REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo pirmoji mokiniams ir pedagogams šiemet kupina nerimo. Po beveik metų nuotoliniame ugdyme jie vėl renkasi į klases kamuojami nežinios ar neteks vėl grįžti į nuotolinį ugdymą.

Rugsėjo pirmoji mokiniams ir pedagogams šiemet kupina nerimo. Po beveik metų nuotoliniame ugdyme jie vėl renkasi į klases kamuojami nežinios ar neteks vėl grįžti į nuotolinį ugdymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tėvai ir seneliai išgyvena, ar mokykla netaps užkrato židiniu. Kokiomis nuotaikomis šiandien Mokslo ir žinių dieną pasitinka mokiniai, mokytojai ir tėvai skirtinguose miestuose?

REKLAMA

Kauno Kazio Griniaus progimnazijos pirmokus į pirmąją pamoką palydi vyriausieji – būsimi aštuntokai. Patiems mažiausiems nedrąsu ir smalsu, ko gi jie tikisi?

„Mokytis. – Ką mokysies? – Visokius darbus, kokius duos.“

„Draugų ir pamokų.“

„Skaityti, rašyti piešti.“

Panašios pirmokėlių nuotaikos ir kituose miestuose – pamatyti klasę, mokytoją, susipažinti su draugais.

„Noriu labiausiai išmokti daug matematikos ir būti protingas.“

„Kad galėsiu susitikti su draugais.“

O vyresnieji į mokyklą keliauja su gėlėmis rankose ir nerimu širdy. Pasiilgę klasiokų ir mokytojų, daugelis tvirtina net nenorintys pagalvoti, kad koronavirusas vėl įsisiautės ir teks sėdėti užsidarius namie, o mokslus krimsti prie kompiuterio ekrano.

REKLAMA
REKLAMA

„Smagiau mokykloje, nes visi draugai, galima kalbėtis, bendrauti.“

„Norėčiau mokykloje, nes ir paskutiniai metai ir norėčiau geriau pasimokyti, kad į kitą mokyklą stojant būtų geriau.“

„Nuotoliniu visai kitoks pasiruošimas, daug prastesnis, palyginus su realiu mokymu.“

„Labiausiai bijau naujos pamokos chemijos, matysim kaip bus su korona, gali būti kad vėl maišytas mokymas.“ 

„Neišgirsdavau pamokų, dar kai būdavo interneto nesklandumai.“

„Aš laimingas kad paskutinius metus pabaigsiu mokykloje kaip priklauso.“

Bent jau pirmosios pamokos mokyklose vyks tikrai gyvai. Per pamokas vaikai bus be kaukių, tačiau išėjus į bendras erdves – jas teks užsidėti. Bet vaikai sako, kad tokie nurodymai jų netrikdo. Saugodamiesi nuo klastingos ligos dalis paauglių sako jau ir pasiskiepiję, tad viliasi, kad galės keliauti į mokyklą

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nesunku, aš pasiskiepijau, aš saugi aš irgi. Bent keli šeši tai bus – vis tiek saugiau.“

„Jau pripratom, tai nesugadina nuotaikos.“

„Kaukes, kiek suprantu, koridoriuose reiks dėvėti, ir vieni pirmyn kiti atgal – tiek, pripratę būsime.“

„Daug maloniau eit į mokyklą su apribojimais, nei mokintis nuotoliniu būdu.“

O štai mokyklų vadovams iššūkis – kaip suvaldyti šimtus gyvo bendravimo pasiilgusių moksleivių, kad jie kuo mažiau kontaktuotų. Tad jau dabar dėliojami įvairūs scenarijai.

„Labai sudėtinga, nes mokykla mokinių skaičiumi skaitlinga, beveik 1000 mokinių, užtikrinti tuos reikalavimus yra gana sudėtinga“, – sako K. Griniaus progimnazijos direktorius Stanislovas Šimanauskas.

REKLAMA

„Su jauduliu, su nežinia, nes nežinom, kas laukia , tie pusantrų metų karantine, ypač man dirbant su spec. poreikių vaikais buvo labai sudėtingi“, – teigia Kazio Griniaus progimnazijos spec. pedagogė Ramunė Jokubauskienė.

„Ministrė pažadėjo, kad pradinės klasės lankys kokia būsena bebūtų ir dvyliktokai lankys tai labai džiaugiamės kad galėsim dirbt kontaktu su mokiniais“, – pasakoja Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos direktorė Gražina Gailiūnienė. 

Mintimis dalijasi ir Ona Meškauskienė iš Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos: „Tas nuotolinis mus labai išbalansavo, bet tikimės, kad šiemet bus kitaip.“

REKLAMA

Jai pritaria ir Šiaulių „Ragainės“ progimnazijos mokytoja Ingrida Donielienė: „Ateidami čia jaudinamės ar nėra grėsmės mokykloje, ir vaikai jaudinasi ar neteks grįžti į namus.“

Vadovai džiaugiasi, kad bent mokytojai skiepijasi gan aktyviai, o negalintys ar nenorintys – noriai testuojasi.

„Mūsų pedagogai beveik 100 proc. paskiepyti dviem dozėm ir ateina tas laikas, kai trečia skiepysimės“, – sako S. Šimanauskas. 

„Yra nepaskiepytas vienas mokytojas dėl rimtų priežasčių, tai mokytojas testuojasi pagal tvarką, tai mes grįžom, sveiki ir pasiskiepiję“, – teigia Šiaulių „Ragainės“ progimnazijos direktorė Dinara Vitkuvienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O štai nepersirgusių ir nepasiskiepijusių mokinių testavimas tik savanoriškas. Arba kaupinių metodu arba periodiškai atliekant greituosius antigenų testus. Kol kas tėvai vangiai duoda sutikimus testuoti atžalas

„Šiuo metu nerimastingai galvojančių apie testavimą turime daugiau“, – tikina Kazio Griniaus progimnazijos pavaduotoja Lina Jurevičienė. 

O štai tėtis iš Šiaulių kalba kitaip: „Esam pasiryžę testuotis, ir tėvai turim tuos pasus, tai problemų nebus.“

Vis dėlto kalbinti tėvai pasisako tik už pamokas mokyklose, ir viliasi, kad šiemet ugdymas dėl augančios susirgimų statistikos nepersikels į namus.

REKLAMA

„Nors atrodo viskas gerai namie, ir mokslai sekasi, bet draugai ir tas socialinis gyvenimas turi įtakos.“

„Vaikams reikia to kontakto, tai čia baisu nebaisu – nėra pasirinkimo.“

„Nerimo yra, aš kaip pati nuotoliniu dirbu, kontaktų vengiam. Bet gal nebus jie tokie nešiotojai.“

Mokslo metus pradeda ir studentai. Vytauto Didžiojo universiteto pirmakursiai prezidentui girdint duoda priesaiką.

Universiteto rektorius sako, kad aukštosios mokyklos laukia dideli iššūkiai – studijuojančiųjų per 8 tūkstančius. Studentų ir dėstytojų skiepijimo tempai lėtėja, tad saugantis pandemijos grėsmės dalis paskaitų vyksta nuotoliniu būdu. 

„Studentai sako, kad viską suderinti bus nelengva. Ir labiausiai baiminasi, ar nenukentės studijų kokybė“, – teigia Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis.

Šiemet naujus mokslo metus universitetuose ir kolegijose pradės beveik 19 tūkstančių pirmakursių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų