Vaitiekūnas - apie kainą būti gėjumi: nuo siūlymų ištremti į Sibirą iki palūžusių draugų savižudybės

„Pasikalbėkim“ laidoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina aktorių, atlikėją, renginių ir televizijos laidų vedėją Dominyką Vaitiekūną (33). Jis atvirai kalba apie savo homoseksualumą, ką reiškia būti laikomu grėsme tradicinei šeimai ir kaip jaustis, kai esi vadinamas iškrypėliu ar sulauki žinutės, kad turėtum būti ištremtas į Sibirą. 

Dominykas tikina per daugybę metų spėjęs užsiauginti storą odą, tačiau jam labai gaila tų, kurie tokios odos dar neturi. Aktorius tiesiai šviesiai sako žinantis ne vieną atvejį, kai žmonės, neatlaikę ypač artimųjų spaudimo, pakėlė prieš save ranką.

„Aš pats esu radęs leisgyvį bičiulį, mėginusį nusižudyti po to, kai mamai prisipažino apie savo seksualinę orientaciją. Ji pareiškė, kad geriau jau tu būtum miręs, negu toks. Ir dar pridėjo – arba pasikeisk, arba dink iš mano gyvenimo.

Liūdniausia, kad tokie žodžiai dažniausiai pasakomi ne kartą ir ne du. Toks psichologinis spaudimas, net šantažas tęsiasi mėnesių mėnesius ar net metus. Natūralu, kad ne visi gali atlaikyti. Aš niekada niekam nelinkėčiau tokioje situacijoje atsidurti“, – su ašaromis akyse sako Dominykas.

(30 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dominyko Vaitiekūno gyvenimo akimirkos

Pasak aktoriaus, jis myli savo gimtąją šalį ir nenori niekur kitur gyventi, todėl normalu, kad būtent Lietuvoje norėtų kada nors susituokti su mylimu žmogumi. Tačiau Dominykas nuoširdžiai nesupranta, kodėl homoseksualūs asmenys laikomi grėsme tradicinei šeimai ir kodėl galimybė įteisinti savo santykius partnerystės įstatymo rėmuose laikoma pertekliniu reikalavimu.

„Man labai patinka tradicinė – vyro ir moters sudaryta šeima. Kaip jie kuria santykius, augina ir auklėja vaikus. Bet lygiai taip pat suprantu, kad gali būti šeimų įvairovė. Skaudžiausia, kad tradicinę šeimą bandoma supriešinti su homoseksualių žmonių poromis, nors tai absoliučiai vienas kitam neprieštarauja ir netrukdo.

Tai, kad aš turiu draugą, kuriu su juo santykius, dar negriuvo nei viena tradicinė šeima. Ir atvirkščiai. Nes juk gėjumi ar lesbiete negali tiesiog imti ir tapti – tai ne pasirenkama, o tokiais gimstama“, – sako aktorius.

REKLAMA

Dominykas pabrėžia, kad daugelis prieš homoseksualius žmones nusiteikusių asmenų juos sieja tik su seksualinių poreikių tenkinimu. Tarsi gėjai ir lesbietės neturi jokių moralinių vertybių, nuolat galvoja vien apie seksą ir mezga santykius tik dėl kūniškų malonumų.

„Kol šis požiūris nepasikeis jį turinčiųjų galvose, tol homoseksualūs žmonės bus laikomi tik vulgariais, gašliais, iš doros kelio jaunuolius vedančiais iškrypėliais. O mes nesame nei labiau geresni už heteroseksualius asmenis, nei blogesni. Kaip ir tradicinėse porose pasitaiko neištikimybės, smurto, apgaulės, taip ir tarp homoseksualių žmonių esama visokių. Tačiau pastaruosius piešti vien juoda spalva yra mažų mažiausiai nesąžininga“, – įsitikinęs atlikėjas.

Neseniai Dominykas pristatė skaudžių patirčių įkvėptą kūrinį „Būnu sau toks“. Ši daina, pasak autoriaus, skirta visiems, kuriuos gyvenimas yra tėškęs į purvą, ir reikėjo patiems susirasti, kur nusiprausti ir iš ko rankšluostį pasiskolinti. Kūrinio ištrauką išgirsite laidos pabaigoje.

Visą interviu su D. Vaitiekūnu žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt laida, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.

Laidą „Pasikalbėkim“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 17 val. portale tv3.lt, platformoje TV3 Play ir TV3 televizijos „Facebook“ paskyroje.


Rašyti komentarą...
L
Lietuvė
2021-03-28 18:26:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dominykai, esi nuostabus, mielas žmogus, gerbiame Tave už Tavo talentą ir gabumus. Tavo jausmai - tik Tavo reikalas, niekam jie nekliudo. Esi lygiateisis Lietuvos pilietis. Esi puikus aktorius - ne cirko klaunas. Nenužemink taip savęs, reklamuodamas tuos, kurie, išsidarkę, išsivaipę ir garsiai reikalaudami išskirtinių teisių, mūsų visų gyvenimą nori paversti liūdnu cirku. Vardan tų savo draugų, kurie nusižudė, nepadėk tai plunksnuotai, korsetuotai miniai klaidinti jaunų žmonių. Kažin, ar tiek daug gėjais gimstama, kiek dabar tiesiog pritraukiama suklaidintų. Nereikia dar daugiau tragedijų. Taigi, suprask, Dominykai, jog mes ne prieš gėjų prigimtį.
Atsakyti
-12

J
Jam
2021-03-28 18:21:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam reikia reklamuotis? Gal esi geresnis ir protingesnis už mus? Niekam neįdomu su kuo miegi ir ką veiki.O po to putojat,kad jūsų negerbia ,nemyli ir dar daug ne ne..Esi ne toks bet sau , o ne mum.Raminkitės ir baikit verkšlenti
Atsakyti
-11

A
Aušrinė
2021-03-28 21:19:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šeima tai vyras moteris ir jų vaikai ,o jūs darykite kaip norite su kuo tik galite ir norite jūsų šeima niekas nevadins ir vaikai pas jus augti negali nes pavizdys užkrečiantis jūsų seksualinis gyvenimas niekam nerūpi ,tik jūs nereikalaukite iš normalių žmonių kad jums būtų suteiktos tos pačios teisės ir taškas ir be pykčio .
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų