Už kaukės nedevėjimą teisme pasirodęs vyras surengė šou su bendraminčiais

Lapkričio pradžioje už kaukės nedėvėjimą ir nepaklusimą policijos reikalavimams nubaustas plungiškis su tokiais kaltinimais nesutiko ir kreipėsi į teismą. Tačiau penktadienį turėjęs įvykti posėdis pasibaigė nė neprasidėjęs – teisybės ieškojęs vyras kaukę dėvėti atsisakė ir teismo salėje. Nemažą šou surengė ir prie teismo pastato susirinkę jį palaikantys bendraminčiai.

Lapkričio pradžioje policininkų reikalavimams nepaklusęs ir viešumoje, šalia Plungės ligoninės, kaukės nedėvėjęs vyras penktadienį žengia miesto teismo link. Vyras nesutinka su kaltinimais, jog tada nepakluso teisėtiems pareigūnų reikalavimams ir pažeidė užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą. Todėl ir kreipėsi į teismą. Anot tikybos mokytoju 10 metų dirbusio vyro, tada prie Plungės ligoninės jis tiesiog atvažiavo pasižiūrėti, kaip būrelis netikinčiųjų, jog ligoninėje guli koronavirusu sergantys žmonės, filmuos pro ligoninės langus, bandydami įrodyti savo tiesą.

„Važiavo filmuotojos iš Palangos, iš Klaipėdos ligoninę filmuoti. Ir buvo tokia akcija, kad važiuos per Plungę. Mes su žmona neturėjom ką veikti sekmadienį, lapkričio pirmą ir sakom, gal važiuojam“, – sako plungiškis Vladas.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Už kaukės nedevėjimą teisme pasirodęs vyras surengė šou su bendraminčiais

Tačiau pats vyras nedėvėjo kaukės, nesutiko eiti į policijos automobilį, tad ir užsidirbo baudas. Įsitikinę jo teisumu, prie teismo penktadienį susirinko ir apie 20 vyrą palaikančių žmonių. Keli taip pat nedėvi veidą dengiančių kaukių:

„Atsiminkit, nieks nesako paslapčių, o čia didžiausia paslaptis. Suverenas nėra tarpininkų tarp žmogaus ir Dievo. Ir tada vadinasi suverenas.“

Prie teismo atvyksta ir policija. Susirinkęs būrys įsiaudrina.

Labiausiai su policija linkusius diskutuoti ir kaukių nedėvinčius bei asmens dokumentų nepateikiančius asmenis pareigūnai sodina į automobilį pasikalbėti.

O tuo metu plungiškį ir jo advokatą teismo darbuotojai pasikviečia į vidų. Kitų asmenų neįleidžia, mat karantinas ir žmonių skaičius teismo pastate ribojamas. Susirinkusieji ima tai filmuoti ir piktintis.

Garsiai apie teises kalbantys surinkusieji su žurnalistais bendrauja nenoriai. O kurie sutinka į kamerą pasakyti, kodėl nusprendė palaikyti plungiškį, argumentus dėsto drąsiai:

REKLAMA

„Kadangi karantinas procentaliai buvo pirmas įvestas neteisėtai, nu, kaip rašo Konstitucijoj, reiškia, aš jos laikydamasis, žinodamas tą Konstituciją, jei nedėviu kaukės, esu baudžiamas. Už ką? Nežinau už ką mane baudžia, pavyzdžiui.“

Tuo metu plungiškis išeina laukan. Pasirodo, teismo posėdis neįvyko, mat į jį kreipęsis vyras atsisakė teismo salėje dėvėti kaukę.

„Jis buvo supažindintas su tvarka, kad į pastatą, į posėdį asmenys be veido apsaugos kaukių nėra įleidžiami, pilietis atsisakė tinkamai dėvėti veido kaukę“, – pasakoja Plungės teismo atstovė Skaistė Sadonytė.

„Kadangi Vyriausybėje yra pasikeitusi ministrų. Gal jis atšauktas? Ir dabartinė Verygos Vyriausybė neturi galių. Pažiūrėkit. Norėjo temperatūrą pamatuoti. Sakau jokiais būdais“, – teigia Vladas.

Tad teismas priima sprendimą vyro skundą nagrinėti rašytine tvarka, tai reiškia, jog posėdžiai teismo salėse nebus organizuojami. Jei teismas jo skundą atmes, plungiškiui gresia iki 2 tūkst. eurų siekianti bauda. Už kaukių nedėvėjimą baudų sulauks ir du penktadienį prie teismo buvę vyriškio palaikytojai. Vienai moteriai skirtas įspėjimas už susirinkimo reikalavimų pažeidimą.


Rašyti komentarą...
T
Tai ka tada
2020-11-13 20:56:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
sakyti apie ivyki lapkricio 7d.Vokietijoje,Leipcigo mieste?Maski šou mums surenge vyriausybe o ne sis zmogus.
Atsakyti
-1

v
vardas
2020-11-14 20:55:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
išsiando valdžiažmoių šliužai, pabūgo net teismo posedį pradėt... idomu bus stbėti kai kaukių mylėtojų ir kitokiems šizofrenikams pradės subines spardyti
Atsakyti
0

V
Vaidas
2020-11-15 00:39:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viskas vyko taip todėl, kad buvo tik apie 20 susirinkusiųjų palaikyti. Todėl ir baudas galėjo rasinėti ramiai sugrūdę į automobilius. Jei būtų 200 , tai kaip tada ? O kas liečia gręsianti bauda kaltinamąjam, tai šitaip norima įbauginti kitus...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų