REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei galvojate, kad karantino metu vakarėliai vykti negali, klystate. Šiais metais kalėdinių vakarėlių su kolegomis, ar draugais tikrai bus, tik jie kitokie – virtualūs. O ir pramogų pasiūlymų tokiems internetiniams vakarėliams netrūksta – kas siūlo žaisti interaktyvius žaidimus komandomis, kas mokytis pinti kalėdinius vainikus, ar pasigaminti šventinę vakarienę. Kaip šalies įmonės šiais metais sveikina savo darbuotojus?

Jei galvojate, kad karantino metu vakarėliai vykti negali, klystate. Šiais metais kalėdinių vakarėlių su kolegomis, ar draugais tikrai bus, tik jie kitokie – virtualūs. O ir pramogų pasiūlymų tokiems internetiniams vakarėliams netrūksta – kas siūlo žaisti interaktyvius žaidimus komandomis, kas mokytis pinti kalėdinius vainikus, ar pasigaminti šventinę vakarienę. Kaip šalies įmonės šiais metais sveikina savo darbuotojus?

REKLAMA

Detektyvu Šerloku Holmsu persirengęs renginių vedėjas Saulius skuba prie kompiuterio, kur netrukus prasidės vienos įmonės švenčių proga skirtas vakarėlis. Tam, kad jame būtų ne tik padėkos ir sveikinimo žodžiai, Saulius darbuotojams paruošė užduočių.

Keletą valandų trunkančioje programoje dalyviai tarpusavyje varžosi grupėse, atlieka užduotis, besinaudodami internetu, programėlėmis. Greičiausiai ir geriausiai užduotis įveikusi komanda – bus apdovanota.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasirinktu laiku visas įmonės kolektyvas, tai gali būti ir 20, gali būti ir 300 dalyvių, prisijungia arba į microsoft arba zoom platformą, kurioje visi mato save ir kolegas. Galima dar ir pasipuošti ir atrodyti kalėdiškai, šventiškai, kad būtų ta vakarėlio dvasia“, – sako renginių vedėjas Saulius Gintautas.

REKLAMA

Tokia pramoga įmonėms, priklausomai nuo žmonių skaičiaus atsieina nuo 500 iki 2000 eurų. Apie savo įmonės kalėdinį vakarėlį neišduodant didžiausių siurprizų, pasakoja ir „Bitė Lietuva" atstovai.

„Mūsų atveju, mes darysime interaktyvų renginį, kad tai nebūtų vien kaip televizijos žiūrėjimas, bet ir įtrauktų pačius darbuotojus. Tai tikrai bus pramogų, bus užduočių ir, žinoma, dovanų, kokios Kalėdos be dovanų“, – pasakoja „Bitė Lietuva" žmonių ambasados vadovė Eglė Staniulionė.

Vakarėliui šiais metais esą bus išleista mažesnė suma, nes ir laikas bus gerokai trumpesnis, – iki kelių valandų.

REKLAMA
REKLAMA

Personalo valdymo profesionalų asociacijos direktorė pasakoja, kad apklausus šalies įmones paaiškėjo, jog tik mažoji jų dalis – kalėdinio vakarėlio šiais metais išvis neorganizuos.

„Vis tiek tas interesas ir noras darbuotojui parodyti dėmesį, jam atsidėkoti už tai, kad jis su mumis, jis tikrai yra“, – teigia Personalo valdymo profesionalų asociacijos direktorė Aušra Bytautienė.

Dalis darbdavių neatsisako metų nominacijų apdovanojimų, juos išvežios darbuotojams į namus, ir dovanėles esą bandys teikti per atstumą, kurjerių pagalba. O kalėdinės šventės programa – įvairi.

„Jos nori transliuot žinutę darbuotojams ir dalis jų galvoja apie tokias virtualias transliacijas, tam tikrus renginius, aišku, jie dažniausiai neilgi, kalbam apie valandos, dviejų valandų trukmę. Bet šalia to visi kalba apie tokias personalizuotas dovanėles darbuotojams“, – kalbėjo A. Bytautienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vieni į vakarėlį įtraukia virtualias šokių pamokas, kiti koncertus ar žaidimus, kalėdinių vainikų pynimą ar vakarienę.

„Organizuoja tokią virtualią vakarienę. Ir siunčia, reiškia, darbuotojui kiekvienam į namus tuos patiekalus, plius dar visokių virtuvės šefų pristatymas. Tam tikra edukacija apie tai, ką mes čia ragaujam. Tai vėlgi, jei pažiūrėsim į tuos kaštus, vienam žmogui atsiuntimui, tai jie nėra maži“, – sako A. Bytautienė.

Na, o kas nori pasijusti tarsi tikrame vakarėlyje su muzika ir šokiais, internete gali užsakyti sveikinimus ir dainas savo darbuotojams ar kolegoms. Jau nuo pirmojo karantino savo namuose diskotekas organizuojantis renginių vedėjas Vytautas Mikaitis sako, kad šventėms artėjant poreikis tokių vakarėlių tik auga. O kai tarp muzikos kūrinių pravedami ir žaidimai, nepastebimai praeina ir penkios valandos tokių linksmybių.

REKLAMA

„Užduotys labai paprastos, jie galbūt dainuoja kažkokią populiarią dainą, jie kuo ilgiau išrėkia kažkokį garsą, skaičiuojant sekundėmis arba dar kažką“, – pasakoja renginių vedėjas Vytautas Mikaitis.

Vytautas sako planuojantis ir naujametinę programą, mat šiais metais dėl koronaviruso, švęsti būryje jau nebegalėsime.

„Greičiausiai yra nemažai žmonių, kuriems reikės tokio vakarėlio, kadangi negalim rinktis, negalim buriuotis. Daug žmonių tiesiog sėdės prie kompų ir ieškos kažkokių programų, ką galėtų pasižiūrėti, kur galėtų pabendrauti, esu padaręs grupes pravalture, tai žmonės jau kaip ir pažįstami darosi. Nu tu turi su kažkuo kalbėt, su kažkuo bendrauti“, – teigia V. Mikaitis.

Šiais metais renginių organizatoriams teko būti itin išradingiems ir smarkiai pasukti galvą, mat netekus darbo, imtasi ieškoti būdų, kokiomis paslaugomis užsiimti karantino metu. O sumanymų šventėms išties netrūksta. Kas virs Kalėdų seneliais ir sveikins vaikus nuotoliniu būdu, kas praves interaktyvias užduotis, o kas užkurs tikrą vakarėlį su dainomis ir garsia muzika, tiesa, tik kompiuterio ekranuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų