ir nuo šiol čia prasidės nauja istorija – jis paskelbtas tokiu, kuriame jau tuoj įsigalios draudimas rūkyti balkonuose ir lodžijose.

Iki šiol toks draudimas galiojo tik šioje šalia esančioje vaikų žaidimų aikštelėje bei laiptinėse. Mūsų sutikti namo gyventojai sako apie naują draudimą iki šiol nežinoję ir šią naujieną išgirdę tik iš TV3 Žinių žurnalistų.

Draudimą rūkyti šio daugiabučio balkonuose ir lodžijose paskelbė Vilniaus savivaldybė gavusi gyventojo prašymą. Tiesa, prašytojas laikomas paslaptyje, kad nesusilauktų galimo kaimynų keršto.

Įspėjamieji ženklai rodo, kad šio namo gyventojai nėra abejingi kaimynų nuodėmėms. O po trijų savaičių ten atsiras ir naujas draudimas – bus draudžiama rūkyti balkonuose. 

Nė vienas iš mūsų sutiktų gyventojų neprisipažįsta pasiskundęs savivaldybei, nors iš kaimynų sklindantys tabako dūmai dažną ir erzina.

Tuo metu viena daugiabučio rūkalė teigia ir toliau trauksianti dūmą ir jei bus draudžiama balkone – rūkys namie:

„Dabar šalta lauke, virtuvėje pripratau. Langą truputį atidarau ir viskas. Namuose tai neuždraus, tada tegu negamina cigarečių, viskas tada, problemų nebūtų. Mesti neišeina. Gerti negeriu, vyro neturiu, tai kažkoks malonumas turi būti.“

„Aš nerūkau, man tas pats. Aš nieko nejausdavau.“

„Gerai, yra žmonių, kuriems labai nepatinka, bet man asmeniškai viskas gerai.“

„Rūkydavo anksčiau, užsidarau balkoną – nebesijaučia. Nustoja rūkyti – atsidarau ir išsivėdinu.“

„Man nei gerai, nei blogai, jei ne po manim ir ne virš manęs.“

Daugiabutį administruoja bendrovė „Mano būstas". Įmonė greitu metu turės informuoti gyventojus apie naują draudimą ir iškabinti draudžiamuosius ženklus.

REKLAMA

„Mūsų kitas žingsnis yra informuoti gyventojus visais turimais kanalais, skelbimų lentos, SMS, per e-būsto programėlę, kad šis namas gyventojų pageidavimu yra įtrauktas į nerūkančių namų sąrašą“, – sako „Mano būstas“ atstovas Telefonu Paulius Ugianskis.

O ir dar vienas daugiabutis, kuriame įsigalios draudimas rūkyti balkonuose, lodžijose ir terasose. Žirmūnų gatvėje esančio namo gyventojai yra patys įsisteigę bendriją ir štai jau anksčiau yra išsikabinę perspėjimus, kad netoleruoja tabako dūmų bendrose erdvėse. Užkalbintos gyventojos džiaugiasi, kad nerūkymo zonos nuo šiol prasiplės ir į balkonus, mat iki šiol tekdavo dėl rūkalių užsidaryti savo langus.

Tuo metu Vilniaus savivaldybės klerkams draudimo rūkyti balkonuose naujovės jau kelia nerimą. Per pirmąsias šių metų dvi savaites savivaldybė jau gavo 200 gyventojų prašymų uždrausti rūkyti daugiabučių balkonuose ir kasdien sulaukia vis naujų prašymų. Kituose didmiesčiuose skundų dešimteriopai mažiau. Tad Vilniaus savivaldybės pareigūnai sunkiai įsivaizduoja, kaip reikės užtikrinti draudimų kontrolę ir ragina gyventojus tarpusavyje geranoriškai susitarti ir laikytis draudimų.

„Mes paskelbėme uždraudimą, bet vykdyti stebėseną, kaip vykdomas draudimas, mes iš savivaldybės pusės nesame pajėgūs. Turime kitų prioritetų. Policija irgi nepatruliuos su dronais prie daugiabučių balkonų. Jei bus skundai, į juos reaguosime, jei bus įrodymai, baudą skirsime“, – pasakoja savivaldybės atstovas Adomas Bužinskas.

Pirmieji draudimai rūkyti daugiabučių balkonuose Vilniuje įsigalios po beveik trijų savaičių – vasario 5 dieną. Nuo tos dienos savivaldybė tų daugiabučių gyventojus prašo siųsti pažeidimų įrodymus – rūkančiųjų fotografijas su pavardėmis ir adresais.

Neleistinai daugiabučio balkone rūkiusiam žmogui grės bauda nuo 20 iki 50 eurų, o už pakartotinį pažeidimą ir 90 eurų. Savivaldybių viešosios tvarkos pareigūnams žada talkinti ir policija. O įrengti specialių vietų rūkantiesiems kiemuose draudimui įsigaliojus savivaldybė neplanuoja.


Rašyti komentarą...
L
Lt
2021-01-19 15:59:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip, lauko kavinėse, pležuose reikia uždrausti rukyti, bet savo balkone tikrai yra nesamonė. Gaila tu mažų vaikučių kurie turės dabar uostyt tėvų dūmus kambaryje. O ir gaisrų tikimybė atsiras didesnė.
Atsakyti
-6

D
Dinas
2021-01-19 15:40:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daugiau babulkom turbūt nepatinka nes joms viskas blogai o kaip verda raugintų kopūstų sriuba ir visa laiptinė smirda tai normalu.
Atsakyti
-4

E
Egis
2021-01-19 15:38:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesąmonė.Galiu virtuvėje rūkyti , tualete. Darbo nėra .
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (41)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų