Prokuroras ir jurbarkietės advokatas siekia, kad smurtavęs jaunuolis sėstų 5 metams

Dviejų instancijų teismų paliktas laisvėje, nepilnametės jurbarkietės sumušimu ir pasikėsinimu išžaginti kaltinamas kovinio sporto propaguotojas lengviau atsipūsti dar negali. Ir merginos advokatas, ir prokuroras skundžia nutartis Aukščiausiam Teismui ir reikalauja jaunuolį patupdyti už grotų. Prokurorai netiki, kad vaikinas gailisi nuoširdžiai, o merginos advokatas pasakoja, kad nukentėjusiajai prireikė veido-žandikaulių chirurgų pagalbos.

Klaipėdos prokurorai Lietuvos Aukščiausiajam Teismui skundžia uostamiesčio teismo sprendimą žiauriai sumuštos nepilnametės jurbarkietės byloje. Klaipėdos teisėjų kolegija pernai spalį nusprendė palikti galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, pagal kurį per neoficialų išleistuvių vakarėlį nepilnametę jurbarkietę sumušęs ir pasikėsinęs išžaginti kovinio sporto medalininkas liko laisvėje.

Jam paskirta bausmė – treji metai ir keturi mėnesiai kalėjimo, tačiau bausmė atidėta trejiems metams. Esą jaunuolis charakterizuojamas teigiamai, pasikeitė, neturi jokių neigiamo elgesio įpročių, nėra įtrauktas į vaikų rizikos grupę, turi teigiamą tėvų, buvusių Darbo partijos narių, pavyzdį. O nusikaltimą padarė girtas, gailisi. Tačiau prokurorai vaikino atgaila netiki. Mat tyrimo pradžioje, net tris mėnesius jis savo kaltę neigė ir prisipažino tik priremtas įrodymų.

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Merginą žiauriai sužalojusio jurbarkiškio teismas

„Prisipažinimas buvo ne savalaikis. O tas požymis, būtinas nustatyti atsakomybę lengvinančiai aplinkybei pripažinti ir nenuoširdus. Aš leidžiu sau pasakyti, kad netiesos sakymas proceso pradžioje tikrai negalėtų būti pripažintas nuoširdžiu elgesiu. Tai yra ir atsakomybę lengvinančia aplinkybe – prisipažinimu ir nuoširdžiu gailėjimusi“, – sako prokuroras Aurelijus Stanislovaitis.

Sprendimą Aukščiausiam Teismui skundžia ir merginos advokatas. Tiek jis, tiek prokurorai siekė, kad jaunuolis penkeriems metams realiai sėstų už grotų. Advokato teigimu, sužinojusi, kad jos skriaudikas liks laisvėje, jurbarkietė patyrė šoką.

REKLAMA

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Merginą pasikėsinęs išžaginti ir žiauriai sumušęs jurbarkietis

„Nes mano, kad jos interesai nebuvo tinkamai apginti“, – pasakoja nukentėjusiosios advokatas Mindaugas Vasiliauskas.

Tiesa, uostamiesčio teismas nusprendė, kad jurbarkiškis nukentėjusiai merginai turės atlyginti 10 000 eurų neturtinę žalą ir atmetė jaunuolio apeliacinį skundą, kuriuo jis prašė išteisinti dėl pasikėsinimo išžaginti. Be to, teismo sprendimu, jaunuolis privalės mokytis ir dirbti, nekeisti gyvenamosios vietos ir 12 mėnesių nevartoti alkoholio.

Teisėjų kolegija nurodė jurbarkiečiui metus lankyti elgesį keičiančias programas. Tačiau dalis tautos trokšta kraujo ir keršto nusikaltusiam jaunuoliui – mano, kad reikėtų jį ilgam įkišti į kalėjimą. Tiesa, taip galvoja ne visi. Kai kurie žmonės mano, kad kalėjimas vaikiną ne išauklės, o sugadins, o tokiu atveju ateityje nuo jo nukentės ir daugiau žmonių.:

„Kalėjimas neišauklėja niekaip. Dar kiti agresyvesni kai kas sugrįžta po to. Jie psichiškai palūžę yra.“

„Aš manau, kad turėtų tikrai gerą pamoką gauti ir mažiausiai 20 metų tai tikrai turėtų kalėti arba net iki gyvos galvos, nes toks poelgis yra nepateisinamas.“

„Ką padarei žmogus, tu turi atsakyti.“

Užpernai jam neatsidavusią paauglę kovinio sporto propaguotojas sumušė taip, kad jai lūžo žandikaulis. Pasak merginos advokato, mergina vis dar jaučia psichologines pasekmės – sapnuoja košmarus ir geria vaistus. Prireikė ir veido-žandikaulių chirurgų pagalbos.

„Mergina toliau gydosi, jai atliekamos dabar dantų implantavimo procedūros“, – teigia M. Vasiliauskas.

Advokato ir prokuroro skundai Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą pasieks jau pirmadienį, kada įvyks pirmasis posėdis dar neaišku, mat skundus gali atmesti bylų atrankos kolegija. Iki šiol nei jurbarkietę sumušęs jaunuolis, nei jo advokatas teismo posėdžiuose savo pozicijos nekomentuodavo. Viešai tai padaryti atsisakė ir dabar. Esą jų komentarai visuomenės požiūrio nepakeis. Vaikino advokatas tiesiog sako, kad pasitiki Lietuvos teismų sprendimais.


Rašyti komentarą...
T
Teisiesauga
2021-01-15 20:30:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mažiausiei 20 metu.... Ir nesvarbu kokio aukštumos tas zmogus. Ir jų pareigos. Visi vienodi.... Ir baudžia tegul vienodai pagal sryti.... Turtuolis ar varksas..... O turtuolių dar labiau. Kad per nelik protingas....
Atsakyti
0

L
Leo
2021-01-15 23:26:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokius tik linčiuoti!Lietuvos teisėsauga nulinė,supuvusi!!
Atsakyti
-1

x
xDDDD
2021-01-15 20:31:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ir nereikia, kad tokie keistų nuomone, o tiesiog atlaikyti skylėje, po ko susitvarkyti kaip su pasiutusiais šunimis. Vis pasireiškia lietuviškas valstietiškumas, o kas bus kai išeis, nieko tik švino gabaliukas dovanų.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų