išminuotojai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „išminuotojai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „išminuotojai“.

Šakių ir Šilutės rajonuose rasta sprogmenų

Šakių ir Šilutės rajonuose praėjusią parą rasta sprogmenų, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). Anot PAGD, 8 val. 1 min. pranešta, kad Šakių rajone, Veršių kaime, Šakių gatvėje, įvestas planas „Skydas“. Ugniagesiai budėjo įvykio vietoje, kol atvykę išminuotojai surastą minosvaidžio miną sunaikino radimo vietoje. PAGD duomenimis, 15 val. 52 min. gautas pranešimas, kad Šilutės rajone, Kavolių kaime, miške, rastas sprogmuo.
Kriminalai 2024-04-29

Radiniai Lietuvos žemėje stebina žmones: kviečia specialistus

Pavasario pradžią Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (PJVIB) išminuotojams žymi ne tik vis labiau šylantys orai, bet ir kasdien augantis pranešimų apie gyventojų rastus sprogmenis skaičius. Jei kitais metų laikais kariai neutralizuoti sprogmenų vyksta vidutiniškai 3 kartus per dieną, tai pavasarį tokių operacijų skaičius išauga iki 10 ir daugiau, rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime.
2024-03-25

Dėl įtartino radinio Vilniaus senamiestyje prie Rumunijos ambasados ant kojų sukeltos specialiosios tarnybos

Penktadienį po vidurdienio prie Rumunijos ambasados Vilniaus senamiestyje buvo aptiktas įtartinas lagaminas. 14.12 val. policijai paskambino ambasados darbuotojas, jis prašė policijos apžiūrėti radinį. Atvažiavus patruliams buvo įvestas „Skydas“, į Gaono gatvę iškviesti antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ specialistai. Pavakare „Skydas“ atšauktas. Nuogąstavimai nepasitvirtino: pavojingų daiktų lagamine „Aro“ išminuotojai nerado. Viduje buvo tik drabužiai.
Kriminalai 2023-12-22

Išminuotojai Ukrainoje dirba ir netekę galūnių: „Kažkas turi atlikti šį darbą“

Po rusų okupacijos Ukrainos žemės nusėtos minomis. Laukus nuolat šukuoja sapieriai, arba kitaip – sprogmenų inžinieriai. Vis daugiau tokios profesijos atstovų dirba su nutrauktomis galūnėmis. Specialistų nebeužtenka, nes darbų apimtys – milžiniškos. Jau kelis dešimtmečius ūkininkas Genadijus kasmet nuima dosnų derlių savo 11 hektarų žemės ūkyje. Į Charkivą jis nuolat veždavo kopūstus, burokėlius, pomidorus, agurkus ir kitas daržoves.

Šalia Trakų pilies rastas ne sprogmuo, planas „Skydas“ atšauktas

Penktadienį šalia Trakų pilies rastas įtartinas daiktas buvo galvutė nuo statybinės vibroplokštės, nustatė kariuomenės išminuotojai. Ryte radus į sprogmenį panašų daiktą, buvo įvestas saugumo užtikrinimo priemonių planas „Skydas“, iškviesti išminuotojai, žmonių evakuacija nebuvo vykdoma, BNS pranešė policija. „12 valandą 25 minutės planas „Skydas“ atšauktas“, – BNS sakė  Vilniaus apskrities policijos atstovė Loreta Kairienė. 9.55 val.
Aktualijos 2023-11-17

Inžinerijos bataliono narai-išminuotojai Vengrijoje treniravosi neutralizuoti sprogmenis

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai pratybose Vengrijoje treniravosi atlikti objektų bei standartinių sprogmenų žvalgybą ir neutralizavimą po vandeniu itin sudėtingomis sąlygomis.

Vilkaviškio rajone aptiktas sprogmuo

Vilkaviškio rajone aptiktą sprogmenį išminuotojai sunaikino.  Policija nurodė, kad penktadienį 18 val. 51 min. Klausučių seniūnijos Daržininkų kaime rastas sprogmuo. Buvo įvestas planas „Skydas“. Budėta, kol atvyko išminuotojai.  Rastą 82 mm minosvaidžio miną jie išsivežė į karjerą susprogdinti.

Dėl Rūdninkų poligono plėtros kariuomenės išminuotojams pernai darbo išaugo keliskart

Dėl Rūdninkų poligono plėtros Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (PJVIB) kariams pernai darbo išaugo keliskart, pranešė kariuomenė. Ketvirtadienį išplatintame pranešime nurodoma, kad sprogmenų paieškos bei neutralizavimo darbai pernai vyko itin dideliu intensyvumu: nors šiek tiek sumažėjo neplaninių operacijų, keliolika kartų išaugo planinių operacijų apimtys.
Aktualijos 2023-01-12

Kazlų Rūdos „Maximos“ pastate išminuotojai sprogmenų nerado, veikla bus atnaujinta

Išminuotojams neradus pavojingų daiktų sprogimo nuniokotame Kazlų Rūdos prekybos centro „Maxima“ pastate, jo veikla bus atnaujinta. Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas Aras Grabauskas BNS pirmadienį pavakare patvirtino, kad sprogmenų ar pavojingų daiktų patalpose per patikrą rasta nebuvo.

Marijampolietė lagamine rado į granatą panašų daiktą

Marijampolietei lagamine radus į granatą panašų daiktą, į jos butą buvo iškviestos specialiosios tarnybos. „Buvo rasta mokomoji granata su mokomuoju sprogdikliu, ji nepavojinga. Ji sovietinių laikų“, – BNS penktadienį sakė Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas Viktoras Grabauskas.   Ketvirtadienį, 14 val. 32 min., buvo pranešta, kad Draugystės gatvės gyventoja savo lagamine aptiko įtartiną daiktą.
Kriminalai 2022-09-30
REKLAMA
REKLAMA

Sujudimas Vilniuje: moteris pievelėje rado įtartiną lagaminą, iškviesti „Aro“ išminuotojai

Ketvirtadienį Vilniuje dėl įtartino viešoje vietoje rasto lagamino buvo iškviesti Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai. Rinktinės gatvėje, ties 21 numeriu pažymėtu pastatu, šunį vedžiojusi 29 metų moteris rado įtartiną lagaminą. Metalinis lagaminas gulėjo ant žolės. Apie radinį ji policijai pranešė 13.56 val. Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja BNS sakė, kad 14.14 val.

Baltijos šalys, Lenkija ragina ES institucijas telkti išminuotojų misiją Ukrainoje

Baltijos šalių ir Lenkijos vidaus reikalų ministrai ragina Europos Sąjungos (ES) institucijas koordinuoti paramos teikimą Ukrainos išminavimo darbams bei finansuoti juos ES lėšomis.
2022-05-13

Radinį sudegusiame name Radviliškio rajone išsivežė „Aro“ išminuotojai

Radviliškio rajone gesinant gaisrą apleistame pastate buvo rasti karo laikų sprogmenys. Prieš pat vidurnaktį antradienį buvo pranešta apie gaisrą Šiaulėnų seniūnijoje, Pašušvio kaime, Dvaro gatvėje. Atvykus ugniagesiams, vieno aukšto medinis namas degė atvira liepsna, stogas buvo nudegęs ir sukritęs į namo vidų, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Kaip skelbė BNS, per gaisrą nudegė pastato stogas, sudegė perdanga, išdegė visas namo vidus.
Kriminalai 2022-01-13

Rekonstruojant Klaipėdos uosto krantinę – dar daugiau sprogmenų: prireikė net kariuomenės

Sausio 3 d. pavakarę Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komandos narai-išminuotojai, vykdydami rekonstruojamos Klaipėdos uosto krantinės povandeninės dalies žvalgybos užduotį, 4 metrų gylyje aptiko du II-ojo pasaulinio karo laikų 105 mm artilerijos sviedinius ir artilerinio sviedinio sprogdiklį. Buvo aktyvuotas planas „Skydas“, ištrauktų sprogmenų laikiną saugojimą vietoje perėmė policijos pareigūnai.
Aktualijos 2022-01-04

Šakių rajone daržovių rūšiavimo sandėlyje rasta granata

Šakių rajone esančiame daržovių rūšiavimo sandėlyje buvo rasta rankinė granata, ją sunaikino Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai.  Pirmadienio vakarą, po 18 val., į Kriūkų seniūnijoje esantį Jokūbonių kaimą buvo iškviestos specialiosios tarnybos. Kaip skelbia ugniagesiai, policija įvedė planą „Skydas“, kai daržovių rūšiavimo sandėlyje ant rūšiavimo linijos buvo rasta rankinė granata.
Kriminalai 2021-08-03

Išminuotojai iš muziejaus Klaipėdoje išsivežė sprogmenų

Antradienį į muziejų Klaipėdoje kviesti išminuotojai, jie išsivežė sprogmenų, pranešė Policijos departamentas. Pirminiais duomenimis, apie 15 val. 20 min. Pilies gatvėje esančiame muziejuje patikrinimo metu rastas karo laikų artilerijos sviedinys ir dvi rankinės granatos. Įvestas planas „Skydas“. Sprogmenis išsivežė Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai.
Kriminalai 2021-05-12

Į sodybą Vilniaus rajone skubėjo policija ir išminuotojai

Aplinkosaugininkai sodyboje Vilniaus regione sekmadienį rado tinklą ir granatsvaidžio šaudmenį.  Kaip pranešė Aplinkos apsaugos departamentas, reidą priskirtoje teritorijoje atliekantys pareigūnai vienoje iš sodybų, ant ūkinio pastato sienos, pastebėjo tinklą.  Patikrinus teritoriją joje rastas 11 metrų ilgio ir pusantro metro aukščio tinklą bei rusiško granatsvaidžio RPG šaudmuo.  Į įvykio vietą iškviesta policija ir išminuotojai.

Į nuotekų valymo įrenginį, manoma, su cisterna, pateko mina

Antradienį į Šakių rajono Valių kaime esančius nuotekų valymo įrenginius, kaip įtariama, su cisterna, buvo atgabenta mina, ją sunaikino kariuomenės išminuotojai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, jog 16.25 val. buvo gautas pranešimas apie nuotekų valymo įrenginiuose rastą sprogmenį, įvestas planas „Skydas“. Marijampolės apskrities policijos atstovas Renatas Siaurusaitis BNS sakė, jog sprogmuo, kaip manoma, į valymo įrenginius atkeliavo su nuotekų cisterna.
Kriminalai 2020-10-28

Rastos pavojingos bombos: specialistai aiškina – jos galėtų padegti visą Kauno mikrorajoną

Į Bakanausko gatvės mišką nukenksminti pavojingų bombų išminuotojai skuba jau 3 kartą per mėnesį. Upelis vis atidengia naujus ir vis pavojingesnius sprogmenis. Šį kartą rasta ketvirtį tonos sverianti pavojinga padegamoji aviacinė bomba, galinti padegti visą mikrorajoną Be kita ko, taip pat buvo surasta mažesnių sprogmenų pilna 50 kilogramų bomba.  Policijos pareigūnams ir vėl tenka stabdyti eismą Bakanausko gatvėje.
Aktualijos 2020-07-17

Vilniaus Vitebsko g. rastas sprogmuo, dirba išminuotojai

Ketvirtadienį Vilniuje, Vitebsko gatvėje, po maždaug valandos nuo įvedimo atšauktas planas „Skydas“, įvestas po to, kai atliekant kasimo darbus rastas į sprogmenį panašus metalinis daiktas. Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, į sprogmenį panašus daiktas buvo rastas 13.14 val. Vitebsko g. 21.  13.38 val. įvykio vietoje įvestas planas „Skydas“. Pasak apskrities policijos, planas „Skydas“ buvo atšauktas 14.40 val., kai nustatyta, kad informacija dėl sprogmens nepasitvirtino.
Kriminalai 2020-06-11

Vilniuje aptikta ir išvežta bomba: ji kėlė rimtą pavojų 200-300 metrų spinduliu

Prie Vilniaus geležinkelio stoties rasta aviacinė bomba galėjo sunaikinti viską kelių šimtų metrų spinduliu, ji yra pavojinga ir iš kilometro, sako išminuotojai. Kariškiams pavojingąjį radinį pavyko išvežti prieš vidurnaktį, šįryt ji susprogdinta kariškių poligone. Didžiulė aviacinė bomba buvo aptikta Geležinkelio gatvėje netoli stoties. Ji buvo iškasta leidžiant pamatus į gruntą: čia bus statomas gyvenamasis namas.

Vilniuje rastą didžiulę bombą pavyko nukenksminti

Vilniuje Geležinkelio gatvėje rasta bomba sėkmingai nukenksminta ir išvežta. Šiek tiek po 23 val. išminuotojai su policijos, medikų ir ugniagesių palyda pavojingą radinį išvežė į Pabradės poligoną. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Kazimiras Bogdanas BNS sakė, kad statybvietėje netoli geležinkelio buvo rasta aviacinė bomba ST-250, turinti 125 kilogramus sprogmenų. „Bombos vieta prie pat geležinkelio, taip pat gausiai įvairių komunikacijų.

Namo pamatus tvarkęs vyras atkasė sprogmenį: paaiškėjo, kad aplink jų – tūkstančiai

Jau trečia para prie Skaudvilės pluša išminuotojai. Namo pamatus tvarkęs ūkininkas po pat slenksčiu atkasė sprogmenį, o paaiškėjo, kad čia jų tūkstančiai. Tad vyrui sustojo ūkio darbai, o kariams teko darbuotis tarsi archeologams. Reportaže ir unikalūs kadrai iš sprogdinimų, kuriuos užfiksavo ir kariai, ir mūsų žurnalistai. Ūkininko Algimanto Janušo kiemą po dviejų dienų intensyvaus darbo išminuotojai nuklojo sprogmenimis.

Netikėtas išminuotojų radinys Tauragės rajone: daugiau nei 2 tūkst. karo laikų sprogmenų

Savaitgalį Tauragės rajono Vilnalių kaime išminuotojai aptiko daugiau nei 2 tūkst. Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmenų.  Pasak Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vado kapitono Kazimiro Bogdano, pirmuosius sprogmenis išminuotojai rado šeštadienį, tačiau dėl tamsos negalėjo tęsti darbų.  „Radome du konteinerius, bet dėl tamsos negalėjome tęsti operacijos.
Kriminalai 2020-04-27

Per savaitgalį išminuotojai neutralizavo daugiau kaip 300 sprogmenų

Per savaitgalį Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai sulaukė 26 iškvietimų dėl rastų sprogmenų ir neutralizavo 341 amunicijos vienetą. Krašto apsaugos ministerija (KAM) pranešė, kad Tauragės rajono Vilnalių kaime buvo rasta kasetinė aviacinė bomba AV-250, kurią sudaro 257 mažo kalibro aviacinės bombos SD 1. Visas šias bombas išminuotojai neutralizavo Viešvilės karjere.

Kaune į iškvietimą lėkė išminuotojai: ant namo stogo pastebėjo įtartiną dėžę

Penktadienį, apie 16 val., Kauno apskrities vyriausiojo policijos gavo pranešimą, kad Kaune, Romuvos g., ant namo stogo pastebėtą įtartina dėže, iš kurios kyšo laidai. Patikrinimo metu sprogmenų nerasta. Paaiškėjo, kad tai galėjo būti meteorologinė stotelė.
Kriminalai 2020-03-07

Vilniuje kasant žemę rasta mina: įvestas planas „Skydas“

Pirmadienį, apie 13.30 val. Vilniuje rastas sprogmuo. Įvestas planas „Skydas“. Pranešta, kad Liepkalnio ir Žirnių gatvių sankryžoje, prie „Barduvos“ pastato, kasant žemę ekskavatoriumi rasta mina. Nedelsiant įvestas planas „Skydas“. Gatvių sankryžoje vykdomi gatvės rekonstrukcijos darbai. Eismas apsunkintas. Vairuotojai raginami rinktis kitą maršrutą. Įvykio vietoje dirba tarnybos.
Kriminalai 2019-12-16

Vilniuje ruošiamasi sprogmens neutralizavimui: uždaromos gatvės ir evakuojami žmonės

Rugsėjo 18 d. apie 16:30 val. Vilniuje, Kapsų g. 11, statybvietėje, atliekant kasimo darbus, rastas karo laikų aviacinis sprogmuo apie 100 kg. Ketvirtadienį apie 9 val. sprogmuo bus neutralizuojamas. Bus uždaryta sostinės Kapsų g. ir dalis Kaminkelio g. bei evakuojami aplinkinių namų gyventojai. Trečiadienį, maždaug 16:50 val., tik radus sprogmenį buvo įvestas planas „Skydas". Vilniuje ketvirtadienio rytą rastas sprogmuo neutralizuotas, jis kraunamas išvežti.
Kriminalai 2019-09-19

Kaune rasta sprogmenų – iš gyvenamųjų namų evakuojami žmonės

Penktadienį Romainių mikrorajone Kaune rasta sprogmenų, evakuoti aplinkinių namų gyventojai. Kaip pranešė Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, sprogmenų rasta Eidintų gatvėje. Netoliese sprogmenų radimo vietos yra gyvenamieji namai. Laukiama atvykstančių išminuotojų.
Kriminalai 2019-07-12

Vilniaus senamiestyje įvestas planas „Skydas"

Ketvirtadienio rytą Vilniaus senamiestyje aptiktas sprogmuo, informuoja Vilniaus pareigūnai. Statybvietėje, Vingrių gatvėje, darbininkai iškasė miną. Pirminiais duomenimis – tai prieštankinė mina. Įvykio vietoje įvestas planas „Skydas". Iškviesti ir išminuotojai.
Kriminalai 2019-05-16

Svarbioje Vilniaus sankryžoje – išminuotojų operacija: aplenkite šią vietą

Vilniuje, judroje sankryžoje prieš vidurdienį, atliekant kelio tiesimo darbus, aptiktas sprogmuo. 11.02 val. sostinėje, Geležinio Vilko ir Žalgirio gatvių sankryžoje kasant griovį aptiktas karo laikų artilerijos sprogmuo. Radinys, pirminiais duomenimis, yra 40 centimetrų ilgio ir 10 centimetrų skersmens.  Įvykio vietoje 11.15 įvestas planas "Skydas". Į įvykio vietą iškviesti KAM išminuotojai. Bus laukiama išminuotojų iš Kauno, tad operacija gali užsitęsti dar ne vieną valandą.
Aktualijos 2018-04-16

Į Smiltynę skubėjo išminuotojai

Ketvirtadienį Smiltynėje rastas sprogmuo, jį sunaikinti išsivežė išminuotojai. Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės pareigūnai iš Klaipėdos policijos gavo pranešimą apie Smiltynėje, netoli Naujosios perkėlos, rastą, kaip manyta, sprogmenį. Informaciją gavę Neringos užkardos pasieniečiai nuvyko į įvykio vietą, kur įsitikino, jog rastas artilerijos sviedinys.
Kriminalai 2018-01-05

Kaune radinys po balkono ant kojų sukėlė išminuotojus

Antradienį 18 val. 53 min. Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Kaune, Ukmergės g. 29 rastas galimai karo laikų sprogmuo, įvestas planas „Skydas“. Į įvykio vietą išsiųstos Kauno APGV pajėgos.
Kriminalai 2016-03-08

Kariuomenės išminuotojai pernai neutralizavo beveik 3 tūkst. sprogmenų

Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai suskaičiavo praėjusių metų „derlių“ - per metus iš viso neutralizuoti beveik 3267 įvairaus kalibro standartiniai sprogstamieji užtaisai (SSU), neįskaitant šovinių, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM). 2015 metais inžinerijos bataliono kariai išminuotojai į operatyvinius iškvietimus vyko net 1180 kartų.
Aktualijos 2016-01-02

Vilniuje išminuotojai neutralizavo aviacinę bombą

Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai penktadienį Vilniuje ėmėsi neutralizuoti ketvirtadienį Panerių gatvėje rastą aviacinę bombą. (Atnaujinta 12.24) Lietuvos kariuomenės gen. J. Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai sėkmingai pašalino bombos sprogdiklį ir nukenksmintą sprogmenį išvežė į Pabradės poligoną sunaikinimui.
Aktualijos 2015-12-18

Kariai išminuotojai planinės operacijos metu Zarasų rajone sunaikino 2,5 tūkst. sprogmenų

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai rugpjūčio–lapkričio mėnesiais vykdė planinį standartinių sprogmenų neutralizavimą Turmanto miestelyje (Zarasų r.). Operacija įvykdyta sėkmingai – sprogmenimis užterštos vietovės plote rasta beveik 2,5 tūkst. įvairių sprogmenų. Visi rasti pavojingi sprogmenys buvo sunaikinti.
Aktualijos 2015-11-18

Šilutėje specialiąsias tarnybas ant kojų sukėlė rasta sprogmuo

Vieno Šilutės penkiaaukščio namo gyventojus ir išminuotojus ant kojų sukėlė rastas didelis sprogmuo. Jį namo rūsyje aptiko naujakurys, nuėjęs ten pasidėti bulves. Šiandien vakarop ugniagesiai, policija ir greitoji pagalba skubėjo į Šilutėje esančią Melioratorių alėją. Viename šios gatvės daugiabučių aptiktas didelis sprogmuo. Jį pastebėjo naujas namo gyventojas, panoręs į rūsį nusinešti rudens gėrybių. Žmogus iškvietė policiją, o pareigūnai – išminuotojus.
Kriminalai 2015-10-11

Kariuomenės išminuotojų radinys - per 200 vienetų Pirmojo pasaulinio karo granatų

Rugjūčio 12 d. Lietuvos kariuomenės J. Viktkaus inžinerijos bataliono kariai, vykdydami planinio išminavimo darbus Zarasų rajone, Turmanto seniūnijoje, aptiko didelį kiekį nesprogusių standartinių sprogmenų – daugiau nei 200 vnt. Pirmojo pasaulinio karo granatų. Operaciją kariai tęsia toliau. Inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos padaliniai yra paskirstyti po visą Lietuvos teritoriją ir yra dislokuoti Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Klaipėdoje ir Tauragėje.
Kriminalai 2015-08-12

Dėl guminės kriaušės su gyvsidabriu Vilniuje ant kojų sukelti ir „Aro“ išminuotojai

Vilniaus senamiestyje pirmadienį po pietų buvo rasta neaiškus daiktas su sunkiu skysčiu. Į Maironio gatvę pirmiausiai buvo iškviesti ugniagesiai. Įtartiną guminį daiktą kieme priešais Dievo Motinos ėmimo į dangų stačiatikių katedrą rado kieme tvarkydamasis vilnietis. Ugniagesiai iškvietė antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnus. Kviesti išminuotojus jiems priklauso pagal panašių incidentų likvidavimo planą, kai kyla menkiausias įtarimas dėl sprogmenų.
Kriminalai 2015-06-29

Vilniuje gautas pranešimas apie psichiatrijos ligoninėje padėtą bombą

Sekmadienį, 11 val. 57 min. Vilniaus BPC gautas neprisistačiusio asmens pranešimas, kad Psichiatrijos ligoninės (Vilnius, Parko g.) vaikų ir paauglių skyriuje padėta bomba, kuri po 3 val. sprogs. Išminuotojams patikrinus patalpas, sprogmenų nerasta.
Kriminalai 2015-03-30

Pagėgiuose neutralizuotos dvi Antrojo pasaulinio karo aviacinės bombos

Pirmadienį Lietuvos kariuomenės išminuotojai Pagėgiuose neutralizavo dvi Antrojo pasaulinio karo vokiškas aviacines bombas SC- 250. Po 250 kilogramų sveriančios bombos, kuriose iš viso buvo apie 240 kilogramų sprogstamosios medžiagos, buvo rastos Pagėgių savivaldybėje po geležinkelio tiltu ties Panemunės kaimu.
Kriminalai 2015-03-03

Alytaus r. rastas sprogmuo

 2014-10-10, 12.11 val., Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriuje gautas BPC centro pranešimas apie tai, kad Alytaus r. sav., vyriškis vykdydamas žemės ūkio darbus (ardamas) rado daiktą panašų į sprogmenį. Surastas sprogmuo išminuotojų sunaikintas vietoje.
Kriminalai 2014-10-11

Lietuvos kariuomenės išminuotojai sunaikino jau tūkstantąjį sprogmenį šiais metais

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai rugsėjo pradžioje jau pagerino pastarųjų penkerių penkių metų nesprogusių standartinių sprogstamųjų užtaisų neutralizavimo vidurkį. Apytiksliai per metus kariuomenės išminuotojai surasdavo ir sunaikindavo iki 1 tūkst. įvairių sprogstamųjų užtaisų, tačiau jau šiemet rugpjūčio 27 d. kariuomenės išminuotojai sunaikino tūkstantąjį sprogmenį, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai.
Lietuva 2014-09-05

Radviliškio rajone vėl prireikė plano „Skydas“

Nebe pirmą kartą Radviliškio rajone prireikia skelbti planą „Skydas“ ir kviesti išminuotojus. Ketvirtadienį, apie 12.30 val. ant kojų vėl buvo sukelti pareigūnai. Radviliškio rajone, Šiaulėnų seniūnijoje, Mantviliškių kaime buvo gautas pranešimas iš policijos, kad paskelbtas planas ,,Skydas“. Rasta aviacinė bomba FAB-50, kuri buvo sunaikinta Stalmokų karjere.
Kriminalai 2014-08-22

Neatsargus elgesys su sprogmenimis – lyg rusiškos ruletės žaidimas

Neseniai Lietuvos gyventojus sukrėtė įvykis Kelmės rajone, kai miške, leidžiant iš beržo sulą, nugriaudėjo sprogimas, kuris nusinešė vyro gyvybę ir sunkiai traumavo jo dukrą. Sprogo nuo antrojo pasaulinio karo likęs sprogmuo, kurį, radę laukuose, prie palaukėje esančio beržo nutempė vietos gyventojai. Apie tai, kad aptiktas mirtinai pavojingas sprogmuo, niekam nebuvo pranešta. Tikėtina, kad atėjęs leisti sulos vyriškis pajudino ar užkliudė prie beržo pastatytą sprogmenį ir jis driokstelėjo.
Kriminalai 2014-04-03

Pranešęs apie sprogmenį vaikas paralyžiavo Šiaulių „Akropolio" darbą

Ketvirtadienį vakare  į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs vaikas pranešė, kad Šiauliuose, požeminėje „Akropolio“ automobilių aikštelėje yra sprogmuo, nusijuokė ir nutraukė pokalbį. BPC darbuotojai bandė prisiskambinti, tačiau pranešėjo telefonas buvo išjungtas. Nors tikėtina, kad pranešimas melagingas, darbuotojai priversti elgtis pagal instrukciją. Iškviesti išminuotojus ir neleisti žmonių į automobilių stovėjimo aikštelę.
Kriminalai 2014-03-20

Policija pataria: kaip elgtis esant sprogimo grėsmei?

Pavasarį vis daugiau žemės ūkio technikos išvažiuoja dirbti laukų, tvarkoma aplinka ar seni pastatai, vykdomi statybos darbai. Šių darbų metu gali būti rasti įtartini daiktai ar sprogmenys. Kad neįvyktų sprogimas ir būtų išvengta aukų, būtina tinkamai elgtis ir apie rastus įtartinus daiktus pranešti policijai. Kaip elgtis radus įtartiną daiktą ar sprogmenį Nelieskite ir neardykite įtartino daikto ar sprogmens. Įsidėmėkite – kol jūs nepaliesite sprogmens, greičiausiai jis nesprogs.
Kriminalai 2014-03-13

Lietuvos kariuomenės išminuotojai: nuo metų pradžios – 500 operacijų, sunaikinta apie 1100 sprogmenų

Nuo metų pradžios Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai atliko daugiau nei 500 sprogmenų neutralizavimo operacijų. Jų metu išminuotojai sunaikino maždaug 1,1 tūkst. įvairaus tipo standartinių sprogstamųjų užtaisų – artilerijos sviedinių, aviacinių bombų, minosvaidžio, priešpėstinių, prieštankinių minų, šovinių, rankinių granatų ir apie 11 tūkst. įvairaus kalibro šaudmenų, likusių šalies teritorijoje nuo Pirmojo, Antrojo pasaulinių karų ir Sovietų okupacijos.
Kriminalai 2013-08-05

Kariuomenės išminuotojai sunaikino Senosios Varėnos mokyklos sienoje įmūrytą sprogmenį

Kovo 28 d. Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai sunaikino iš Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio mokyklos sienos išimtą sprogmenį. Kariuomenės sprogmenų neutralizavimo grupės kariai identifikavo, kad 5 metrų aukštyje įmūrytas sprogmuo – Pirmojo pasaulinio karo 6 colių artilerijos sviedinys rašoma pranešime spaudai. Apie aptiktą daiktą, panašų į sprogmenį pranešė žurnalistas, fotografavęs senus pastatus ir pastebėjęs vieno jų sienoje išsikišusio sviedinio kontūrus.
Lietuva 2013-03-28

Radinys namo kieme – artilerijos sviedinys

Penktadienio vakarą Švenčionių rajono policija skubėjo į Švenčionėlius, kur namo kieme rastas 105 mm artilerijos sviedinys. Evakavus gyventojus, išminuotojai išsivežė sprogmenį sunaikinti. Pareigūnai išsiaiškino, kad prie namo, esančio Klevų gatvėje, sviedinį atnešė 18 metų E.G. Jis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.
Į viršų