Velykiniai policijos reidai įsibėgėja – jau tikrinami traukiniai ir autobusai

Žmonės rengiasi paslapčia švęsti, o policijos pajėgos jau pradeda šiuos švenčiančius gaudyti. Policija jau stiprina savo pajėgas: ypatingo dėmesio susilaukė autobusų ir traukinių sotys.

Kaip ir mobiliuose patikros postuose taip ir stotyse pareigūnams tenka klausytis įvairiausių gyventojų pasiteisinimų, kodėl savivaldybių ribas kerta be rimtos priežasties. Premjerė Ingrida Šimonytė akcentuoja – dėl tų, kurie apeidinėja karantino ribojimus labiausiai kenčia ligoninėse plušantys medikai, kurie jau dabar ieško naujų palatų augančiam COVID-19 pacientų skaičiui.

Sostinės traukinių stotyje vidurdienį policijos pareigūnai jau tikrino, ar traukinio Vilnius-Kaunas keleiviai prieš Velykas tarp savivaldybių keliauja dėl rimtos priežasties.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Velykiniai policijos reidai įsibėgėja – jau tikrinami traukiniai ir autobusai

„Artėja šventinis savaitgalis ir tikėtina, kad bus daug, dideli keleivių srautai, kurie keliaus ir geležinkeliu, tikrinsim ir geležinkelių stotis, Vilniaus geležinkelio stotį, Naujosios Vilnios geležinkelio stotį ir autobusų stotį“, – sako Vilniaus policijos atstovas Donaldas Dubaka.

Anot policijos, keleiviai stotyse gali būti tikrinami ir prieš kelionę, ir po jos. Pareigūnai gali apklausinėti žmones ir perone prie traukinio, ir laukiamojo salėje. Šiandien Vilniuje patikrinti keleiviai, nesitikėjo šalia traukinio išvysti pareigūnus, pasakoja, kad anksčiau jų niekas netikrindavo:

„Nesitikėjau, kad patikrins, bet džiaugiuosi, nes žinojau, žmonės bando nelegaliai prasprukti, tai smagu.“

„Dabar pirmą kartą. Anksčiau traukinio niekas netikrindavo. Aš buvau girdėjęs, kad pradės tikrinti, bet galvojau kitą savaitgalį.“

Dauguma keleivių pasiruošę, sėkmingai įveikia pareigūnų patikrą, tačiau pasiseka ne visiems. Kauniečiui sunku paaiškinti, ką jis veikė Vilniuje. Vyras nesugebėjo pareigūnams pateikti pateisinamos kelionės priežasties.

Policija dėl šio vyro kelionės pradėjo administracinio nusižengimo teiseną, jei kaunietis tyrimo metu nepateiks papildomų dokumentų, dėl karantino taisyklių pažeidimo jam gali tekti sumokėti baudą, kuri šiuo metu svyruoja nuo 500 iki 1500 eurų.

REKLAMA

Policija rekomenduoja gyventojams prieš keliaujant pasirūpinti visais kelionės tikslą pagrindžiančiais dokumentais.

„Ar turi nekilnojamo turto, ar yra deklaravę gyvenamąją vietą kitoje savivaldybėje, ar jie važiuoja darbo reikalais, ar jie kreipėsi pas medikus“, – pasakoja D. Dubaka.

Tokie patikrinimai vyksta ne tik Vilniuje. Klaipėdos pareigūnai šiandien taip pat patikrino kelias dešimtis traukinio keleivių:

„Turime pateisinamą dokumentą nuosavybės, ten turime važiuoti, yra problemų su sodyba, tai važiuojam pasižiūrėti.“

„Čia dirbu Klaipėdos ligoninėje, parą atidirbau, dabar turiu laisvas, važiuoju namo.“

„Niekur nekeliauju, aš tik informacijos.“

Vienas iš keleivių neįvardijo svarbios kelionės priežasties. Pirmą kartą baustam vyrui bilietas pabrango, reikės sumokėti pusę minimalios baudos, 250 eurų.

„Prieš savaitę atvyko iš Radviliškio į Klaipėdą pas draugą darbo ieškoti, nepateikė jokių pateisinamų priežasčių, tai jo atžvilgiu pradėta administracinė teisena“, – teigia Klaipėdos policijos atstovas Ričardas Šėgžda.

Policija tikrina ne tik autobusų, traukinių stotis. Daug dėmesio skirs tarpmiestiniams keliams, kaimo turizmo sodyboms, neleistiniems vakarėliams. Nors Velykų savaitgalis, anot sinoptikų, bus žvarbus ir vėjuotas, policija atidžiai stebės populiariausias viešąsias erdves, kur žmonės nepaiso karantino taisyklių, būriuojasi.

„Šita šventinis periodas parodys, kokia situacija bus toliau, nes jeigu žmonės labai atsipalaidavę, galime tikėtis, kad po šito atsipalaidavimo turėsime ženklų naujų atvejų skaičių“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Kai žmonės nepaiso karantino, kenčia sveikatos apsaugos sistema.

„Maždaug 600-700 lovų yra skirta COVID-19 gydymui tų, kurios turėtų būti skiriamos normaliomis aplinkybėmis, kitų ligų gydymui. Tai reiškia, kad didelės dalies įprastų sveikatos paslaugų, žmonės vis dar negauna ir negali gauti, todėl, kad nėra kur jas tiekti. Taisyklių nesilaikymo kaina yra daug žmonių reanimacijose, daug žmonių lovose, kuruos galėtų būti skiriamos kitiems pacientams“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA

Vilniaus regione šiuo metu situacija primena praėjusių metų pabaigą. Per dieną į COVID-19 palatas patenka pusšimtis naujų pacientų, vėl stabdomos planinės paslaugos.

„Mes vėlgi Santaros klinikose perorganizuojame darbą ir papildomai steigiame lova reanimacines, intubuotiems sudėtingiems pacientams. Visa Antakalnio ligoninė tiek Antakalnio 57, tiek Antakalnio 124, kaip ir gruodžio mėnesį bus dedikuota tik COVID-19 pacientų gydymui“, – pasakoja Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

Šiuo metu Lietuvoje 2 savaičių sergamumo rodiklis siekia 339-is atvejus 100-ui tūkstančių gyventojų. Prieš pusė mėnesio sergamumas buvo gerokai mažesnis. Jei kilimas po Velykų nesustos, Vyriausybei gali tekti vėl griežtinti karantiną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų