REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto savivaldybė jau nuo birželio pirmosios uždraudžia elektrinius paspirtukus, tiesa, ne visur, o tik dalyje miesto gatvių. Sostinės širdyje atsiras kelio ženklai, kurie draus eismą. Į numatytas gatves gyventojai su išsinuomotais elektriniais paspirtukais iš viso negalės įvažiuoti, nes transporto priemonė tiesiog pati sustos, o nuosavų paspirtukų savininkai įvažiavę rizikuos gauti baudą.

Vilniaus miesto savivaldybė jau nuo birželio pirmosios uždraudžia elektrinius paspirtukus, tiesa, ne visur, o tik dalyje miesto gatvių. Sostinės širdyje atsiras kelio ženklai, kurie draus eismą. Į numatytas gatves gyventojai su išsinuomotais elektriniais paspirtukais iš viso negalės įvažiuoti, nes transporto priemonė tiesiog pati sustos, o nuosavų paspirtukų savininkai įvažiavę rizikuos gauti baudą.

REKLAMA

Kol sostinėje miestą prižiūrinčios įmonės pjauna medžius, fone matosi elektrinis paspirtukas, kuriuo važiuoja du žmonės. Ši kelionė baigiasi nelaimingai, paspirtuko vairuotojas praranda kontrolę ir kartu su keleive tėškiasi į šaligatvį.

Nors šio įvykio metu sudėtingų traumų pavyko išvengti, pasak Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės medikų, taip pasiseka toli gražu ne visada, skubios pagalbos prireikia vis didesniam skaičiui paspirtukininkų.

REKLAMA
REKLAMA

„Realiai praeitų metų statistika buvo 600 ir su gerokai daugiau lūžių nei pačių pacientų, šiemet dar neturim galutinės sezono suvestinės, bet aš manau, kad tuos 600 mes turėtumėm perlipti tikrai. <...> Gali būti nuo elementarių sumušimų iki dauginių kaulų lūžių“, – teigė skubios pagalbos skyriaus vedėjas Paulius Uksas.

REKLAMA

Traumų sąrašas įspūdingas: dubens, dilbio kaulų, dauginiai šonkaulių lūžiai, plaučių pažeidimai, galvos traumos. Naujoji sostinės valdžia bando spręsti problemas. Rodo kelio ženklą, kuris stovės sostinės centre. Mat nuo birželio trijose gatvėse bus draudžiamas ir elektrinių paspirtukų, ir dviračių eismas.

„Tvarka turi būti įvesta. Ką mes pastebėjome, pagrindinius dalykus. Tai yra greitis ten, kur vyksta intensyvus pėsčiųjų eismas, tikrai yra dideli skaičiai sužalojimų tiek paspirtukininkų, tiek pėsčiųjų“, – teigia Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Jei gyventojas į draudžiamą teritoriją bandys įvažiuoti su išnuomotu paspirtuku, transporto priemonė tokioje vietoje tiesiog sustos. Jei žmogus važiuos nuosavu paspirtuku ar dviračiu ir įklius pareigūnams, pasak policijos, gali tekti susimokėti baudą nuo 20-ies iki 40-ies eurų. Tiesa, savivaldybė tikisi, kad žmonių bausti neprireiks.

„Visų pirma, informuosime. Jeigu matysime, kad yra kritinis variantas, tada jau šnekėsimės su policija, kad padėtų mums tą tvarką įvedinėti“, – tvirtina A. Bužinskas.

Štai, kaip tai vertina gyventojai:

„Puiki idėja. Palangoje neleidžia važiuoti, o kodėl čia leisti?“

„Pozityviai vertinu, jeigu bus uždrausta, nes tai yra pavojinga tiek pėstiesiems, tiek keleiviams, tiek pačiam paspirtuko vairuotojui.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yra tekę būti beveik nudaužtam paspirtuko, tai gal ir bus šiek tiek saugiau.“

„Aš pritarčiau, kartais jaučiuosi nesaugi, kai pėsčiųjų take turi dairytis taip, kaip gatvėje.“

Savivaldybė taip pat planuoja įrengti šimtus specialių stovėjimo vietų paspirtukams.

„Tikrai bardakas iš parkingo pusės: yra paliekami ant pėsčiųjų takų, ant dviračių takų“, – kalba A. Bužinskas.

Tiesa, yra organizacijų, kurios mano, kad naujoji Vilniaus valdžia per daug sau leidžia: savo sprendimų nederina su gyventojais, kitomis institucijomis.

„Demokratija šitame mieste yra žuvusi, nesitariama su visuomeninėmis organizacijomis, su pačių įkurtomis komisijomis, kurios yra skirtos eismo organizavimui, viską administracija sprendžia. <...> Uždrausti dviračių eismą Vilniaus gatvėje yra siaubingas sprendimas, nes šita gatvė tiek Vilniaus bendrajame plane yra, tiek dviračių takų specialiajame plane yra įrašyta kaip magistralinė gatvė, neparinkus jokios alternatyvos, nepakeitus plano, pasakyti, kad mes šitos plano nesilaikysim, tai neatrodo kaip tvarus sprendimas“, – teigia Lietuvos pėsčiųjų asociacijos vadovas Eduardas Krisčiūnas.

REKLAMA

Pėsčiųjų asociacijos vadovas mano, kad Vilniui tiesiog būtų užtekę griežčiau riboti verslą, kuris užsiima paspirtukų nuoma mieste.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat žeria kritiką Seimui, kuris svarsto uždrausti elektriniams paspirtukais važiuoti šaligatviais, išskyrus tuos šaligatvius, kuriuose specialiu ženklinimu bus atriboti pėsčiųjų ir elektrinių paspirtukų vairuotojų srautai.

„Miestas turės pasidarbuoti su teptuku, sužymėti ant šaligatvių kaip senais gerais laikais, kur gali važiuoti dviračiai ir kur paspirtukai ir maždaug 1350 km šaligatvių sužymėjimas, kur nėra takų, mums kainuotų apie du su puse milijono eurų. Tai manom, kad būtų vienas kvailesnių biudžeto panaudojimo lėšų“, – kalba A. Bužinskas.

REKLAMA

Policija priduria, kad kasmet elektrinių paspirtukų vairuotojai Lietuvoje sudalyvauja šimtuose eismo įvykių. Šiemet nelaimių netrūksta.

„Jau esame iki gegužės 15-os užfiksavę 53 eismo įvykius, kurių metu buvo sužeisti 54 asmenys ir vienam elektrinio paspirtuko vairuotojui susidūrus su automobiliu, šitas įvykis baigėsi labai lemtingai ir žmogus po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė“, – teigia kelių policijos tarnybos atstovė spaudai Jorūnė Liutkienė.

Pasak policijos ir medikų, paspirtukininkai per dažnai važinėjasi girti, retai dėvi šalmus, kitas apsaugos priemones, mėgsta viršyti greitį, ignoruoja kelių eismo taisykles.

tv3.lt

Jiems eismo taisyklės negalioja. Lekia, kai kurie ir po mašinomis palenda.. Aišku dažniausiai lieka automobilio vairuotojas kaltas.. Dviratuko ir paspirtuko motyvas- jeigu nulipinės prie kiekvienos sankryžos- kelionė užsitęs... Nu sėkmės kamikadzės... anksčiau ar vėliau numušti būsit...
Paspirtukais važinėja visokie užguiti žmonės, kuriuos gyvenime kas nors aplenkia arba išnaudoja. Tada užlipę ant paspirtuko jie atsigriebia, pralekia su vėjeliu, pabūna pirmi nors dviračių take. Sunkiai einantys storuliai, maži vyručiai trumpom kojytėm, uždari sociopatai. Ta grėsminga sustingusio, bejausmio paspirtukininko poza labai daug pasako, kas jie yra. Traumas patiria dėl to, kad įtemptais raumenim reikia stovėti, todėl kai krenta, viskas būna daug skausmingiau. Net ant banglentės reikia stovėt sulenkus kojas.
Mieste jų neturi būti
Mieste jų neturi būti
iš viso
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų