naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors daugeliui ekspertų ir vilniečių rinkimų į sostinės merus favoritai aiškūs, iššūkį jiems metantys lengvai pasiduoti neketina. Iš viso norinčiųjų – net 16. Tačiau politologai sako, kad norėti yra viena, o galėti – visai kas kita.

Nors daugeliui ekspertų ir vilniečių rinkimų į sostinės merus favoritai aiškūs, iššūkį jiems metantys lengvai pasiduoti neketina. Iš viso norinčiųjų – net 16. Tačiau politologai sako, kad norėti yra viena, o galėti – visai kas kita.

REKLAMA

Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.

Iš likusių kandidatų į Vilniaus mero kėdę geriausius rezultatus politologai prognozuoja Lenkų rinkimų akcijos pirmininkui Valdemarui Tomaševskiui.

„Esame kuklūs, bet jaučiame rinkėjų pasitikėjimą. Manau, kad pakartosim neblogą 2015 metų rezultatą“, – sakė politikas.

„Lenkų rinkimų akcija yra stipri savivaldos rinkimuose Vilniuje. Nors, aišku, tas jų populiarumas ir bus sumažėjęs dėl karo Ukrainoje konteksto, siejant su tuo, kad Tomaševskis anksčiau dėdavosi Georgijaus juosteles“, – V. Tomaševskio šansus vertino politologas Mažvydas Jastramskis.

Nors Georgijaus juostelės Rusijai užpuolus Ukrainą tapo rusiškos agresijos simboliu, V. Tomaševskis jų išsižadėti neketina.

REKLAMA

„Georgijaus juostelė – šventojo Jurgio simbolis. Nuo šventojo simbolio niekas niekada neatsiribos“, – kategoriškai laikėsi V. Tomaševskis.

Į Vilniaus mero kėdę taikosi net keli Seimo nariai. Viena jų – socialdemokratė Rasa Budbergytė. Politikė sako, kad kandidatuoti įkalbėjo kolegos.

REKLAMA

„Atėjo laikas nusiimti rožinius akinius, nebebūti pasyvia dalyve to cirko, kuris vyksta šiuo metu“, – sakė parlamentarė.

„Socialdemokratai, kurių mes nelaikome prie lyderių, tikriausiai tikisi turėti frakciją savivaldos taryboje. Čia irgi reikia prisiminti, kad 4 procentai nėra tiek ir daug“, – kalbėjo M. Jastramskis.

R. Budbergytė buvo ir finansų ministre, ir Europos audito rūmų nare, bet pernai dėmesio sulaukė pasisakymu nuotolinėje socialdemokratų diskusijoje, kai priėjo jos vyras.

REKLAMA

„Aš jo nepavadinau durnium. Aš paklausiau, ar tu durnas. Tai du skirtingi dalykai. Bet mano vyras geros širdies. Papyko, papyko ir suprato, kad tai ne pagrindinis dalykas“, – juokėsi politikė.

Į merus kandidatuoja ir specialiojo liudytojo statusą greitųjų koronaviruso testų pirkimo byloje turėjęs Lukas Savickas.

„Čia sena istorija, kuri viso labo baigėsi paprastu liudytoju byloje, kuri taip pat niekur kol kas nėra nuvedusi“, – tikino Seimo narys.

REKLAMA
REKLAMA

„Vilniui bandoma pateikti kažkokį jauną kandidatą, bet turint omenyje, kad pačios Skvernelio partijos populiarumas pastaruoju metu yra nekažką bendrai visoje Lietuvoje, tai Vilniuje dar prasčiau“, – vilčių nedėjo M. Jastramskis.

Į sostinės mero kėdę taikosi ir su neva stebuklingo vandens platintojo Viktoro Uspaskicho pritarimu kandidatuoja „darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

„Vilnius nebegali laukti. Vilnius turi būti patogus vilniečiams ir miesto svečiams“, – kalbėjo politikė.

REKLAMA

Pati į skandalus politikė lyg ir neįsivėlusi, bet iš paskos velkasi „Darbo partijos“ juodosios buhalterijos šleifas.

„Pajuokaudama pasakysiu – aš žinau, kaip juodąją buhalteriją padaryti balta“, – šypsojosi kandidatė.

Į Vilniaus merus kandidatuoja ir buvęs „darbietis“, pagarsėjęs skiepų priešininkas Aidas Gedvilas, partiją palikęs, kai iš garso įrašo sužinojo, kad partijos kolegos apie jį negražiai kalba su politiniais oponentais.

REKLAMA

„Niekada nesvajojau būti Vilniaus miesto meru, tačiau matydamas, kaip jis yra valdomas – net nevaldomas – tai pastūmėjo kandidatuoti“, – sakė save išsikėlęs kandidatas.

Kad kandidatuoti buvo įkalbėtas partiečių pripažįsta ir Regionų partijos atstovas Valdas Tutkus. Vardija savo privalumus.

„Niekas ne tai, kad kaltinęs, bet net įtaręs nėra korupcija. Būdamas kariuomenės vadu kažkaip susilaikiau nuo tokių pagundų, tai būnant meru korupciniai klausimai man ir mano komandai tikrai negresia“, – tikino buvęs kariuomenės vadas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ramia sąžine besigiriantis V. Tutkus dukart sučiuptas girtas prie vairo.

„Labai rimtai pergalvojau savo gyvenimą. Kažkur apie 5 metus aš apskritai nevartoju alkoholio“, – sakė politikas.

„Tai kandidatas, kuris eina nuo labai mažai įtakos turinčios jėgos. Ir dar sako, kad pats nenori. Tai gal surinks procentą, gal pusantro“, – vertino M. Jastramskis.

O štai „Nacionalinio susivienijimo“ kandidatas Vytautas Sinica giriasi nieko neprisidirbęs.

„Aš esu naujas politikoje, bet kompetetingas dėl profesinių priežasčių, sąžiningas, neturintis jokių skandalų ir tamsių puslapių savo gyvenime“, – gyrėsi kandidatas.

REKLAMA

„Nišinė politinė jėga. Nemanau, kad jis gali mero rinkimuose kažkaip stipriau pasirodyti“, – abejojo M. Jastramskis.

Praktiškai be nuodėmių, bet panašiai kaip ir V. Sinica mažai žinoma yra Liberalų sąjūdžio atstovė Eglė Radvilė.

„Noriu, kad Vilniuje būtų lengviau. Su savo patirtimi man nereikės nei mokytis, nei iš naujo pažinti. Aš tiesiog ateinu daryti“, – sakė politikė.

Į mero kėdę „Jaunoji Lietuva“ deleguoja Ramojų Girinską, Žaliųjų partija – Seimo narį Remigijų Lapinską, o „valstiečių ir žaliųjų sąjunga“ – Stasį Jakeliūną.

REKLAMA

„Tai čia, žinokit, galima mesti lošimo kauliuką ir spėlioti. Manau, kad niekas nepasakys, kas surinks 2, kas surinks 4 procentus balsų“, – kalbėjo M. Jastramskis.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

Per šventas simbolis? Koloradkė ? Ha ha ha- polnyj 3.14 zdec
Būtų Lietuvoje prezidentai ne mazgotės, tai senai šis koloradas būtų be pilietybės.
Ir kodėl šitam mėšlavabaliui nepritaikoma įstatymo norma? Kodėl leidžiama plaikstytis su šita fašistine simbolika? Jo vieta ruskyne, nes Lenkijai šitas smirdžius nereikalingas, gražins mums atgal, tai gal tegul ir nešdinasi į kolorado vabalyną?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų