Vilniuje aptikta ir išvežta bomba: ji kėlė rimtą pavojų 200-300 metrų spinduliu

Prie Vilniaus geležinkelio stoties rasta aviacinė bomba galėjo sunaikinti viską kelių šimtų metrų spinduliu, ji yra pavojinga ir iš kilometro, sako išminuotojai. Kariškiams pavojingąjį radinį pavyko išvežti prieš vidurnaktį, šįryt ji susprogdinta kariškių poligone.

Didžiulė aviacinė bomba buvo aptikta Geležinkelio gatvėje netoli stoties. Ji buvo iškasta leidžiant pamatus į gruntą: čia bus statomas gyvenamasis namas. Maždaug pusantro metro ilgio apie 60 centimetrų skersmens bomboje 125 kilogramai sprogmenų. Teko iš karto uždaryti eismą aplinkinėse gatvėse. Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas sako, kad tokia pavojinga ir už kilometro.

„Jei tokia bomba sprogtų grynai paviršiuje, jos naikinamasis poveikis ir skeveldrų skridimo nuotolis siektų beveik kilometrą. Apie 900, 800 metrų. Atsižvelgiant į bombos būklę, atsižvelgiant į tai, kad tam tikros galimybės leido, tas spindulys evakuacijos ir galimo pavojaus prieš atliekant papildomą žvalgybą, kai yra judinamas sprogmuo, buvo sumažintas iki 250 – 300 metrų“, – sako kuopos vadas kpt. Kazimiras Bogdanas.

(40 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Išvežama sunaikinti bomba

Tokio didelio sprogmens sprogdinti vietoje, mieste, negalima. Tačiau paprastai paimti ir išvežti irgi negali – buvo ruošiamasi sudėtingai neutralizavimo vietoje operacijai.

„Tokie sprogmenys, koks ten buvo, turi sprogdiklius, kurie apriboja transportavimo galimybes. Todėl mes ruošėmės pačiam blogiausiam scenarijui. Tačiau atvykus į vietą, dar kartą apžiūrėjus sprogmenį, papildomai identifikavus sprogdiklį pasitelkus personalą, kompetencijas, identifikavome, kad sprogmenį galim transportuoti“, – pasakoja K. Bogdanas.

Labai pasisekė, kad šalia nėra gyvenamųjų namų, todėl žmonių vakare ir neprireikė varyti į lauką. Tačiau prieš judinant sprogmenį teko uždaryti ir vieną didesnių Švitrigailos gatvę, buvo uždraustas eismas Naujiniinnkų tiltu per geležinkelį.

REKLAMA

Prie atitvertų kvartalų kilo sumaištis: kai kurie vairuotojai vis bandė prasmukti. Sustabdytas ir autobusų bei troleibusų eismas: vieni autobusai žmones vežė į oro uosto pusę per aplinkkelį. O štai kiti vairuotojai visiems keleiviams liepė išlipti. Nebuvo leidžiama eiti ir pėstiesiems: namo einantiems žmonėms teko daryti didžiulius lankus. Buvo ruošiamasi, kad išminavimo darbai užtruks iki ryto.

Visgi dar prieš vidurnaktį kolona pajudėjo ir sunkvežimis išveža bomba: išminuotojai ją saugu vežti į poligoną, o ryte prašvitus ten bomba susprogdinta.


Rašyti komentarą...
b
bomberisas
2020-05-06 19:15:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
odabar seime padeta bomba
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų